מכון היצוא

המכללה ליצוא ולשיווק בינלאומי – וובינרים

הרחב הכל

מהו וובינר?

+

וובינר הינו "הרצאה אינטרנטית". כל מה שצריך לעשות כדי להשתתף בהרצאה הוא להיות בבית/במשרד עם כל מכשיר המחובר לאינטרנט: מחשב שולחני, מחשב נייד, מכשיר נייד: אייפון, אנדרואיד, לצפות בשקפים, להאזין לדברים ולשאול את השאלות החשובות שלך ולקבל תשובות בזמן אמת במהלך הוובינר. הוובינר יוקלט עבור אלה שרוצים לשמוע שוב ועבור אלה שלא הגיעו. הודעה על האפשרות לשמיעה חוזרת תשלח לנרשמים.

וובינר: ניהול עובדים וצוותים מרחוק, בזמני משבר ובשגרה - 2.4.2020

+

בוובינר זה נכיר את מחוללי ההצלחה וגורמי הכישלון המרכזיים בניהול מרחוק ב"תקופת הקורונה" וגם בעתות שגרה, ונרכוש כלים מעשיים לשיפור האפקטיביות הניהולית שלנו בהובלת צוותים מרוחקים.

המרצה:
לירון גרייף, דירקטור בפרקטיקת ההון האנושי בחברת Deloitte. בעל תואר שני בפסיכולוגיה חברתית וניסיון של 19 שנה בליווי ארגונים ומנהלים בתהליכי שינוי מורכבים. 

לצפייה במצגת לחצו כאן

לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר מיוחד: בניית קהילות כמנוע לפיתוח עסקי - 1.4.2020

+

מה בוובינר?
כל איש עסקים יודע שצריך למקסם משאבים בשביל להיות תחרותי, אבל האם אתם באמת ממקסמים את המשאבים שלכם?
יותר ויותר ארגונים בונים קהילות. קהילות מבוססות לקוחות, קהילות בעלי עניין, קהילות עובדים, קהילות עובדים פוטנציאלים, קהילות בוגרים ועוד. המשאבים שטמונים במימוש קהילה הם לא ״סתם משאבים״ אלא כוללים השפעה רגשית, אותנטיות, והנעה לפעולה שמבוססת על הצרכים העמוקים או המיידים של החברים בה.

המרצה:
מר מייק זילברג נחשב לחלוץ בתחום הקהילות ככלי לפיתוח עסקי. מייק הינו יזם ועוסק בפיתוח עסקי חדשני מאז 2002 בחברות כמו Redbull כמנהל מותג ו- KPMG כיועץ אסטרטגי להנהלות בחברות בינלאומיות. מייק עבד עם מאות סטארט-אפים בזמן שעבד בארגונים Wework וברוקס-קרת. ב2018 הוא הפיק את כנס הקהילות הבינלאומי הראשון בישראל Summit CL-IS ,שהביא מעל 500 מנהלי קהילות מ-50 מדינות לארץ. מייק הינו גם מייסד קהילת Professionals Community Young - YCP הקהילה הראשונה בישראל המיועדת לאנשי מקצוע בתחום הקהילות.

למצגת לחצו כאן

לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר: מה הסיפור שלך? Storytelling ומצגות אפקטיביות בשיחה מרחוק - 31.3.2020

+

בתוכנית:
• על הקשר בין מדריך ההפעלה של המיקרוגל לבליינד דייט עם לקוח
• מה זה מסר אפקטיבי, מה המרכיבים שלו ואיפה מוצאים את המרכיב הסודי
• איך עוזרים למסר לעבור מסך בימים של תקשורת מרחוק
• טיפים וכלים שימושיים ליצירת מסרים קליטים ומצגות מנצחת

המרצה:
גב' מיכל שיק, יועצת אסטרטגית עם מומחית ומעל 20 שנות נסיון בפיתוח עסקי בינ"ל. מלווה חברות ויזמים מתחומים מגוונים בתהליכי מחקר, עיצוב ופיתוח רעיונות חדשניים וגיבוש אסטרטגיה. עוסקת בפיתוח תוכן, Storytelling , בניית מסרים אפקטיביים, עיצוב ובניה של מצגות והעברתן.

שימשה כסמנכ"לית פיתוח עסקי בינ"ל בחברות הי-טק, הקימה וניהלה את יחידת הסטארטאפים בהתאחדות התעשיינים.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר: משבר הקורונה והסחר הבינלאומי – הכר את המומחה - 31.3.2020

+

משבר הקורונה הולך ומעמיק והשפעתו על הסחר הבינלאומי גדלה.

מכון היצוא מציע לקהיליית סחר החוץ וובינר ייחודי עם שני מומחים בתחום היבוא והיצוא שיספקו מענה לשאלות בוערות וחשובות.

המרצים:
עו"ד גיל נדל, שותף וראש תחום דיני יבוא ויצוא במשרד עורכי הדין גולדפרב זליגמן ושות.
מר זאב תלם, מרצה בכיר ויועץ לחברות עסקיות בתחום הסחר הבין לאומי

לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר: כיצד צריכים לנהוג מנהלי שיווק ומכירות בזמן הקורונה - 30.3.2020

+

הוובינר הציג סקירה כללית של המצב, דוגמאות מוחשיות של חברות שעושות את זה נכון, יסקור תהליכי עבודה מומלצים וכלים לעבודה צוותית נכונה מהבית וייתן תשתית לבניית תכנית שיווק, שימור ומכירות לצמיחה גם בזמן משבר.

לצפייה בוובינר לחצו כאן 

וובינר: שיווק באמצעות משפיענים - איך עושים את זה? - 30.3.2020

+

מי אלו המשפיענים? למה שיווק באמצעותם חשוב לנו? טיקטוק, פייסבוק, אינסטגרם - איזו פלטפורמה הכי מתאימה? אסטרטגיית עבודה עם משפיענים וכלים לאיתור משפיענים

המרצה:
גב' חמוטל שיבר, מנכ"לית חברת Schieber Research הפועלת בישראל ובארה"ב, ומרצה מובילה בתחום מוצרי הצריכה, הדיגיטל והמסחר האלקטרוני.
מומחית במחקר שוק, זיהוי מגמות, ויעוץ לאסטרטגיית חדשנות הפוגשת את הצרכנים ואת השוק. בעלת ניסיון של 20 שנה במחקר, ייעוץ לחברות וזיהוי מגמות וחדשנות.

הסבר על מערכת HYPR - מערכת לאיתור משפיעני רשת עפ"י מילות מפתח

המרצה

מר סטיב זייצ'ק, סמנכ"ל פיתוח עסקי HYPR

לצפייה בוובינר לחצו כאן

למצגת של חמוטל שיבר לחצו כאן

וובינר: השלכות התפרצות נגיף הקורונה על חברות ישראליות הפועלות בארה"ב - 25.3.2020

+

התמודדות עם ההשפעות על עסקים בארה"ב

• עיכובי ביצוע, איחורים בתשלום והפרות חוזה אחרות
• אכיפתן של תניות "כח עליון" בחוזים

המרצה:
עו"ד ג'ואי שבות, שותף מנהל של סניף תל אביב. מתמקד בעיקר במיזוגים ורכישות, הסכמי שיתוף פעולה ((joint ventures והצעות ניירות ערך עבור חברות במגוון רחב של תעשיות ברחבי העולם ובכלל זה ארה"ב.

למצגת הוובינר לחצו כאן

ניהול עניינים הקשורים לעובדים בארה״ב
• הורדות שכר
• חופשות ללא תשלום (חל״ת)
• צמצום כח העבודה/פיטורים
• מעקב ופיקוח על בריאות העובד בהינתן הזכות לפרטיות

המרצה:
עו״ד מאירה פרזיגר, שותפה בסניף תל אביב של גרינברג טראוריג. בעלת למעלה מ 25- שנות ניסיון בתחום של דיני עבודה של ארה"ב. עו"ד פרזיגר מדריכה חברות ישראליות לגבי התקשרויות עם עובדים אמריקאים ,(US-based employees), החל משלב ההתקשרות הראשונה, דרך הניהול היומיומי וכלה בסיום ההעסקה/קיצוצים. עו"ד פרזיגר מטפלת גם בהיבטים הנוגעים לעובדים אמריקאים במקרים של מיזוגים ורכישות.

למצגת הוובינר לחצו כאן

וובינר: שוק הקוסמטיקה בווייטנאם ותהליך רישום מוצרים למסחר - 24.3.20

+

בהשתתפות Mr. Nguyen Ngoc Lam, סמנכ"ל וראש חטיבת השקעות וייעוץ עסקי בחברת הייעוץ INVESTCONSULT GROUP, אשר ישתף מניסיונו עם מותגי קוסמטיקה מובילים.

עם מיליון מצטרפים חדשים כל שנה, מעמד הביניים בווייטנאם צפוי למנות עד סוף שנת 2020 כ- 33 מיליון נפשות. ע"פ MINTEL, חברת לניתוחי שוק, שווי שוק הקוסמטיקה בווייטנאם הגיע למכירות של- 2 מיליארד דולר וצפוי לצמוח בכ- 5.4 אחוז בשנה עד שנת 2023.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר: איתור לקוחות ומתחרים - 23.3.20

+

איתור שחקנים מובילים ולקוחות פוטנציאלים - סקירת כלים ושיטות למיפוי מתחרים, לקוחות וספקים.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר: מו"מ בינלאומי בעיתות משבר - 23.3.2020

+

מה בוובינר?
• קורונה ומו"מ בינלאומי בעיתות משבר: אתגרי ה-TeleNegotiation
• עסקת הטיטאניק טבעה – מקרה שהיה כך היה!
• פערי תרבות בעסקים.
• אנחנו?! מטביעים ספינות!?! כן! מאפייני התרבות הישראלית.
• טיפים רבים!

לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר מיוחד: הקורונה – לצלוח את האתגר הפיננסי - 22.3.2020

+

המצב הנוכחי מציב אתגרים פיננסים לעסקים. שאלה מרכזית הנה מהם צורכי ההון אשר נדרשים על מנת לצלוח את התקופה הנוכחית. הוובינר ייתן כלים לניתוח המצב הפיננסי ולהבנת צורכי ההון בעסק לאור המציאות הדינאמית.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

הזדמנויות עסקיות בברזיל בריו דה ז'נרו

+

וובינר עם הנספחת הכלכלית טלי סגל-אורדנטליך

ברזיל הינה המדינה הגדולה ביותר ביבשת הדרומית שמוכרת בעולם בזכות הסמבה, הקרנבל הקשאסה והאנשים השמחים. אבל מה באמת מניע את אחת המדינות הגדולות בעולם?


ברזיל היא מדינה מהגדולות בעולם בהיבטים רבים: שטח, אוכלוסייה, משאבי טבע וכלכלה. האירועים שקרו בהכנות לאירוח האולימפיאדה והמונדיאל הביאו לטלטלה פוליטית, כלכלית וחברתית וגרמו לשינויים גדולים, הרבה מהם לטובה. בואו לשמוע על ברזיל של 2020 ועל ההזדמנויות לשוק הישראלי.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

המשמעויות של הברקזיט - לגבי יחסי המסחר של ישראל עם בריטניה

+

 מה צפוי להשתנות וכיצד יש להיערך עם מר יריב בכר, הציר המסחרי בשגרירות ישראל בבריטניה.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

הזדמנויות עסקיות בצ'ילה עם מר הדר שור, נספח כלכלי

+

צ'ילה מפורסמת בנופים הפראיים שלה בטבע המדהים וביין המצוין אך רבים לא מודעים לאפשרויות הכלכליות הנרחבות שיש בכלכלה המפותחת ביותר באמריקה הדרומית שיש בה מאפיינים רבים הדומים לישראל. בשבועות האחרונים המדינה תפסה כותרות בעקבות המשבר החברתי כאן וזהו זמן טוב לשמוע קצת על ההזדמנויות במדינה השינויים הגיאופוליטיים ואיך הם משפיעים על היכולת של חברות ישראליות לעשות עסקים בה.

לוובינר לחצו כאן

וובינר תקינת קוסמטיקה בסין - עדכונים ושינויי מדיניות

+

ביום 11.2 קיימנו וובינר בנושא תקינת קוסמטיקה בסין - עדכונים ושינויי מדיניות. הוובינר הועבר על ידי גב' אנה קינג מחברת Cisema (Hong Kong) Ltd.

למצגת לחצו כאן

לוובינר לחצו כאן

וובינר - הזדמנויות עסקיות בחוף המזרחי בארה"ב – בדגש על ניו יורק, עם מר ינון אלרועי, הנספח המסחרי בניו יורק

+

היכרות עם ההתפתחויות הכלכליות העיקריות בחוף המזרחי ובדגש על צמיחתה של ניו יורק רבתי כמוקד כלכלי דינאמי בו קיימת פעילות גדלה והולכת של חברות טכנולוגיה, אקסלרטורים וגורמי השקעה. בוובינר תינתן התייחסות למגמות המאפיינות את המרחב, יוזמות הקשורות לישראל, מספר סקטורים דומיננטיים, כדוגמת, בריאות דיגיטלית, ריטל טק, סייבר, ערים חכמות, טכנולוגיות ספורט, ועוד.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

 

הזדמנויות עסקיות במקסיקו עם מר אוריאל רביב הנספח הכלכלי

+

הדבר הראשון שישראלים חושבים עליו כשהם חושבים על מקסיקו זו החופשה הבאה שלהם, החופים הקריביים, הטקילה, המריאצי'ס והסומבררו. הדבר השני זה בדרך כלל הדימוי השלילי של מקסיקו - הפשע המשתולל וממדי העוני הבלתי נתפסים. לדימויים האלו לטוב ולרע, בהחלט יש אחיזה במציאות, אך כדאי לזכור שבנוסף לכך, מדובר על כלכלה שאי אפשר להתעלם ממנה, החברה במועדון היוקרתי של ה-G20. כלכלה של 1.2 טריליון דולר, 126 מיליון תושבים ומסחר של 420 מיליארד דולר בשנה ושותפת הסחר החשובה ביותר של ארה"ב.

vimeo.com/371220160

הזדמנויות עסקיות בקולומביה - 11.3.19

+

היכרות עם כלכלת קולומביה, הכלכלה הרביעית בגודלה באמל"ט, הנמצאת בצמיחה מתמשכת והמשוועת לטכנולוגיה ופתרונות מתקדמים שיסייעו לה להתמודד עם אתגרי המדינה. הוובינר יאפשר היכרות עם השוק הקולומביאני, יתרונותיו והאתגרים שבו. כמו כן יפורטו ההזדמנויות העסקיות במספר סקטורים מרכזיים, טיפים לעשיית עסקים בקולומביה והמלצות לגבי עבודה מול השוק הקולומביאני.

לצפייה בווינבר לחצו כאן

הזדמנויות עסקיות בשוק הסיני עם מר אופיר גור, נספח כלכלי בבייג'ינג - 14.1.19

+

בוובינר נתמקד בתהליכים מרכזיים בהתפתחות היחסים בין המדינות מנקודת מבט כלכלית. נראה כיצד סין עברה מכלכלה הנשענת על כמות אוכלוסייה לכלכלה איכותית שרוצה להציב עצמה כמתחרה ראויה למערב.
בשנים האחרונות נחתמו הסכמים ופרויקטים רבים בין המדינות וכיום הנספחות בבייג'ינג הינה אחת מהנספחויות העמוסות ביותר בעולם. זאת בהתאם לצורך בסיוע לחברות הישראליות הרוצות לחדור לשוק הסיני המסובך, בעל תרבות ושפה שונים מאלו המוכרים לנו במערב בנוסף לגידול הניכר בצרכים ובאתגרים של התעשייה המקומית שמייצרת הזדמנויות לתעשייה הישראלית.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר "אמזון – להיות או לא להיות" - 7.1.19

+

מה בוובינר? 

 • אודות אמזון מבוא וציוני דרך
 • ערוצי המכירה באמזון
 • שיטות העבודה באמזון
 • מבט אל מחסני אמזון ושרשרת האספקה
 • פרופיל לקוחות אמזון
 • מיתוג באמזון, עקרונות ודוגמאות 

בין הנושאים:

 • הגנה על המותג שלנו באמזון
 • למה שווה להשקיע בקידום המותג שלנו בערוצים נוספים
 • משמעות כניסת אמזון לישראל

דיון פתוח –שאלות ותשובות

לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר: מגרש המשחקים העתידי - מיומנויות ליבה בשוק העבודה – תכנון לעתיד - 18.12.18

+

לפי מכון החיזוי בקליפורניה (Institute of The Future), תוך פחות מ- 7 שנים מהיום 60% מהמשרות יהיו חדשות...

מנהלי משאבי אנוש, מנהלים קובעי אסטרטגיה, מנהלים בארגונים  המעוניינים להכין את תשתית העובדים לעתיד

 • איך נערכים לכך בשוק העבודה ?
 • מהן התמורות המרכזיות שאנו עתידים לחוות?
 • אילו מיומנויות ליבה חשוב שהעובדים שלנו ירכשו כבר היום, כדי להישאר רלוונטיים למשרות העתידיות לבוא ושמירת הרלוונטיות של הארגון.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

המוסדות הפיננסיים לפיתוח בוושינגטון - 12.12.18

+

מה בוובינר?

 • מה עושה משרד הכלכלה עם המוסדות הפיננסיים לפיתוח (הסכמים, קרנות) ואיך זה יכול להשפיע על החברה שלך בתחומי המים, החקלאות, הגנת הסייבר ותחומים נוספים?
 • איך פועלים הבנק העולמי (WB) והבנק הבין-אמריקאי לפיתוח (IADB)?
 • מה הפעילויות הצפויות בשנה הקרובה?
 • מהם הממשקים של החברות הישראליות המעוניינות לעבוד בעולם המתפתח, בשיתוף עם מכון היצוא, מחלקת שווקים מתעוררים והמוסדות הפיננסיים לפיתוח במשרד הכלכלה, ועם הנספחות המסחרית-כלכלית בוושינגטון?

לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר: בנייה יעילה של תכנית המכירות שיטות, כלים, תובנות וטיפים - 3.12.18

+

מה בוובינר? 

 • תכנית המכירות – בשביל מה זה טוב?
 • עד כמה התכנית צריכה להיות מפורטת ?  
 • תכנית מסודרת מול הזדמנות בלתי צפויה

לצפייה בוובינר לחצו כאן

הזדמנויות עסקיות בשוק של דרום אפריקה עם מר עמית לב, נספח כלכלי בדרא"פ - 21.11.18

+

דרום אפריקה הינה הכלכלה השנייה בגודלה ביבשת וה-35 בעולם עם תל"ג של כ- 350 מיליארד דולר והינה מנהיגה כלכלית אזורית, אשר מהווה שילוב מרתק של מדינת מפותחת עם מדינה מתפתחת. מצד אחד ישנן במדינה תשתיות פיזיות טובות, מערכת פיננסית יציבה, חוקה וחוק מתקדמים ודמוקרטיה יציבה אך מצד שני המדינה סובלת מבעיות רבות כגון מיתון, אבטלה, מערכת חינוך מקרטעת ו"הובלה" במדד האי שיווין ג'יני. לדרום אפריקה שטחים רבים הראויים לעיבוד חקלאי ועושר עצום של מחצבים. כמו כן במדינה מתקיימת מערכת פיננסית משוכללת והיא למעשה מהווה בסיס פיננסי להרבה מהעסקאות שקורות ביבשת. בוובינר ניסינו להכיר את השוק יותר לעומק, את הפערים התרבותיים וכיצד, למרות הקשיים למצוא הזדמנויות ולהסתייע בנספחות כניסה לשוק הדרום אפריקאי.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר: מוכנות ויישום מוצר חדש כחלק מההצלחה העסקית של הארגון - 14.11.18

+

במהלך תכנון ופתוח מוצר יש צורך לכלול את מרכיבי מוכנות המוצר, יישום מוצלח וכן תאום צפיות הלקוח. כחלק מההערכות והצלחת ההטמעה הגלובאלית יש גם לתכנן את מרכיבי השירות, עלויות התחזוקה ואמינות. סטארט-אפים רבים מתחילים מרעיון מוצר מדהים, השוק והחזון אך נעצרים ברגע שהמוצר יוצא לבית הלקוח ומתברר שהמוצר אינו תואם את ציפיות הלקוח, המוצר אינו יציב ועלות התחזוקה הגבוהות גורמים לעלויות לא צפויות ופוגעים בעתיד החברה. תכנון טוב כחלק מתוכנית המוצר והפיתוח הוא גורם בעל השפעה רבה עבור הצלחת החברה.

לצפייה בוובינר לחצו כאן 

וובינר: בנייה יעילה של תחזית המכירות שיטות, כלים, תובנות וטיפים - 6.11.18

+

מה בוובינר?
• מה עדיף: תחזית אופטימית או פסימית?
• מהם טווחי הזמן בהם עורכים את התחזית ?
• עד כמה התחזית תלויה בטריטוריה?

בין הנושאים:
- שיטות חיזוי כמותיות
- שיטות חיזוי איכותיות
- כלים לבניית תחזית המכירות
- טיפים ותובנות

לצפייה בוובינר לחצו כאן 

וובינר: הזדמנויות עסקיות בשוק של פרו עם מר לאו מקוך, נספח כלכלי בפרו - 22.10.18

+

היכרות עם השוק הפרואני – השוק הצומח ביותר בדרום אמריקה מאז תחילת שנות ה2000. הצמיחה מהווה הזדמנות בשלל תחומים הרלבנטיים לתעשייה הישראלית, אך עדיין מדובר בשוק מאתגר בכל היבט תרבותי ועסקי – ביניהם השפה, הרגישות גבוהה לעלות המוצר והקושי בעבודה ב"זמן לטיני", במיוחד עם גורמים ממשלתיים. ההיכרות וההערכה שישנה לטכנולוגיה הישראלית בתחומים היותר מסורתיים כמו חקלאות ומים, דורשת חיזוק בתחומים מסורתיים פחות כמו ציוד רפואי מתקדם, סייבר ופינטק.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

איסוף וניתוח מודיעין עסקי ברשת הסינית - 16.10.18

+

במסגרת הוובינר, הציג אנליסט מטעם חברת המחקר המובילה מידאטה בפני המשתתפים מגוון כלים ושיטות שימושיים לאיסוף וניתוח מידע עסקי ברשת הסינית. נבחנו יעילותם של הכלים דרך סקירה של מספר שאילתות מהרשת הסינית לשם המחשה. באמצעות ההרצאה, המשתתפים התוודעו למאפיינים העיקריים של השוק הסיני ולמדו שיטות עבודה מומלצות לחיפוש וניתוח מידע אודותיו.

לצפייה בוובינר לחצו כאן 

וובינר ייחודי: ניהול מוצר – איך מתכננים היום את מוצרי המחר ?

+

וובינר ייחודי:  ניהול מוצר – איך מתכננים היום את מוצרי המחר ?
וובינר בהנחיית מר ליאון מאלאלל


בוובינר דנו בכלים ובתהליכים של ניהול מוצר, בהחשיבות והצורך של ניהול מוצר והתרומה לסיכויי ההצלחה של מוצרים חדשים בשווקים כיום, המאופיינים ע"י תחרות חריפה וקצב שינויים גבוה. ניתנו דוגמאות על כישלונות מוצרים והסיבות לכך ואיך ניהול מוצר נכון יכול להתמודד ולמנוע כישלונות מסוג זה ולהביא להצלחת המוצר.

 
בתכנית:
מה זה ניהול מוצר ולמה צריך את זה ?
הגדרת תפקידים בעולם ניהול המוצר
עקרונות בסיסיים בעבודת ניהול מוצר (מתודולוגיה, תהליכים, כלים)
מה הסיבה לאחוז הכישלונות הגבוה של מוצרים ואך ניהול מוצר יכול להתמודד עם האתגר

לצפייה בוובינר לחצו כאן

הזדמנויות עסקיות בשוק של רומניה

+

מתוך: סדרת וובינרים ייחודיים: עם הנספחים הכלכליים של ישראל ברחבי תבל

בהנחיית מר מתן ספרן, נספח כלכלי ברומניה

מה בוובינר?

·         הכרות עם רומניה, המדינה השביעית בגודלה באירופה עם אוכלוסייה של כ20 מיליון איש ועם הפוטנציאל האדיר הקיים בה לאור היותה גשר לאירופה ומדינה מתפתחת אשר זקוקה (ומעוניינת) בטכנולוגיות ישראליות בתחומי הביטחון, סייבר, רפואה, חקלאות, מים, אנרגיה ועוד.

·         ניתוח מערכת היחסים הייחודית עם ישראל הן מהבחינה הפוליטית וכמובן בדגש על תחום הסחר.

·         סקירת הסקטורים המרכזיים, הזדמנויות שיתוף פעולה וסקירה על פעילות הנספחות המסחרית ברומניה ומה הערך המוסף לכם  - היצואנים.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

כיצד לבלוט מעל התחרות באמצעות הצעת ערך ייחודית

+

הצעת ערך הנה ההצהרה (או הבטחה) שלנו אל הלקוח ומהווה את הסיבה של הלקוח לבחור דווקא במוצר או השירות שלנו. הצעת ערך טובה תנוסח בנקודת הראות של הלקוח ותכלול הן את תכונות המוצר או השירות שלנו אך בעיקר את התועלת הייחודית שתצמח ללקוח כתוצאה משימוש במוצר או בשירות. הצעת ערך עומדת בליבת האסטרטגיה העסקית של כל חברה וכל מוצר חדש שאנו עומדים להשיק ולכן חובה להקדיש מאמץ בניסוח ולהימנע מטעויות.

לוובינר לחצו כאן

וובינר: שיווק בדיגיטל "הכה את המומחה"

+

תחום השיווק הדיגיטלי כיום הולך ונעשה מורכב ומקצועי ובהתאמה גם עלויות השיווק בדיגיטל. חברות רבות מתחבטות בין האפשרות להכשיר כוח אדם מתוך הארגון לצרכי השיווק בדיגיטל לבין רכישת השירותים מסוכנויות פרסום המתמחות בתחום.

בכל אחת מהאפשרויות קיים מחסום של ידע ועולות שאלות כגון:

מה תקציב הפרסום המתאים לי? איך אדע כי החברה בידיה אני מפקיד את התקציב ממקסמת אותו תוך השגת ROI חיובי? אילו ערוצי פרסום ושיווק מתאימים לעסק שלי? באילו פלטפורמות כדאי לי לשווק? כיצד אני בודק את חברת הפרסום? מה צריך לדרוש מחברת הפרסום? האם כדאי לי להכשיר עובד מהעסק לניהול הדיגיטל? אם כן – כיצד מבצעים הכשרה פנים ארגונית?

לצפייה בוובינר לחצו כאן

מחירי העברה בדגש על מיסוי ישיר ומכס בעסקאות בינלאומיות והיבוא לישראל

+

מה בוובינר? 

 • תמחור עסקאות בהתאם לכללי מחירי העברה אל מול כללי המכס - הדומה והשונה
 • התאמות מחיר בעסקאות בין צדדים קשורים - השלכות מכס אפשריות
 • לגשר על הפער - תכנון נכון של עסקאות בהיבט מחירי העברה ומכס 

לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר - הזדמנויות עסקיות בשוק של אוסטרליה

+

סקירה כלכלית קצרה על הכלכלה והתעשיה של אוסטרליה וניתוח יחסי הסחר, השת"פ הכלכלי, העסקי והטכנולוגי המתפתח בקצב מרשים בשנים האחרונות בין המדינות. בוובינר תינתן התייחסות לתהליך שכלכלת אוסטרליה נמצאת בו בשנים האחרונות. מכלכלה מבוססת תעשיות אנרגיה, סחורות ושירותים פיננסים - לחדשנות, יזמות וטכנולוגיה. זאת, במקביל למאמץ העצום המושקע בקרבה לפתח יכולות של יזמות טכנולוגית מצד אחד ולאמץ חדשנות טכנולוגית מתקדמת על ידי תאגידים, חברות ועסקים מנגד. מר שי זריבץ', נספח כלכלי באוסטרליה


לוובינר לחצו כאן

תהליך מכירה ליצרני ציוד מקוריים (OEM) דגשים, עקרונות, סודות וטיפים

+

OEM (ראשי תיבות באנגלית של: Original equipment manufacturer - יצרן ציוד מקורי) הוא מונח המשמש בתחומי ייצור שונים, ומתאר יצרן המייצר מוצר או חלק הנרכש על ידי חברה אחרת ונמכר תחת שם המותג שלה.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

הזדמנויות עסקיות בפולין

+

מה בוובינר? היכרות עם פולין, המדינה השישית בגודלה באירופה וכלכלה של כ-39 מיליון איש הנמצאת בצמיחה מתמדת כבר מעל 26 שנים והמהווה גשר בין מזרח אירופה ומערבה. הוובינר יאפשר היכרות עם השוק הפולני, יתרונותיו והאתגרים שבו. כמו כן יינתן רקע על התרבות העסקית במדינה, טיפים לעשיית עסקים בפולין וסקירת ההזדמנויות העסקיות במספר סקטורים מרכזיים. גב' שיר סלוצקי, נספחת כלכלית בפולין.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

גיוס מענקי מו"פ

+

עם הגידול בכמות החברות הפונות לקבלת מענקים, התחרות על הכספים הופכת קשה יותר ומורכבת יותר. במקביל, קיים היצע רחב יותר של תוכניות מימון הדורש הבנה מעמיקה בתנאים ובהזדמנויות שכל תוכנית טומנת בחובה. כדי להצליח בתהליך גיוס הכספים, יש צורך בידע מקצועי שיוביל אותך לבניית אסטרטגיית המימון האפקטיבית והמתאימה ביותר לצרכים של החברה שלך. המרצה, מר ג'וני כגן, יועץ בכיר ומנהל פרויקטים בחברת FreeMind.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר הזדמנויות עסקיות בהודו

+

מה היה בוובינר?
היכרות עם הודו, הדמוקרטיה הגדולה בעולם. בהודו קיים פוטנציאל רב לחברות ישראליות בתחומים שונים. בעקבות חימום היחסים בין המדינות וביקורי ראשי המדינות בחודשים האחרונים העניין בפתרונות ישראלים רק גבר. ננסה להכיר את השוק יותר לעומק, את הפערים התרבותיים וכיצד ניתן להסתייע בנספחות לכניסה לשוק. גב' דנה נהרי, נספחת כלכלית במומבאי.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר: עסקאות בינלאומיות - דגשים, עקרונות, סודות וטיפים

+

מה היה בוובינר?

 • איך להתכונן נכון למשא ומתן מחוץ לישראל  
 • האם יש יחס בין כמות השתייה והצלחת המו"מ במזרח אירופה?   
 • מתי כדאי להזמין דיפלומט פולני למסעדה מזרחית?   

המרצה: עו"ד אשר מילר 

לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר מיוחד - עדכון רגולציה בתחום המזון בסין

+

וובינר Food regulations-Itinerary בשיתוף הנספחות הכלכלית בביג'ין וחברת Reach 24  בסין, המתמחה ברגולציה בתחום  המזון

לצפייה לחץ כאן

וובינר עם רשת Fairway בארה"ב

+

לקראת ביקור קנייני רשת Fairway מארה"ב ב- 18-22.2.18 וארגון פסטיבל ישראל שיתקיים בחנויות הרשת בספטמבר 2018, קיים מכון היצוא וובינר הכנה והסבר על הרשת ועל הפעילות המתוכננת.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר: הזדמנויות עסקיות בשוויץ

+

 מה בוובינר? סקירה על הכלכלה השוויצרית ואירועים משמעותיים בשנים האחרונות. כמו כן, נדונה פעילות הנספחות המסחרית בג'נבה, סקטורים מרכזיים ושילוב אלה עם המאמץ המרוכז של השוויצרים "לייצר" חדשנות.

וובינר עם מר אסי יוסף, נספח כלכלי בשוויץ

לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר: הזדמנויות במכרזים ציבוריים בעולם

+

בכל יום מתפרסמים מכרזים רבים בעולם. כיצד מאתרים את ההזדמנות המתאימה וכיצד מעריכים מהר אם כדאי לקפוץ על ההזדמנות?

מומחי המכרזים של TendersInfo המפעילים את הפורטל הייחודי של מכון היצוא למכרזים ידריכו את המשתמשים בתוכנית ואת המעוניינים.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר בנושא: כניסה לשוק הגרמני

+

בוובינר דנו באפשרויות הקיימות לייצואנים ולעוסקים בסחר בינלאומי להקמת סניף או חברה בגרמניה, ועל השיקולים המשפטיים והעסקיים שכדאי ומומלץ לקחת בחשבון כשמקבלים החלטה להתרחב לכלכלה החמישית בגדולה בעולם  - גרמניה. 

וובינר בהנחיית עו"ד אלון ספושניק


לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר הזדמנויות עסקיות בהונג-קונג

+

מה בוובינר: היכרות עם הונג קונג על יתרונותיה ומורכבותה, היותה מרכז פיננסי גלובלי באסיה, תוך שילוב מעניין בין תרבות בריטית וסינית. המשמעות של שילוב זה על עשיית עסקים בהונג קונג, ההשפעה של בייג'ינג, ההזדמנויות והפוטנציאל להתרחבות ליתר אסיה ולסין בפרט ועוד.

וובינר בהנחיית גב' אסתר פרץ - בורק, נספחת כלכלית בהונג קונג


לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר ייחודי: ניהול מוצר – איך מתכננים היום את מוצרי המחר?

+

בוובינר דנו בכלים ובתהליכים של ניהול מוצר, בהחשיבות והצורך של ניהול מוצר והתרומה לסיכויי ההצלחה של מוצרים חדשים בשווקים כיום, המאופיינים ע"י תחרות חריפה וקצב שינויים גבוה. ניתנו דוגמאות על כישלונות מוצרים והסיבות לכך ואיך ניהול מוצר נכון יכול להתמודד ולמנוע כישלונות מסוג זה ולהביא להצלחת המוצר.
 
בתכנית:
מה זה ניהול מוצר ולמה צריך את זה ?
הגדרת תפקידים בעולם ניהול המוצר
עקרונות בסיסיים בעבודת ניהול מוצר (מתודולוגיה, תהליכים, כלים)
מה הסיבה לאחוז הכישלונות הגבוה של מוצרים ואך ניהול מוצר יכול להתמודד עם האתגר

וובינר בהנחיית מר ליאון מאלאלל


לצפייה בוובינר לחצו כאן

אמנות ניהול החדשנות

+

החדשנות אינה אופנה חולפת. לפני כשבעים שנה כתה פיטר דרוקר: "שתי הפונקציות המרכזיות בכל עסק הן שיווק וחדשנות". לא בכדי החליט פיטר דרוקר לכרוך את השיווק והחדשנות זו בזו: בעוד השיווק משמש כקצין התצפית הקדמי של הארגון, ומזהה שינוי במגמות הצריכה ויוצר את הדבר הבא, החדשנות מאפשרת לארגון להכיל את הצורך בשינוי ולנהל אותו ביעילות. ההיסטוריה של העסקים רצופה בדוגמאות של חברות שטעו להאמין כי הביקוש למוצר שלהם קשיח והמותג יישאר מוביל לנצח.  הטלפונים של NOKIA, סרטי הצילום של  KODAK וההמבורגרים של McDonalds הן רק דוגמאות מפורסמות לכך. מאידך, חברות כמו נטפים, Apple ן- M3 השכילו להפוך את החדשנות לערך ולשמור על מעמדן כמובילות שוק לאורך שנים.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

טעינה