מכון היצוא

וובינרים במיקוד גיאוגרפי /ענפי

הרחב הכל

הודו - הפוטנציאל הכלכלי של הדמוקרטיה הגדולה בעולם - 4.8.22

+

מה בוובינר? 
הרפובליקה ההודית הדהימה את העולם עם צמיחה של 7% בשנה במחצית השנייה של העשור האחרון. ואז הגיעה הקורונה. עם היציאה מן המשבר, "הפיל ההודי" הענק המשיך לצעוד ושב לאיתנו וכך גם הפעילות הכלכלית במשק. לצד גידול בתמ"ג והקטנת החוב הממשלתי הודו סובלת מאינפלציה ופיחות משמעותי בערך הרופי, בעיקר מול הדולר. איך כל זה משפיע על חברות ישראליות? מה ניתן לעשות בשוק ההודי הענק? ולא פחות חשוב -  איך עושים את זה נכון?  הודו - הפוטנציאל הכלכלי של הדמוקרטיה.

דובר:
שגיא איצ'ר, הקונסול הכלכלי, ראש הנספחות המסחרית במומבאי, משרד הכלכלה והתעשייה. שגיא הגיע למומבאי, הודו, בשנת 2020. לפני היציאה לשליחות עבד במטה מינהל סחר חוץ בדסק הודו, בו היה אחראי על הנציגויות הכלכליות במדינה ועבד במקביל מול גופי פיתוח בין לאומיים כמו הבנק העולמי, IFC וכו'. לפני ההצטרפות למשרד הכלכלה והתעשייה מילא שגיא שורת תפקידים בתחום הייעוץ לגופים ציבוריים בתחום הרכש והמכרזים הממשלתיים. שגיא הינו בוגר תואר ראשון בהצטיינות בלימודי מזרח תיכון מהאוניברסיטה העברית ותואר שני במנהל עסקים, בהתמחות באסטרטגיה, מהקריה האקדמית אונו.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

למצגת לחצו כאן

המשבר באוקראינה: השפעת הסנקציות נגד רוסיה ובלארוס על חברות ישראליות - 20.7.22

+

מה בוובינר?

בחודשים האחרונים מוטלות סנקציות משמעותיות וחסרות תקדים בהיקפן על רוסיה ובלארוס על-ידי ארה"ב, האיחוד האירופי, בריטניה ושורה של מדינות נוספות בקשר עם הלחימה באוקראינה. הסנקציות משתנות באופן תכוף ומדי יום מתווספות סנקציות חדשות.

בשלב זה לא הוטלו סנקציות לפי הדין הישראלי בקשר עם הלחימה באוקראינה, אולם חברות ישראליות עלולות להיות מושפעות באופן משמעותי מסנקציות שהוטלו על-ידי מדינות אחרות. הוובינר יציג דגשים מרכזיים בדבר ההשפעה האפשרית של הסנקציות על חברות ישראליות, וצעדים שניתן לנקוט כדי למזער את החשיפה המשפטית שעשויה להיווצר בעקבות כך. 

בתוכנית:
עו"ד אסף הראל, שותף בפירמת גורניצקי GNY יסקור את הסנקציות השונות והשפעותיהן וייתן כלים מעשיים להתמודדות עמן.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

China Clean Tech Policy & Opportunities - 4.7.22

+

The seminar will target on Israeli clean tech companies, hubs and incubator aiming at Chinese market. The speaker will talk about cleantech especially low-carbon targets from the government guidance, as well as market opportunities, such as the financing opportunities in cleantech sector in China. The purpose is for Israeli companies to understand the market, identify potential business opportunities, while preparing to achieve the policy’s goals. The participants will gain the above knowledge in general from a prestigious KOL and has the Q&A opportunity to seek opinions from him.

Agenda:

Opening remarks -

Ms. Esti Ayalon-Kovo, Economic Counsellor, Israeli Embassy in China

Lecture

Mr. MA Jun, Founding Director, Institute of Public & Environmental Affairs (IPE)

לוובינר לחצו כאן

למצגת לחצו כאן 

גרמניה - תמורות מאקרו כלכליות והזדמנויות עסקיות - 15.6.22

+

מה בוובינר?
גרמניה, הכלכלה הגדולה באיחוד האירופאי והחמישית בעולם ממשיכה לתת את הטון באירופה. למגפת הקורונה וכעת למלחמה באוקראינה יש השפעות על התעשייה הגרמנית. במהלך ההרצאה נדון בשינויים המאקרו כלכליים העדכניים, נלמד על פעילות הנספחות בגרמניה, על הזדמנויות בסקטורים מובילים ונסקור את הסיוע שהנספחות יודעת לספק כולל כלים אשר עומדים לרשות היצואנים.

המרצה:
דורון חמו, נספח כלכלי מכהן בגרמניה משנת 2019. בעברו ניהל את מחלקת צפון ודרום אמריקה במנהל סחר חוץ ושימש כנספח הכלכלי לטאיוואן והפיליפינים. לפני ההצטרפות למשרד הכלכלה והתעשייה עבד בתעשייה האווירית ובסטארט-אפ ישראלי. בוגר תואר ראשון בהנדסת תעשיה וניהול מאוניברסיטת באר-שבע ותארים שניים במנהל עסקים ובמדיניות ציבורית מאוניברסיטת תל אביב.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

למצגת לחצו כאן

ברזיל - קורונה, עסקים ושנת הבחירות - 26.5.22

+

מה בוובינר?

בעת היציאה מהמשבר הכלכלי-פוליטי שפקד את המדינה הגדולה ביותר ביבשת הדרומית ובדיוק כשכל התחזיות הראו נתונים אופטימיים, הגיעה הקורונה גם לברזיל. האופטימיות של התחלה חדשה עם ממשלה חדשה וצעידה כלכלית וחברתית קדימה, התחלפה באי ודאות שרק העמיקה ככל שעלו מספרי החולים במדינה. שנת 2020 שלראשונה מזה זמן מה עתידה הייתה להביא עמה צמיחה משמעותית הסתיימה עם קיטון של למעלה מ- 4% בתמ"ג, פיחות משמעותי במטבע, אבטלה ועשרות אלפי עסקים שנסגרו.

עם זאת, הצליחה ברזיל לשמור על תחזיות של צמיחה לשנת 2021 ועל מקומה כאחת הכלכלות הגדולות בעולם והמובילות ביבשת. בואו לשמוע על השוק הגדול בדרום אמריקה ועל מה שצפוי לו בשנת 2022.

המרצה:
גב' טלי סגל-אורדנטליך, הנספחת הכלכלית בריו דה ז'נרו, ברזיל, הגיעה לברזיל בשנת 2018 כנספחת שנייה בנספחות חדשה. לפני היציאה לשליחות עבדה במטה מינהל סחר חוץ בדסק אירופה. לפני ההצטרפות למשרד הכלכלה והתעשייה ניהלה מרכז גיוס בחברה בינלאומית. בוגרת תואר ראשון ושני במדעי המדינה עם התמחות בתקשורת פוליטית מהאוניברסיטה העברית.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

למצגת לחצו כאן

עשיית עסקים בדרא"פ - אתגרים והזדמנויות - 26.4.22

+

דרא"פ נחשבת לכלכלה המפותחת ביבשת אפריקה. המדינה נמצאת בפורום כלכלות 20G, בעלת משאבי טבע רבים, מערכת פיננסית משוכללת ונחשבת למובילה עולמית בייצוא של הדרים. עם זאת, חלק גדול מהאוכלוסיה והתשתיות הן ברמת עולם שלישי עם הקשיים וההזדמנויות הנלווים לכך.

דרא"פ מהווה שער כניסה ליבשת אפריקה ומרכזת את מירב יחסי הסחר של ישראל אל מול היבשת השחורה. לאור זאת, ישנן מגוון הזדמנויות בשלל סקטורים לחברות ישראליות מרמת הסטארטאפים ומוצרי תוכנה עד לפרויקטי תשתית ופיננסיים.

בתכנית:

 • מבט כללי על הכלכלה הדרום אפריקאית והסחר עם ישראל.
 • סקטורים מרכזיים והזדמנויות.
 • דרא"פ– קרש קפיצה ליבשת
 • איך לעשות עסקים בדרא"פ? הצצה לתרבות העסקית המקומית
 • מה דרוש כדי להצליח? אתגרי השוק ו-case studies מסיפורי הצלחה 

עם עמית לב, נציג משרד הכלכלה והתעשייה בדרום אפריקה וראש הנציגות הכלכלית ביוהנסבורג.

למצגת לחצו כאן

לצפייה בוובינר לחצו כאן 

ניהול עובדים בארה"ב - 29.3.22

+

About the webinar:

Due to the size and strength of the US market, Israeli companies continue to invest in opening and managing US sales offices, logistics operations and production facilities.  Success is contingent upon finding and motivating US employees. 

Recruiting successful US employees during 2022 is very challenging - and keeping the employees you already have can be difficult when so many new jobs are available. 

In this unique webinar, Chuck Klein from Amcon Recruitment Ltd. will lead a group of highly experienced US employment and management professionals (3 are US based) presenting up-to-date information related to managing employees in the USA.  

The event includes 4 presentations, plus a “panel discussion” where participants can also submit questions to the panel. 

לצפייה בוובינר לחצו כאן 

למצגת Cindy Azoulay - AK Immigration לחצו כאן
למצגת Andrea Bernstein - Schwell Wimpfheimer & Associates לחצו כאן
למצגת Chuck Klein - Amcon Recruitment לחצו כאן
למצגת David Bercow - Vensure Employer Services (NY) לחצו כאן

עשיית עסקים בדרום מערב סין - 23.3.22

+

מה בוובינר?
מי מכיר את דרום מערב סין? סין הפכה, במובנים רבים, בעשור האחרון לארץ ההזדמנויות הבלתי נגמרות עבור חברות ישראליות. הצמיחה והפוטנציאל האדיר של מה שהיא כבר הכלכלה השנייה בגודלה בעולם, יחד עם שיפור הקשרים בין המדינות, הביאו לגידול מסיבי בסחר וביצוא הישראלי בפרט, במהלך 10 השנים האחרונות וכיום סין היא שותפת הסחר השנייה בגודלה של ישראל. אזור משמעותי מאוד בצמיחתה הכלכלית של סין שלא תמיד זוכה לפוקוס המתאים הוא דרום מערב סין.

מרצה:
אב ירמישין היא הנספחת הכלכלית של מדינת ישראל בדרום-מערב סין וראש המשלחת המסחרית של משרד הכלכלה והתעשייה בקונסוליה הישראלית בצ'נגדו החל מנובמבר 2019. במסגרת תפקידה, אחראית אב על קידום היחסים הכלכליים בין ישראל לדרום-מערב סין בדגש על קידום היצוא הישראלי ומשיכת השקעות אסטרטגיות לישראל. טרם יציאתה לשליחות, אב עסקה במדיניות סחר במחלקת ה-OECD במינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה והייתה אחראית על תחום ההתנהגות העסקית הנאותה (RBC) ועל תחום הייצוא החברתי. אב היא בוגרת תואר ראשון B.A (בהצטיינות) במנהל עסקים ותקשורת מהאוניברסיטה הפתוחה ובוגרת תואר שני M.B.A עם התמחות בחדשנות ויזמות מהמרכז הבינתחומי ולפני הצטרפותה למשרד הכלכלה והתעשייה עבדה שנים רבות בחברות היי-טק ומילאה תפקידים רבים בתחומים של – BI & Big Data.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

חוק הגנת הפרטיות הסיני - 28.2.22

+

סין מהווה שוק יעד חשוב ליצוא הישראלי, כשהסחר בין המדינות עולה כל שנה ויסתכם בכ-20 מיליארדי דולרים בשנת 2021.  בשנים האחרונות חלים שינויים רגולטוריים רבים עליהם השפעה ישירה על פעילות של חברות זרות בסין.

חוקי הגנת הפרטיות הינם חלק משינויים אלו.

מכון היצוא והנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה בבייג'ינג מקיימים וובינר עם ד"ר קווין דואן, אחד מהמומחים החשובים בסין בתחום הגנת הפרטיות. 

ד"ר דואן הינו שותף בכיר בפירמת HanKun ומשמש כיועץ לממשלה הסינית.

במסגרת עבודתו ד"ר דואן מלווה את השחקניות הבינ"ל הגדולות הפועלות בסין.

את הוובינר תנחה גב' אסתי איילון-קובו, הנספחת הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה בשגרירות ישראל בבייג'ינג, אשר אמונה על התשתית לסחר בין המדינות, מדיניות סחר ורגולציה. 

למצגת מנהל סחר חוץ לחצו כאן

למצגת Compliance Guide to China’s New Data Protection Laws לחצו כאן

לצפייה בוובינר לחצו כאן

תכנית BIRD HLS כמנוף לשיתוף פעולה בין חברות ישראליות ואמריקאיות - 1.3.22

+

מה בוובינר?

קרן BIRD פועלת לעידוד שיתופי פעולה בין חברות ישראליות ואמריקאיות לצורך פיתוח משותף של מוצרים וטכנולוגיות. תכנית BIRD HLS מכוונת לפיתוח מוצרים ושירותים לתחום ביטחון הפנים (Homeland Security) ומעניקה מענק מותנה של עד מיליון דולר לפרויקט משותף, עד 50% מתקציב הפרויקט, בתחומים הבאים: טכנולוגיות מתקדמות לשימוש כוחות החירום וההצלה (כגון מערכות שליטה ובקרה, ניתוח וידאו, תקשורת, חיישנים לבישים, איתור וזיהוי מפגעים מרחוק, ציוד מגן אישי וכד)'; אמצעים טכנולוגים לאכיפת חוק כנגד פשעי סייבר; אבטחת תשתיות קריטיות ומתקני ציבור; ערים בטוחות ומאובטחות; הגנת גבולות כולל ביטחון ימי (כגון ביומטריה, מערכות סריקה ורובוטיקה); ומערכות אוויריות בלתי מאוישות (UAS).

תכנית BIRD HLS היא יוזמה של המשרד לביטחון פנים הישראלי ושל המינהל הטכנולוגי במשרד האמריקאי לביטחון המולדת ((DHS S&T, ופועלת זו השנה השביעית תחת ניהולה של קרן BIRD.

דוברים:

טל סימן טוב, מנהל ענף בטחון המולדת תעופה וחלל, מכון היצוא הישראלי

ד"ר גד פרישמן, המדען הראשי, המשרד לביטחון פנים

ד"ר איתן יודילביץ, מנכ"ל קרן BIRD

טל קלם, מנהל פיתוח עסקי ומנהל תכנית BIRD HLS, קרן BIRD

לימור נקר-וינסנט, סמנכ"לית פיתוח עסקי, קרן BIRD

טפסר משנה נתנאל ברקאי, ראש מחלקת מחקר ופיתוח, הרשות הארצית לכבאות והצלה

ישראל שטרית, ראש אגף בכיר ביטחון אישי, הרשות הלאומית לביטחון קהילתי

ירון קרון, מנהל תחום בכיר לטכנולוגיות, לשכת המדען הראשי, המשרד לביטחון פנים

דוד יעקב, מנכ"ל Cawamo

לצפייה בוובינר לחצו כאן

עשיית עסקים בקניה - 21.2.22

+

קניה היא מהמובילות בכלכלת היבשת בכלל ובמזרח אפריקה בפרט. המדינה מתאפיינת בסקטור פיננסי מפותח, סקטור חקלאי גדול ובביקוש גדול יחסית לפתרונות סייבר. יחד עם זאת, חדירה ועבודה בקניה היא מאתגרת ושונה ממה שרובינו מכירים.

יש הבדלים גדולים בתרבות העסקית הישראלית והקנייתית. לדוגמה המונח "זמן אפריקה" הוא מונח שצריך להכיר ולהתחשב בו. בקניה לרוב יש לעבוד עם נוכחות בשטח בין אם ע"י נציג מקומי ובין עם גורם ישראלי. ללא "עבודת רגליים" אינטנסיבית יהיה קשה לחדור לשוק. ישנם עוד דגשים בהם ניגע בוובינר. 

מרצה:

ארנון ארבל, הנספח הכלכלי של ישראל, פתח את הנספחות בניירובי, קניה, באוגוסט 2018.

במסגרת תפקידו אחראי ארנון על קידום היחסים הכלכליים בין ישראל וקניה, קידום יצוא ישראלי לקניה, סיוע באיתור שותפים מקומיים וקידום הזדמנויות לשיתופי פעולה מסחריים.

ארנון הצטרף למשרד הכלכלה שנת 2000 לאחר שעבד כרפרנט במחלקה הבינלאומית בבנק דיסקונט וקודם לכן בשרות ביטחון כללי. לפני תפקידו הנוכחי כנספח הכלכלי היה ארנון מנהל תחום בכיר ברשות לשיתוף פעולה תעשייתי (רשפ"ת).

לארנון תואר ראשון במימון מאוניברסיטת העיר ניו יורק ותואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת בן גוריון בנגב.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

למצגת הוובינר לחצו כאן

טאיוואן 101 - 10.1.2022

+

מה בוובינר:

הידעת ש...

 • 75% מכלל הספקים של טסלה הם טאייוונים?
 • יותר מ-60% מכלל השבבים בעולם מיוצרים בטאיוואן?
 • חברת פוקסקון הטאיוואנית (Hon Hai) מעסיקה 1.3 מיליון עובדים והיא המעסיק הפרטי הגדול בסין? 

על אף המגיפה העולמית בשנתיים האחרונות, טאיוואן נותרה אי של שפיות אל מול הקשיים הגלובליים, ואף נהנתה מצמיחה כלכלית בתוך המציאות המאתגרת. כל זאת התאפשר בזכות המאפיינים הייחודיים לשוק המקומי. טאיוואן מיצבה עצמה כמעוז ייצור המוליכים למחצה עד כדי כך שבשנת 2020, 63 אחוזים מכלל השבבים שיוצרו בכלל העולם, יוצרו כאן באי. 

טאיוואן מוכיחה את היותה כלכלה מפותחת, מתקדמת ונחושה, גם כן בעזרת רגולציות שונות ונכונות הממשל הנוכחי, ובהובלת הנשיאה צאי אינג-וון מיושמת תכנית החדשנות "5+2" הרותמת את כלל ענפי התעשייה המקומית לטובת צמיחה כלכלית מיטבית מוכוונת עתיד. 

במפגש נשוחח על ההזדמנויות המציעה טאיוואן לחברות ישראליות המעוניינות לפעול הן בשוק המקומי והן בשוקי אסיה-פסיפיק וכיצד הנספחות הכלכלית יכולה לסייע למימושן. 

דובר:
צליל להב, משרת כנספח הכלכלי של מדינת ישראל בטאיוואן החל מספטמבר 2018. במסגרת תפקידו כראש נציגות הכלכלה והמסחר של משרד הכלכלה והתעשייה הוא אחראי על קידום היחסים הכלכליים בין ישראל לטאיוואן, קידום ועידוד ייצוא סחורות ושירותים ישראלים לטאיוואן, פיתוח יחסי מו"פ בין המדינות ובין חברות וכן משיכת השקעות מטאיוואן לישראל. 

צליל הצטרף לקורס הצוערים של משרד הכלכלה בינואר 2016 לאחר שהיה מנהל המוצר של חברת VIGO מתחום מחקרי התקשורת וקודם לכן כיועץ תקשורת במשרד בן חורין-אלכסנדרוביץ'. לפני תפקידו הנוכחי כנספח בטייפה שימש כמנהל קשרי המשקיעים הזרים לסקטור התעופה, חלל וייצור מתקדם בסוכנות משיכת ההשקעות הזרות של משרד הכלכלה והתעשייה INVEST IN ISRAEL. לצליל תואר ראשון במדע-המדינה ותקשורת מאוניברסיטת תל-אביב והוא בוגר בית הספר כותרת לתקשורת. 

לצפייה בוובינר לחצו כאן

לצפייה במצגת לחצו כאן 

בלוג נספחות טאיוואן: israel-trade.net/asiapacific/author/tslil 

למדריך לעשיית עסקים בטאיוואן לחצו כאן

פודקאסט חיות כיס, תאגיד השירות הציבורי, פרק "אי המטמון" אודות מגזר השבבים בטאיוואן: www.kan.org.il/podcast/item.aspx?pid=25373

 פודקאסט "קיסר אדום – שאלת טאיוואן":

https://greatgame.blog/2019/09/21/%D7%A4%D7%A8%D7%A7-46-%D7%A7%D7%99%D7%A1%D7%A8-%D7%90%D7%93%D7%95%D7%9D-%D7%A9%D7%90%D7%9C%D7%AA-%D7%98%D7%90%D7%99%D7%95%D7%95%D7%90%D7%9F/

איך לאתר שותף אסטרטגי בארה"ב? - 6.1.21

+

 מה בוובינר?

קרן BIRD פועלת לעידוד שיתופי פעולה בין חברות ישראליות ואמריקאיות לצורך פיתוח משותף של מוצרים וטכנולוגיות. הקרן תומכת בחדשנות בכל תחומי התעשייה ומעניקה מענק מותנה של עד מיליון וחצי דולר לפרויקט משותף, עד 50% מתקציב הפרויקט.

איך מאתרים חברה אמריקאית לפרויקט משותף? לאיזה חברות כדאי לפנות? מי החברה שתתאים לי? ומי יכול לעזור באיתור חברות בארה"ב?

על כל אלה ועוד נענה בוובינר בו תוכלו ללמוד כיצד ניתן ליהנות מתמיכת קרן BIRD וכיצד לאתר שותף אסטרטגי בארצות-הברית. 

המרצה:
טל קלם,
 מנהל פיתוח עסקי בקרן BIRD, יזם ונספח מסחרי לשעבר. עבד מספר שנים בתעשיית ההייטק וליווה את הקמתן של עשרות חברות סטארטאפ לפני שהצטרף לקרן BIRD. 

לצפייה בוובינר לחצו כאן

לצפייה במצגת לחצו כאן

לינקים

BIRD Representatives in the U.S. - https://www.birdf.com/bird-representatives-u-s

The Association of America-Israel Chambers of Commerce, Regional Offices - http://www.israeltrade.org/regions

וובינר - עשיית עסקים בקוריאה - 20.12.21

+

מה בוובינר? 

כלכלת קוריאה מדורגת במקום השנים עשר בעולם מבחינת תמ"ג על פי שווי קנייה, עם תמ"ג של כ-1.62 טריליון דולר בסוף שנת 2019 (לפני משבר הקורונה).

כלכלת קוריאה מתאפיינת במיעוט משאבים טבעיים ותלות בכוח אדם איכותי, יבוא מקורות אנרגיה וחומרי גלם לתעשייה. היצוא מתבסס על מוצרים מרכזיים כמו מתכות, אוניות, מכוניות, זיכרונות למחשבים, מוליכים למחצה, טלפונים סלולאריים, מוצרי אלקטרוניקה, בינוי פרויקטים, תשתיות תקשורת וכימיקלים. תנודות באחד מהמוצרים הללו עשויות להשפיע על הכלכלה כולה.

קוריאה חברה בשורה של מוסדות סחר בינלאומיים חשובים והחל משנות ה-2000 החלה לכרות שורה ארוכה של הסכמי סחר חופשי עם מדינות שונות, לא רק באזור אסיה. קוריאה מייצאת לעולם סחורות בשווי 550 מיליארד דולר בשנה כאשר למעלה משני שליש מהייצוא שלה הוא לסין (שותפת הסחר המרכזית) ולארה"ב ולכן היא מושפעת גם ממלחמות הסחר בין השתיים בשנים האחרונות. 

עם יניב גולדברג הנספח הכלכלי בקוריאה

לצפייה בוובינר לחצו כאן

לצפייה במצגת לחצו כאן

איך לעבוד עם סין כשהגבולות סגורים? - 8.12.21

+

מה בוובינר?
בתוך העולם הסגור של סין בימים אלה מתפתחת מציאות כלכלית טכנולוגית ועסקית שבתחומים רבים מקדימה את העולם בכמה דרגות. לא רק שכמעט בלתי אפשרי לבוא לסין בימים אלא שגם סביבת העבודה לאלה שכבר עובדים עם סין משתנה במהירות. יש הרבה קשיים אבל גם הרבה אפשרויות שנפתחות, וכמו תמיד צריך למצוא את הדרך המתאימה לפצח את השוק הגדול בעולם.

המרצה:
יעל עינב, מנהלת את חברת YCHINA וחברת  QINGLINGTECH בשנחאי, עוסקת בסין כבר 30 שנה, מפתחת עסקים ופרויקטים של חברות ישראליות בסין בפוקוס על טכנולוגיה חדשנית. מגייסת השקעות, אירועי שיווק, פורום מנכ"לים ישראל סין,  אינקובציה ופרויקטים מיוחדים. בעלת שני תארים שניים; לימודים סין ויחב"ל ו תואר MBA עם התמחות בכלכלה הסינית. העבירה מאות קורסים והרצאות ,כתבה ספרים ומאות מאמרים על עסקים בסין. בעברה כתבת, עורכת ומגישת חדשות בטלוויזיה.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

 

 


 

עשיית עסקים ברומניה - 16.11.21

+

הצטרפו אלינו לוובינר שיתאר את ההזדמנויות הכלכליות ברומניה. זוהי ההזדמנות שלכם להתוודע למכרזים הצפויים לשנות את מפת מזרח אירופה, ללמוד על השפעות משבר הקורונה ולהסתייע בנספחות במאמצי הכניסה והגדילה שלכם בשוק הרומני.

בתכנית: 

 • רומניה – סקירה כלכלית
 • משבר הקורונה והשפעתו על הכלכלה ועשיית העסקים
 • הזדמנויות עסקיות וכיצד ניתן להיעזר בנספחות הכלכלית בבוקרשט
 • אתגרי שוק ותרבות עסקית מקומית
 • סקטורים נבחרים: סייבר, ביטחון המולדת, אגרוטכנולוגיה, ערים חכמות, מכשור רפואי ובריאות דיגיטלית
 • פעילויות נבחרות מהתקופה האחרונה ותוכנית העבודה ל-2022  

המרצה: 
גב' ברקת קנפו מכהנת החל מקיץ 2018 כראש המשלחת הכלכלית של מדינת ישראל לרומניה ולאוקראינה. בשנת 2019 רשמה נספחות בוקרשט בהובלתה מספר שיא עולמי של סיפורי הצלחה בין חברות ישראליות לגופים פרטיים וציבוריים ברומניה. לברקת ניסיון בינלאומי-כלכלי במגוון אזורים גיאוגרפיים: טרם יציאתה לשליחות, הייתה ברקת אחראית ל-7 נציגויות כלכליות באמריקה הלטינית ולאחר מכן שימשה כמנהלת פרויקטים מיוחדים באמריקה ובמזרח התיכון. במסגרת תפקידה האחרון היא אף ניהלה את הנציגות המסחרית של משרד הכלכלה והתעשייה בקנדה.

ברקת מוסמכת בית הספר למשפטים של אוניברסיטת הרווארד בארה"ב (כמלגאית שפירו), בעלת תואר שני מבית הספר למדיניות ציבורית של האוניברסיטה העברית, וכן היא בוגרת הפקולטה למשפטים והתכנית החד תחומית לתלמידים מצטיינים ע"ש לאוטמן של אוניברסיטת תל אביב (במסגרתה שילבה לימודים בבית הספר לרפואה, באקדמיה למוסיקה ובחוג לשפות).

טרם הגעתה למינהל סחר חוץ, שימשה ברקת כליטיגטורית מסחרית במשרד עו"ד מוביל בתל אביב, התמחתה בלשכת כבוד שופט בית המשפט העליון ניל הנדל (כיום המשנה לנשיאת בית המשפט העליון) והיא אף בוגרת מחזור ג' של קורס "צוערים לשירות המדינה" במשרד ראש הממשלה – שתכליתו הכשרת העתודה הניהולית של שירות המדינה.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

Managing US Subsidiaries of Israeli Companies - Preparing for 2022 - 13.10.21

+

n recent years, many Israeli companies have determined that growth in the US market requires a strong local presence via a US subsidiary with US based employees.  While recognizing clear commercial advantages in having a US presence, establishing and managing a US subsidiary requires significant financial investment and planning. 

In this unique webinar, Chuck Klein from Amcon Recruitment Ltd.  will lead a group of US market experts in  presenting up-to-date information related to managing a subsidiary in the SA. 

 לצפייה במצגת של  Mitchell C. Shelowitz לחצו כאן

 לצפייה במצגת של James Raanan לחצו כאן

לצפייה במצגת של Chuck Klein לחצו כאן

לצפייה במצגת של Ari Gorlin לחצו כאן

לצפייה במצגת של Gila Halleli Weiss לחצו כאן

לצפייה בוובינר לחצו כאן

 

ברזיל בעידן הקורונה - 7.10.21

+

מה בוובינר?
ברזיל, ענקית היבשת הלטינית, נכנסה לעידן הקורונה לאחר משבר כלכלי עמוק ותהפוכות פוליטיות. שנת 2020 שהייתה צפויה להביא עמה צמיחה משמעותית הסתיימה עם קיטון של למעלה מ- 4% בתמ"ג, פיחות משמעותי במטבע, אבטלה ועשרות אלפי עסקים שנסגרו.

עם זאת, ועל אף המספרים הגבוהים של חולים מאומתים ומתים מהנגיף, ההערכות העדכניות צופות שברזיל תסיים את שנת 2021 עם צמיחה של למעלה מ- 5% בתמ"ג.
אז מה מניע את האופטימיות והכלכלה הברזילאית? בואו לשמוע על ברזיל של 2021 ועל ההזדמנויות לשוק הישראלי.

בתכנית:
• ברזיל – סקירה כלכלית
• משבר הקורונה והשפעתו על הכלכלה ועשיית עסקים
• אתגרי שוק ותרבות עסקית
• סקטורים נבחרים – חקלאות, מים, פינטק, סייבר, תקשורת וריטייל
• ברזיל וישראל - הזדמנויות עסקיות ושיתופי פעולה
• עבודת הנספחות הכלכלית מול חברות ישראליות ומול שחקנים מקומיים

המרצה: צחי רייך, הנספח הכלכלי בסאו פאולו, ברזיל

לצפייה בוובינר לחצו כאן 

למצגת לחצו כאן

עושים עסקים עם מרוקו - 14.9.21

+

דברי פתיחה:
מר אדיב ברוך – יו"ר מכון היצוא
מר שמעון בן שושן– שגריר, מתאם B2 Bלמדינות המפרץ והסכמי הנורמליזציה
מר הדר שור – מנהל מחלקת הודו אפריקה והמזרח התיכון, משרד הכלכלה
מר אלון אטקין – ראש אגף בכיר כלכלה ופרויקטים, המשרד לשיתוף פעולה אזורי

סקירת עומק:
מרוקו - כלכלה, פוטנציאל ופרויקטים
מר נאור מורג – מנהל יחידת המודיעין העסקי, מכון היצוא
גב' עינת לוי – אחראית כלכלה וחברה אזרחית, הנציגות הישראלית במרוקו

Q&A

מנחה:
מר נאור מורג – מנהל יחידת המודיעין העסקי, מכון היצוא

לצפייה בוובינר לחצו כאן

הזדמנויות עסקיות בצפון אירופה - 5.8.2021

+

הולנד היא מדינת מעבר שמהווה שער לאירופה ומאירופה, מרכז לוגיסטיקה ומרכז חדשנות. שיתופי פעולה בינלאומיים רווחים מאוד במגזר המסחרי ההולנדי.

שבדיה מדינה מוטת יצוא ושת"פ בינלאומי המעוניינת בשת"פ כלכלי ומסחרי עם ישראל וכיום  המגזר העסקי בשבדיה מחפש שיתופי פעולה כאלו.

דנמרק היא מרכז לחדשנות בתחומי מדעי החיים והציוד הרפואי.

שלוש המדינות ולצידן פינלנד ונורבגיה הן מדינות בעלות כלכלה מודרנית, כלכלה של סחר חופשי ושת"פ בינלאומי, כלכלה של מוצרים ושירותים ברי קיימא וקידום קיימות. שלוש המדינות יכולות להוות פלטפורמה לחברות ישראליות להגיע לשווקים במדינות שלישיות באירופה וגם באפריקה והמזרח הרחוק.

בתכנית:

 • מבט כללי על כלכלה וסחר בין ישראל לשלוש המדינות
 • סקטורים מרכזיים והזדמנויות
 • תכניות השיווק של שלושת משרדי הסחר לשנת 2021 ולאחריה

המרצה:

איתן קופרשטוך, הציר הכלכלי של ישראל בהולנד ומנהל הנציגויות הכלכליות בהולנד, שבדיה ודנמרק. מהנדס בהשכלתו, בשליחות כלכלית רביעית. שירת כמנהל הנציגות הכלכלית הישראלית במינכן, הקים וניהל את הנציגות הכלכלית בברלין וניהל את הנציגות הכלכלית ביפן. לאיתן נסיון רב שנים בשידוך חברות ישראליות לחברות זרות, נסיון רב בפעילויות שיווקיות ומו"מ מסחרי כמו גם בקידום תכניות כלכליות במשרד הכלכלה על גלגוליו.

לצפייה בוובינר לחצו כאן 

למצגת לחצו כאן

השפעות המדיניות הסביבתית האירופאית על יצואנים בתעשייה הישראלית - 8.7.2021

+

מה בוובינר?

מפעלים יצואנים לאיחוד האירופי:
• אם בכוונתכם להשתלב בשוק העולמי
• אם חומרי הגלם בשרשרת האספקה שלכם מגיעים מרחבי העולם
חשוב שתדעו:
כדאי ואפשר להתכונן למגמות הרגולציה בנושאי סביבה ושינויי האקלים, אשר עשויות להשפיע על הפעילויות שלכם בשווקים הבינלאומיים, בדגש על השוק האירופי.

המרכז להתייעלות במשאבים, בשיתוף עם מכון ירושלים למחקרי מדיניות וחברת Carbon Trust הבריטית, יקיימו וובינר מקצועי אשר יחשוף את התעשייה הישראלית למגוון נושאים סביבתיים הנוגעים לפעילות האסטרטגית והרגולטורית של כל מפעל יצואן, או מפעל שחשוף לרגולציה ברחבי העולם.

דברי פתיחה:
עוז כ"ץ, מנהל מינהל תעשיות, משרד הכלכלה והתעשייה
ד"ר אוהד קרני, ממונה קיימות בעסקים, המשרד להגנת הסביבה
נועה אהרוני, מנהלת ענף קלינטק ותשתיות חכמות, מכון היצוא

דוברים:
• Net Zero Policy and Climate Effects on Supply Chains
השפעות מדיניות 'אפס פליטות' וסיכוני אקלים על שרשראות אספקה
Aleyn Smith Gillespie, Associate Director, Carbon Trust
הרצאה באנגלית ללא תרגום


• פעילות הנספחות הכלכלית בנציגות ישראל לאיחוד האירופי בנושאי סביבה ותעשייה
נטע בראל, ציר וראש המחלקה לסחר ותעשייה במשלחת ישראל לאיחוד
האירופי, משרד הכלכלה

• שינויים רגולטוריים עתידיים באירופה בתחום הכלכלה המעגלית
ימית נפתלי, מנהלת מחקרים כלכליים בינלאומיים, מכון ירושלים למחקרי מדיניות

• התמודדות המפעל עם הרגולציה האירופאית בתחום הכלכלה המעגלית
נציג ממפעל יצרני (יעודכן)

מנחה:
דורון קול, מנהל מרכז הידע, המרכז להתייעלות במשאבים

לצפייה בוובינר לחצו כאן

מדוע איננו מצליחים בחדירה לסין? - 1.7.2021

+

מה בוובינר?

חברת רבות מנסות את מזלן בשוק הסיני ומשקיעות משאבי זמן וכסף בחדירה לשוק מאתגר זה אך רבות מהן נכשלות ועוזבות.
מטרת ההרצאה להציג למשתתפים מסקנות וכלים מניסיונו של מנהל חברת ארד בע"מ ביישום פעילות ייצוא ישראלית בסין: הקמת חברה, הקמת רשת הפצה, גיוס כ"א ועוד.
יותר מההצלחות, נדבר על קשיים, כישלונות, היכן ומדוע אנחנו נכשלים בניסיון לחדור לסין.

המרצה:
ניסן ברקת, משך 30 שנה שימש כמנהל בחברת ארד בע"מ בתחומים שונים כולל שיווק בינ"ל ומקומי. בעשור האחרון חי בסין והתגורר בעיר ווהאן. ניסן שב לאחרונה לישראל ומשמש בין השאר כיועץ במכון היצוא.

לצפייה בוובינר לחצו כאן 

הזדמנויות עסקיות בסין על רקע תכנית החומש הסינית לשנים 2021-2025 - 22.6.2021

+

בוובינר נתמקד בתהליכים מרכזיים בהתפתחות היחסים בין המדינות מנקודת מבט כלכלית, נרחיב על תכנית החומש ה-14 של סין לשנים 2021-2025 ועל ההזדמנויות והאתגרים שהיא מציבה לתעשייה הישראלית, וכן נספק טיפים לעשיית עסקים בסין.

הדוברים:
יאיר אלבין, הנספח המסחרי של משרד הכלכלה והתעשייה בבייג'ינג החל משנת 2019, כאשר בין 2016-2019 כיהן כנספח הכלכלי בצ'נגדו והיה אחראי על אזור דרום-מערב סין. יאיר הצטרף למשרד הכלכלה והתעשייה בשנת 2014 ועד לצאתו לסין ב-2016 כיהן כראש ענף במחלקת הסכמי סחר בילטראליים במינהל סחר חוץ. יאיר הינו בוגר תואר ראשון בכלכלה ויחסים בינלאומיים מהאוניברסיטה העברית ותואר שני בפילוסופיה של המדע מאוניברסיטת תל-אביב.

אסתי איילון קובו, הנספחת הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה בבייג'ינג החל משנת 2019 ואמונה בין היתר על קשרי ממשל, רגולציה ומדיניות סחר. בין 2014-2019 כיהנה כמרכזת בכירה באגף מדיניות סחר במינהל סחר חוץ במחלקה האחראית על האיחוד האירופי ואמריקה הלטינית. אסתי הינה בוגרת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל אביב וטרם הצטרפותה למשרד הכלכלה והתעשייה שימשה כעורכת דין במשרד עו"ד מיתר, ליקוורניק, גבע לשם ושות'.

למצגת הוובינר לחצו כאן

לצפייה בוובינר לחצו כאן

הזדמנויות עסקיות בסין על רקע תכנית החומש הסינית לשנים 2021-2025 - 22.6.21

+

עם יאיר אלבין ואסתי איילון קובו,

הנספחים הכלכליים בבייג'ינג, סין

הנספחות בבייג'ינג הינה אחת מהנספחויות העמוסות ביותר בעולם, בשל הצורך בסיוע לחברות הישראליות הרוצות לחדור לשוק הסיני המסובך, בעל תרבות ושפה שונים מאלו המוכרים לנו במערב, וכן רגולציה נבדלת ועצמאית.
בוובינר נתמקד בתהליכים מרכזיים בהתפתחות היחסים בין המדינות מנקודת מבט כלכלית, נרחיב על תכנית החומש ה-14 של סין לשנים 2021-2025 ועל ההזדמנויות והאתגרים שהיא מציבה לתעשייה הישראלית, וכן נספק טיפים לעשיית עסקים בסין.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

Managing US Employees - 8.6.2021

+

As we emerge from Covid -19, Israeli companies continue to invest in opening and managing US sales offices, logistics operations and production facilities.  Israeli management teams with US employees need to develop skills and expertise which are very different than in Israel or other international markets.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

למצגת של Chuck Klein לחצו כאן

למצגת של Eric A. Savage לחצו כאן

למצגת של David Bercow לחצו כאן

למצגת של Miriam Konstam לחצו כאן

B2B Marketing in China - 3.6.21

+

The Chinese market has huge potential!

The majority of B2B companies want to expand to China but don’t fully understand when and how to do it right.

Doing business in China is unlike any other market in the world. It has strict regulations, different business mentality, and doing it wrong can cost the organization a lot of money and time wasted.

In this webinar, we’ll show you how B2B companies can enter the Chinese market fast and with minimum risk and investment to generate new leads that translate into sales. We will cover best practices in digital marketing for B2B companies in China, and what companies need to do to prepare

The Lecturers:

Moshe Pesach (StepUp Media Group CEO) and Laurent Ross (COO – Oxygen)

Moshe and Laurent are veteran marketers who have joined forces to deliver both B2B strategy and experience with a dedicated team placed in Hong Kong and China.

Click Here

 

קידום הזדמנויות עסקיות בסינגפור - 26.5.2021

+

בתכנית

 • סינגפור – רקע כלכלי
 • ההזדמנות הייחודית בסינגפור
 • התחומים המרכזיים שבהן מתמקדת הנספחות הכלכלית
 • אתגרי שוק ותרבות עסקית
 • מה דרוש כדי להתמודד בהצלחה בשוק הסינגפורי? 

המרצה:

יואב סיידל, הנספח הכלכלי בסינגפור, אמון במסגרת תפקידו גם על אינדונזיה. הנספחות הכלכלית בסינגפור מהווה שער הכניסה של חברות ישראליות לשוק הסינגפורי ולשוק האינדונזי, ופועלת לסייע לחברות ישראליות לפתוח ולהעמיק את פעילותן העסקית בשתי מדינות אלה. יואב מילא מספר תפקידים במינהל סחר חוץ טרם יציאתו לשליחות- דסקאי במחלקת אסיה פסיפיק ואפריקה, עוזר לסגן מנהל מינהל סחר חוץ ומנהל המשרד הקדמי של משרד הכלכלה והתעשייה בארגנטינה. בעבר עבד ככלכלן במשרד האוצר. יואב הוא בעל תואר ראשון (בהצטיינות) בפכ"מ- התכנית המשולבת לפילוסופיה, כלכלה ומדע המדינה, ובעל תואר שני בכלכלה ומדיניות ציבורית, שניהם מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

לצפייה במצגת לחצו כאן

עשיית עסקים ברוסיה - אתגרים והזדמנויות עם הנספח הכלכלי יקיר דוידסון - 27.4.2021

+

רוסיה, המדינה הגדולה בעולם, עם האוכלוסיה הגדולה באירופה וכרבע מכלל משאבי הטבע בעולם, מהווה שוק אדיר לכל מדינה ובוודאי ליצואנים הישראלים.

מעבר לקשרים התרבותיים, שפה והיסטוריה שקושרים בין המדינות והקהילות העסקיות, ישראל נהנית בשנים האחרונות מסנטימנט חיובי ברוסיה בכל הקשור לעסקים וחדשנות.

לרוסיה נותרה בירושה מברה"מ תשתית תעשייתית אדירה במגוון תחומים כמו חקלאות, תעשייה כבדה, רפואה, תובלה ועוד אך זו מיושנת ובהתאם סקטורים רבים סובלים מיעילות נמוכה. בשנים האחרונות מושקעים כסף (גם ברמה הפדרלית וגם המחוזית) ומאמצים רבים בדיגיטליזציה והטמעה של כלים שיהפכו את התעשיות למתקדמות וחכמות יותר. זו מהווה הזדמנות לפתרונות ישראלים ובפרט כאלו ששמים דגש על החזר ההשקעה והרווחיות.

בתכנית:

 • מבט כללי על הכלכלה הרוסית והסחר עם ישראל.
 • סקטורים מרכזיים והזדמנויות.
 • עבודה בערים הגדולות מול עבודה עם מחוזות.
 • אתגרים ייחודיים, כיצד מתגברים עליהם ומצליחים בשוק הרוסי.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

לצפייה במצגת לחצו כאן

עשיית עסקים בקליפורניה בשנת 2021 עם הגב' מורן זילברשטיין, הנספחת הכלכלית בסן פרנסיסקו - 24.3.2021

+

הצטרפו אלינו לוובינר שיתאר את ההזדמנויות הכלכליות בקליפורניה של שנת 2021. זוהי ההזדמנות שלכם להכיר את השוק בקליפורניה טוב יותר, לשמוע על השפעות משבר הקורונה וחילופי הממשל בארה"ב וללמוד כיצד ניתן להסתייע בנספחות במאמצי הכניסה והגדילה שלכם בשוק.

למצגת לחצו כאן

לוובינר לחצו כאן

גיוס הון בבריטניה בעידן הפוסט-ברקזיט - 11.3.2021

+

הוובינר ישקף את התרבות, הכיוונים, ההזדמנויות והאתגרים של גיוס הון סיכון בבריטניה בעידן הפוסט-ברקזיט.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

הזדמנות של פעם ב-70 שנה לעשות עסקים באיטליה - 23.2.2021

+

בתכנית:
• איטליה – רקע כלכלי
• ההזדמנות הייחודית באיטליה
• התחומים המרכזיים שבהן מתמקדת הנספחות הכלכלית
• אתגרי שוק ותרבות עסקית
• מה דרוש כדי להתמודד בהצלחה בשוק האיטלקי?

לשמיעת הוובינר לחצו כאן

למצגת לחצו כאן

עשיית עסקים עם מרוקו תמונת מצב עדכנית - 16.2.2021

+

הפוטנציאל הכלכלי של כינון מחדש של היחסים עם מרוקו מייצר עניין בקרב קהילת העסקים הישראלית בכלל ובקרב יצואנים בפרט. הוובינר ישפוך אור על המצב המדיני הקיים, על הפעילות הכלכלית ותרבות עסקית וכיצד להיערך לקראת עשיית עסקים באיזור זה.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

ניהול חברות בנות בארה"ב - 2.2.2021

+

חברות ישראליות רבות מצאו כי כדי להגיע להצלחה מקסימלית בחדירה לשוק האמריקאי – עליהן לקיים נוכחות קבועה בשוק זה באמצעות הקמת שלוחה מקומית. עם זאת, ניהול חברת-בת בארצות-הברית כרוך בעלויות גבוהות ודורש תכנון מוקדם וטיפול בנושאים רבים. בוובינר ייחודי זה, ינהלו דוברי הפאנל דיון מעמיק בו יביא כל אחד מהם ניסיון רב שנים של ניהול עסק תעשייתי באמריקה.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

הזדמנויות עסקיות בוושינגטון – ארה"ב - 27.1.2021

+

וושינגטון די.סי. – בירת ארה"ב – היא המקום בו מתגבשת מדיניות הסחר של הממשל הפדרלי, והרגולציה של משרדי הממשלה השונים. וושינגטון היא גם מקום מושבם של מטות הבנק העולמי והבנק הבין-אמריקאי לפיתוח, המממנים בעשרות מיליארדי דולרים פרויקטים במדינות המתפתחות ברחבי העולם. ולבסוף – וושינגטון רבתי והמדינות שסביבה (בראשן מרילנד ווירג'יניה) הן מרכז עסקי חי, שחלק גדול ממנו נוגע לרכש הפדרלי העצום – אולם לא רק.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

הנוצרים האוונגליסטים בארה״ב כשוק צרכנים אטרקטיבי לחברות ישראליות - 12.1.2021

+

מה בוובינר?

הנוצרים האוונגליסטים בארה״ב מהווים שוק צרכנים גדול, אטרקטיבי ורלוונטי עבור חברות ישראליות רבות מתחום מוצרי הצריכה.

בוובינר נפרט מדוע הקהילה האוונגליסטית בארה״ב, המונה כ-100 מיליון נפש בעלי אהבה וזיקה דתית עמוקה לארץ ישראל ול״פירותיה״, עשויה להיות הזדמנות עסקית בלתי רגילה לחברות ישראליות השואפות למכור את מרכולתן מחוץ למדינת ישראל ולהגדיל את מחזור המכירות השנתי.

ההרצאה תיתן רקע היסטורי על הקהילה האוונגליסטית בארה״ב ומאפייניה הייחודיים ותסביר כיצד לבנות קמפיין שיווקי ישראלי המבקש לפנות לקהל הזה. כמו כן, יפורטו הצעדים הראשונים הנדרשים מחברה ישראלית המבקשת לחדור לשוק הזה תוך מתן כלים שימושיים.

לצפייה במצגת לחצו כאן

לצפייה בוובינר לחצו כאן

שוק היין והאלכוהול באיחוד האמירויות - 5.1.2021

+

מה במפגש?
היכרות עם שוק האלכוהול באיחוד האמירויות ותרבות צריכת האלכוהול בשוק זה. שוק ה- Travel Retail וחשיבותו לשוק האלכוהול באיחוד האמירויות.

לצפייה בבוובינר לחצו כאן

לצפייה במצגת לחצו כאן

וובינר: מגמות בכלכלה העולמית לקראת 2021 - 29.11.2020

+

המשבר הנוכחי מזעזע את השווקים והתעשיות בעולם והמיתון הנוכחי החמור ביותר מאז סוף מלחמת העולם ה-2. התוצר והסחר העולמי צפויים להתכווץ השנה בשיעור חד וכך גם בישראל.

במפגש זה נסקור את המגמות הכלכליות העולמיות בעקבות המגפה והמשמעויות ליצואן.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

לצפייה במצגת לחצו כאן

עשיית עסקים בצרפת בתקופת הקורונה - 24.11.2020

+

התקופה הנוכחית מהווה חלון הזדמנות מיוחד לחברות ישראליות שמוכנות להשקעה בשוק המעניין הזה. השנים האחרונות הראו יותר ויותר סיפורי הצלחה של חברות ישראליות שנענו לאתגר הזה ויצרו פעילות עסקית משמעותית בצרפת ועם שותפים צרפתים.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

מאתגר להזדמנות: קידום הזדמנויות עסקיות בדרום סין - 27.10.2020

+

בתכנית:

• כלכלת סין והסחר עם ישראל
• עבודת הנספחות הכלכלית בעולם ובסין בפרט- מיקסום העבודה המשותפת מול הנספחות
• הזדמנויות ואתגרים בעבודה עם השוק הסיני בכלל ובפרט בדרום סין
• תרבות עסקית בסין
• התמודדותה של סין עם משבר הקורונה בדגש על דרום סין
• טרנדים והזדמנויות בדרום המתועש בעולם פוסט הקורונה
• "חשיבה מחוץ לקופסה" כיצד לקדם את העסקים עם סין מהבית

לוובינר לחצו כאן

למצגת לחצו כאן

Managing US Based employees during Covid-19 - 9.9.2020

+

Israeli companies managing US offices or manufacturing facilities need to address unique challenges when dealing with their US employees during the Covid-19 pandemic. In this Webinar, three industry experts will address the following key issues of importance. 

לצפייה בוובינר לחצו כאן

עשיית עסקים בספרד בתקופת הקורונה - 8.9.20

+

וובינר עם גב' ליאת שחם, הנספחת הכלכלית וראש נציגות משרד הכלכלה והתעשייה בשגרירות ישראל במדריד.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

למצגת לחצו כאן

סדרת וובינרים - העסקים "לא כרגיל" בסין - 3.9.2020

+

הזדמנויות ואפשרויות בעידן הקורונה.

לצפייה במצגת של המרצה האורח: זאב פרלמוטר- מייסד מורפ-דיזיין לחצו כאן

לצפייה בוובינר לחצו כאן 

עשיית עסקים באיחוד האמירויות – תמונת מצב עדכנית - 27.8.2020

+

הפוטנציאל הכלכלי של הסדרת היחסים עם איחוד האמירויות גדול ומייצר עניין רב בקרב קהילת העסקים הישראלית בכלל ובקרב יצואנים בפרט. הוובינר ישפוך אור על המצב הקיים, מה אפשרי ומה לא לאנשי עסקים ישראלים, וכיצד להיערך לקראת עשיית עסקים באיזור זה.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

סדרת וובינרים - העסקים "לא כרגיל" בסין - 27.8.2020

+

מה יכולה סין להציע לעסק שלך בעידן הקורונה ומה העסק שלך יכול להציע לסין.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

סדרת וובינרים - עסקים "לא כרגיל" בסין - 20.8.2020

+

חלק שני - מה יכולה סין להציע לעסק שלך בעידן הקורונה ומה העסק שלך יכול להציע לסין 

לצפייה בוובינר לחצו כאן

סדרת וובינרים - עסקים "לא כרגיל" בסין - 13.8.2020

+

חלק ראשון - שינויים בסין בעידן הקורונה ואיך נוכל להשתלב בשוק הענק.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

הזדמנויות עסקיות ביוסטון, טקסס עם מר שי לובשיס, נספח אנרגיה וכלכלה - 22.7.2020 - שיווק ומכירות

+

יוסטון נחשבת לבירת האנרגיה העולמית, אך יש בעיר הזו, הרביעית בגודלה בארה"ב, הזדמנויות נוספות ולא רק בתחום האנרגיה. הידעתם שהמרכז הרפואי הגדול בעולם נמצא ביוסטון? יותר מ-70 בתי חולים, מוסדות רפואיים, מכוני מחקר ומעבדות נמצאים בעיר. את המשפט "Houston, we have a problem" בטח שמעתם אבל האם ידעתם שנאסא משקיעה יותר מ-2 מיליארד דולר בפרוייקטים עם חברות חדשניות? 

הצטרפו אלינו לוובינר שיתאר את ההזדמנויות הכלכליות בעיר. זוהי ההזדמנות שלכם להכיר את השוק ביוסטון טוב יותר וללמוד כיצד ניתן להסתייע בנספחות במאמצי הכניסה שלכם לשוק.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

יצוא ביטחוני ודו-שימושי - חלק 2 - 25.6.2020

+

מכון היצוא והתאחדות התעשיינים שמחים להזמין את הגורמים העיקריים בתחום היצוא הביטחוני והדו-שימושי לשני מפגשים וירטואליים בהם היצואנים יוכלו להתעדכן ולקבל מענה לשאלות הרלוונטיות בתחום.

להקלטת המפגש לחצו כאן

הודו בעידן ה'פוסט קורונה' - 24.6.2020

+

מה בוובינר?

הידעתם שהודו היא צרכנית הדאטה הסלולארי הגדולה ביותר בעולם? שבכל שנה, על מנת לעמוד בביקוש הממשלה נדרשת להקים עיר בגודל שיקגו? שרק בשלוש השנים האחרונות נפתחו בהודו למעלה מ-350 מיליון חשבונות בנק חדשים?

בואו לערוך היכרות עם הודו, המעצמה הכלכלית החמישית בגודלה בעולם (עד בוא הקורונה) שאיבדה 45% מהתמ"ג שלה בעקבות המשבר הנוכחי ועתידה להציג בסוף 2020 נתוני צמיחה שליליים (!) וחסרי תקדים. הודו שעברה בשנים האחרונות שינוי אדיר, הפותח בפני חברות ישראליות מגוון עצום של הזדמנויות עסקיות בתחום החקלאות, המים, הפינטק, הבריאות, הסייבר ועוד.

זוהי ההזדמנות שלכם להכיר את השוק טוב יותר, להיחשף אל הפערים התרבותיים - עסקיים וללמוד כיצד ניתן להסתייע בנספחות במסגרת מאמצי הכניסה שלכם לשוק.


המרצה: 
מר ברק גרנות, ראש נספחות מינהל משרד הכלכלה והתעשייה בשגרירות ישראל בהודו, חי ועובד בדלהי כמעט חמש שנים. קודם לכן, כיהן כראש תחום יחסי ציבור ומ"מ ראש אגף בכיר תקשורת, פרסומים ופניות ציבור במשרד הכלכלה. בוגר קורס פיתוח מנהלים של משרד הכלכלה. טרם השתלבותו בשירות הציבורי, שימש כדובר וראש לשכה בכנסת, כמנהל שיווק ב"שדולת ידידי ישראל באירופה", כיועץ תקשורת בחברת הייעוץ התקשורתי 'בן חורין - אלכסנדרוביץ' וכמרכז מטה קמפיין בחירות לראשות מפלגת העבודה. לצד לימודיו, עמד ברק בראש מחלקת קשרי החוץ באגודת הסטודנטים של אונ' בן גוריון. לברק תואר שני (MA) בחקר סכסוכים מהאוניברסיטה העברית ותואר ראשון (BA) בפוליטיקה וממשל ותקשורת מאונ' בן גוריון.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

יצוא בטחוני ודו שימושי חלק 1 - 21.6.2020

+

מכון היצוא והתאחדות התעשיינים הזמינו את הגורמים העיקריים בתחום היצוא הביטחוני והדו-שימושי לשני מפגשים וירטואליים בהם היצואנים יוכלו להתעדכן ולקבל מענה לשאלות הרלוונטיות בתחום.

להקלטת המפגש לחצו כאן

Selling to Chinese Consumers Using Low Risk and Cost-Efficient Methods on Alibaba's E-commerce platforms - 11.6.2020

+

Tmall Global, China's largest B2C Cross Border E-Commerce platform, is launching new cooperation models that can help Israeli brands and suppliers target an attractive Chinese middle-class consumer and test the market for sales potential in a cost-efficient and low-risk manner. Tmall utilizes their warehouses based in Europe for direct fulfillment to Chinese consumers and offers inventory flexibility as well as low logistics and low storage costs for suppliers. Thanks to their consignment and application programming interface (API) solutions, suppliers can optimize their assortment and easily move their inventory across borders.

The presenter:
Mr. Dean H. Diabate, Business Development Manager, Tmall Global.
Based in the headquarters of Alibaba Group in Hangzhou, Dean is the Business Development Advisor for Tmall Global, helping African, European and Middle-Eastern merchants enter and succeed in China through the country’s largest cross-border e-commerce platform, Tmall Global

לצפייה במצגת לחצו כאן

לצפייה בוובינר לחצו כאן

גיוס עובדים בארה"ב: מה השתנה בתקופת הקרונה? - 10.6.2020

+

איתור מועמדים בארה"ב למשרות בתחום המכירות הוא תמיד משימה מאתגרת. כיום המורכבות גדולה אף יותר עקב השינויים בתקופת "הקורונה".  למרות האבטלה הגבוהה באמריקה, רוב מנהלי המכירות המוצלחים עדיין מועסקים. 
אם כן, כיצד ניתן למשוך מועמדים טובים ולסנן אותם היטב כדי לגייס את הטאלנטים הטובים ביותר? בנוסף, כיצד ניתן לשמור על העובדים האמריקאים הקיימים כדי שיישארו בחברה?

המרצה:
מר צ'אק (צ'רלס) קליין, הבעלים של חברת אמקון השמה בע"מ ומחבר הספרAmerica Marketing to בהוצאת ה – Financial Times. 
חברת אמקון עוסקת בגיוס עובדים וסוכנים בארצות-הברית ומעניקה שירותי השמה ושיווק לחברות ישראליות בשוק האמריקאי.
www.amcon.co.ilwww.linkedin.com/in/amcon

לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר: לא, בכלל לא עסקים כרגיל בסין! - 4.6.2020

+

מה בוובינר?

עדכון משנחאי על מצב העסקים בסין. האם עסקים צריכים להמציא עצמם מחדש?
אילו הזדמנויות יצרה המציאות החדשה. בוובינר ננסה לא רק להגיד מה לא צריך לעשות אלא בעיקר מה כן אפשרי, רצוי וכדאי לעשות  בשוק הענק שחזר לחיים הרבה לפני כולם.
בהכללה גסה ניתן לומר  ששיטות עבודה קודמות לא רלוונטיות למציאות הנוכחית וכל גוף ייטיב אם ימציא עצמו קצת מחדש בסין. המציאות השתנתה ובתחומים מסויימים ללא הכר, ואסור לעבוד על פי הנחות העבודה הקודמות.

המרצה:
גב' יעל עינב, משנחאי סין, עוסקת בסין כבר 30 שנה, מנהלת את חברת YCHINA המפתחת עסקים של חברות ישראליות בסין, מגייסת השקעות, אירועי שיווק ופרוייקטים מיוחדים. יועצת לגופים ממשלתיים. תואר שני בלימודי סין ויחב"ל ועוד MBA עם התמחות בכלכלה הסינית. כתבה ספרים ומאות מאמרים על עסקים בסין כולל טור קבוע בדה מרקר. בעבר כתבת, עורכת ומגישת חדשות בטלוויזיה.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר בשידור ישיר מברזיל: שוק היין בברזיל - 11.5.2020

+

מה בוובינר?
סקירה רחבה על שוק היין בברזיל.

לצפייה במצגת לחצו כאן

לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר: הזדמנות חסרת תקדים לאיתור וגיוס "כרישים" - אנשי מכירות מוצלחים בארה"ב - 5.5.2020

+

למשבר "הקורונה" ישנו גם היבט חיובי: זמינות אנשי / מנהלי מכירות מוכשרים ,עם קשרים בענף הספציפי שלכם – בעלות נמוכה יותר מבשנים קודמות. אנשי מכירות רבים מחפשים תפקידים חדשים ופתוחים להצעות סבירות. יש לשקול יצירת קשר עכשיו – גם אם הכוונה לבצע את הגיוס בתקופה מאוחרת יותר.

המרצה:
מר צ'אק (צ'רלס) קליין, הבעלים של חברת אמקון השמה בע"מ ומחבר הספר America Marketing to בהוצאת ה – Financial Times. חברת אמקון עוסקת בגיוס עובדים וסוכנים בארצות-הברית ומעניקה שירותי השמה ושיווק לחברות ישראליות בשוק האמריקאי.

www.amcon.co.ilwww.linkedin.com/in/amcon

לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר: האם המזרח יתעורר ראשון, וכיצד להיכנס לשוק חדש בזמנים כאלה? - 20.4.2020

+

בתקופה משונה וקשה זו, הרבה מאוד שווקים בעולם סגורים, ותעשיות שלמות משותקות. ואולם, יתכן שזו ההזדמנות לנסות להכין את הקרקע ולהיכנס לשווקים שכבר חוזרים לשגרה. 

צריך להבין איך להכין את הקרקע, איך ללמוד את השוק כשקשה להגיע לשם פיזית, איזה תעשיות יהיו הרלוונטיות ביותר כשנחזור לשגרה ומהו הערך המוסף שנוכל להציע. איפה עומדים השווקים במזרח, ובמיוחד סין בתקופה הזו, ואיך ניתן לנצל את הזמן על מנת לבנות את שוק היעד החדש שלנו.

המרצה:
מר חיים מרטין, שירת בתור נספח כלכלי בבייג'ינג בין השנים 2015-2019, והוביל את צוותו ליצירת הזדמנויות ועסקאות במאות מיליוני דולרים לטובת התעשייה הישראלית. כיום, מייעץ מרטין לחברות ישראליות הן בתחום הפיתוח העסקי הגלובלי והן בתחום ההשקעות, ובכך לוקח חלק בהמשך פיתוח התעשייה וההייטק הישראלי כגורם מוביל בעולם. כמו כן, למרטין ניסיון רב בניהול צוותים ותהליכים ארוכי טווח, הן בתחום הפיתוח העסקי, והן בתחום הפיננסים ותחומי רגולציה שונים.

לצפייה במצגת לחצו כאן

לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר: עסקים עם גרמניה לאור השינויים בתקופת הקורונה - 7.4.2020

+

מכון היצוא ומשרד עו"ד FPS מגרמניה


This webinar provides an overview on the current legal changes and incentive programs implemented in Germany to address the COVID-19 pandemic

It is geared toward investors, start-ups and international companies interested (or already invested) in the German market.

Click Here

וובינר: השלכות התפרצות נגיף הקורונה על חברות ישראליות הפועלות בארה"ב - 25.3.2020

+

התמודדות עם ההשפעות על עסקים בארה"ב

• עיכובי ביצוע, איחורים בתשלום והפרות חוזה אחרות 
• אכיפתן של תניות "כח עליון" בחוזים

המרצה:
עו"ד ג'ואי שבות, שותף מנהל של סניף תל אביב. מתמקד בעיקר במיזוגים ורכישות, הסכמי שיתוף פעולה ((joint ventures והצעות ניירות ערך עבור חברות במגוון רחב של תעשיות ברחבי העולם ובכלל זה ארה"ב.

למצגת הוובינר לחצו כאן

ניהול עניינים הקשורים לעובדים בארה״ב 
• הורדות שכר
• חופשות ללא תשלום (חל״ת)
• צמצום כח העבודה/פיטורים
• מעקב ופיקוח על בריאות העובד בהינתן הזכות לפרטיות

המרצה:
עו״ד מאירה פרזיגר, שותפה בסניף תל אביב של גרינברג טראוריג. בעלת למעלה מ 25- שנות ניסיון בתחום של דיני עבודה של ארה"ב. עו"ד פרזיגר מדריכה חברות ישראליות לגבי התקשרויות עם עובדים אמריקאים ,(US-based employees), החל משלב ההתקשרות הראשונה, דרך הניהול היומיומי וכלה בסיום ההעסקה/קיצוצים. עו"ד פרזיגר מטפלת גם בהיבטים הנוגעים לעובדים אמריקאים במקרים של מיזוגים ורכישות.

למצגת הוובינר לחצו כאן

וובינר: שוק הקוסמטיקה בווייטנאם ותהליך רישום מוצרים למסחר - 24.3.20

+

בהשתתפות Mr. Nguyen Ngoc Lam, סמנכ"ל וראש חטיבת השקעות וייעוץ עסקי בחברת הייעוץ INVESTCONSULT GROUP, אשר ישתף מניסיונו עם מותגי קוסמטיקה מובילים.

עם מיליון מצטרפים חדשים כל שנה, מעמד הביניים בווייטנאם צפוי למנות עד סוף שנת 2020 כ- 33 מיליון נפשות. ע"פ MINTEL, חברת לניתוחי שוק, שווי שוק הקוסמטיקה בווייטנאם הגיע למכירות של- 2 מיליארד דולר וצפוי לצמוח בכ- 5.4 אחוז בשנה עד שנת 2023.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

המשמעויות של הברקזיט - לגבי יחסי המסחר של ישראל עם בריטניה - 25.2.2020

+

 מה צפוי להשתנות וכיצד יש להיערך עם מר יריב בכר, הציר המסחרי בשגרירות ישראל בבריטניה.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

הזדמנויות עסקיות בברזיל בריו דה ז'נרו - 17.3.2020

+

וובינר עם הנספחת הכלכלית טלי סגל-אורדנטליך

ברזיל הינה המדינה הגדולה ביותר ביבשת הדרומית שמוכרת בעולם בזכות הסמבה, הקרנבל הקשאסה והאנשים השמחים. אבל מה באמת מניע את אחת המדינות הגדולות בעולם?


ברזיל היא מדינה מהגדולות בעולם בהיבטים רבים: שטח, אוכלוסייה, משאבי טבע וכלכלה. האירועים שקרו בהכנות לאירוח האולימפיאדה והמונדיאל הביאו לטלטלה פוליטית, כלכלית וחברתית וגרמו לשינויים גדולים, הרבה מהם לטובה. בואו לשמוע על ברזיל של 2020 ועל ההזדמנויות לשוק הישראלי.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

הזדמנויות עסקיות בצ'ילה עם מר הדר שור, נספח כלכלי - 17.2.2020

+

צ'ילה מפורסמת בנופים הפראיים שלה בטבע המדהים וביין המצוין אך רבים לא מודעים לאפשרויות הכלכליות הנרחבות שיש בכלכלה המפותחת ביותר באמריקה הדרומית שיש בה מאפיינים רבים הדומים לישראל. בשבועות האחרונים המדינה תפסה כותרות בעקבות המשבר החברתי כאן וזהו זמן טוב לשמוע קצת על ההזדמנויות במדינה השינויים הגיאופוליטיים ואיך הם משפיעים על היכולת של חברות ישראליות לעשות עסקים בה.

לוובינר לחצו כאן

וובינר תקינת קוסמטיקה בסין - עדכונים ושינויי מדיניות - 11.2.2020

+

ביום 11.2 קיימנו וובינר בנושא תקינת קוסמטיקה בסין - עדכונים ושינויי מדיניות. הוובינר הועבר על ידי גב' אנה קינג מחברת Cisema (Hong Kong) Ltd.

למצגת לחצו כאן

לוובינר לחצו כאן

וובינר - הזדמנויות עסקיות בחוף המזרחי בארה"ב – בדגש על ניו יורק, עם מר ינון אלרועי, הנספח המסחרי בניו יורק - 3.12.2019

+

היכרות עם ההתפתחויות הכלכליות העיקריות בחוף המזרחי ובדגש על צמיחתה של ניו יורק רבתי כמוקד כלכלי דינאמי בו קיימת פעילות גדלה והולכת של חברות טכנולוגיה, אקסלרטורים וגורמי השקעה. בוובינר תינתן התייחסות למגמות המאפיינות את המרחב, יוזמות הקשורות לישראל, מספר סקטורים דומיננטיים, כדוגמת, בריאות דיגיטלית, ריטל טק, סייבר, ערים חכמות, טכנולוגיות ספורט, ועוד.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

 

הזדמנויות עסקיות במקסיקו עם מר אוריאל רביב הנספח הכלכלי - 5.11.2019

+

הדבר הראשון שישראלים חושבים עליו כשהם חושבים על מקסיקו זו החופשה הבאה שלהם, החופים הקריביים, הטקילה, המריאצי'ס והסומבררו. הדבר השני זה בדרך כלל הדימוי השלילי של מקסיקו - הפשע המשתולל וממדי העוני הבלתי נתפסים. לדימויים האלו לטוב ולרע, בהחלט יש אחיזה במציאות, אך כדאי לזכור שבנוסף לכך, מדובר על כלכלה שאי אפשר להתעלם ממנה, החברה במועדון היוקרתי של ה-G20. כלכלה של 1.2 טריליון דולר, 126 מיליון תושבים ומסחר של 420 מיליארד דולר בשנה ושותפת הסחר החשובה ביותר של ארה"ב.

vimeo.com/371220160

הזדמנויות עסקיות בקולומביה - 11.3.19

+

היכרות עם כלכלת קולומביה, הכלכלה הרביעית בגודלה באמל"ט, הנמצאת בצמיחה מתמשכת והמשוועת לטכנולוגיה ופתרונות מתקדמים שיסייעו לה להתמודד עם אתגרי המדינה. הוובינר יאפשר היכרות עם השוק הקולומביאני, יתרונותיו והאתגרים שבו. כמו כן יפורטו ההזדמנויות העסקיות במספר סקטורים מרכזיים, טיפים לעשיית עסקים בקולומביה והמלצות לגבי עבודה מול השוק הקולומביאני.

לצפייה בווינבר לחצו כאן

הזדמנויות עסקיות בשוק של דרום אפריקה עם מר עמית לב, נספח כלכלי בדרא"פ - 21.11.18

+

דרום אפריקה הינה הכלכלה השנייה בגודלה ביבשת וה-35 בעולם עם תל"ג של כ- 350 מיליארד דולר והינה מנהיגה כלכלית אזורית, אשר מהווה שילוב מרתק של מדינת מפותחת עם מדינה מתפתחת. מצד אחד ישנן במדינה תשתיות פיזיות טובות, מערכת פיננסית יציבה, חוקה וחוק מתקדמים ודמוקרטיה יציבה אך מצד שני המדינה סובלת מבעיות רבות כגון מיתון, אבטלה, מערכת חינוך מקרטעת ו"הובלה" במדד האי שיווין ג'יני. לדרום אפריקה שטחים רבים הראויים לעיבוד חקלאי ועושר עצום של מחצבים. כמו כן במדינה מתקיימת מערכת פיננסית משוכללת והיא למעשה מהווה בסיס פיננסי להרבה מהעסקאות שקורות ביבשת. בוובינר ניסינו להכיר את השוק יותר לעומק, את הפערים התרבותיים וכיצד, למרות הקשיים למצוא הזדמנויות ולהסתייע בנספחות כניסה לשוק הדרום אפריקאי.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר: הזדמנויות עסקיות בשוק של פרו עם מר לאו מקוך, נספח כלכלי בפרו - 22.10.18

+

היכרות עם השוק הפרואני – השוק הצומח ביותר בדרום אמריקה מאז תחילת שנות ה2000. הצמיחה מהווה הזדמנות בשלל תחומים הרלבנטיים לתעשייה הישראלית, אך עדיין מדובר בשוק מאתגר בכל היבט תרבותי ועסקי – ביניהם השפה, הרגישות גבוהה לעלות המוצר והקושי בעבודה ב"זמן לטיני", במיוחד עם גורמים ממשלתיים. ההיכרות וההערכה שישנה לטכנולוגיה הישראלית בתחומים היותר מסורתיים כמו חקלאות ומים, דורשת חיזוק בתחומים מסורתיים פחות כמו ציוד רפואי מתקדם, סייבר ופינטק.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

איסוף וניתוח מודיעין עסקי ברשת הסינית - 16.10.18

+

במסגרת הוובינר, הציג אנליסט מטעם חברת המחקר המובילה מידאטה בפני המשתתפים מגוון כלים ושיטות שימושיים לאיסוף וניתוח מידע עסקי ברשת הסינית. נבחנו יעילותם של הכלים דרך סקירה של מספר שאילתות מהרשת הסינית לשם המחשה. באמצעות ההרצאה, המשתתפים התוודעו למאפיינים העיקריים של השוק הסיני ולמדו שיטות עבודה מומלצות לחיפוש וניתוח מידע אודותיו.

לצפייה בוובינר לחצו כאן 

הזדמנויות עסקיות בשוק של רומניה - 19.6.2018

+

מתוך: סדרת וובינרים ייחודיים: עם הנספחים הכלכליים של ישראל ברחבי תבל

בהנחיית מר מתן ספרן, נספח כלכלי ברומניה

מה בוובינר?

·         הכרות עם רומניה, המדינה השביעית בגודלה באירופה עם אוכלוסייה של כ20 מיליון איש ועם הפוטנציאל האדיר הקיים בה לאור היותה גשר לאירופה ומדינה מתפתחת אשר זקוקה (ומעוניינת) בטכנולוגיות ישראליות בתחומי הביטחון, סייבר, רפואה, חקלאות, מים, אנרגיה ועוד.

·         ניתוח מערכת היחסים הייחודית עם ישראל הן מהבחינה הפוליטית וכמובן בדגש על תחום הסחר.

·         סקירת הסקטורים המרכזיים, הזדמנויות שיתוף פעולה וסקירה על פעילות הנספחות המסחרית ברומניה ומה הערך המוסף לכם  - היצואנים.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר - הזדמנויות עסקיות בשוק של אוסטרליה - 16.5.2018

+

סקירה כלכלית קצרה על הכלכלה והתעשיה של אוסטרליה וניתוח יחסי הסחר, השת"פ הכלכלי, העסקי והטכנולוגי המתפתח בקצב מרשים בשנים האחרונות בין המדינות. בוובינר תינתן התייחסות לתהליך שכלכלת אוסטרליה נמצאת בו בשנים האחרונות. מכלכלה מבוססת תעשיות אנרגיה, סחורות ושירותים פיננסים - לחדשנות, יזמות וטכנולוגיה. זאת, במקביל למאמץ העצום המושקע בקרבה לפתח יכולות של יזמות טכנולוגית מצד אחד ולאמץ חדשנות טכנולוגית מתקדמת על ידי תאגידים, חברות ועסקים מנגד. מר שי זריבץ', נספח כלכלי באוסטרליה


לוובינר לחצו כאן

הזדמנויות עסקיות בפולין - 24.4.2018

+

מה בוובינר? היכרות עם פולין, המדינה השישית בגודלה באירופה וכלכלה של כ-39 מיליון איש הנמצאת בצמיחה מתמדת כבר מעל 26 שנים והמהווה גשר בין מזרח אירופה ומערבה. הוובינר יאפשר היכרות עם השוק הפולני, יתרונותיו והאתגרים שבו. כמו כן יינתן רקע על התרבות העסקית במדינה, טיפים לעשיית עסקים בפולין וסקירת ההזדמנויות העסקיות במספר סקטורים מרכזיים. גב' שיר סלוצקי, נספחת כלכלית בפולין.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר הזדמנויות עסקיות בהודו - 21.3.2018

+

מה היה בוובינר?
היכרות עם הודו, הדמוקרטיה הגדולה בעולם. בהודו קיים פוטנציאל רב לחברות ישראליות בתחומים שונים. בעקבות חימום היחסים בין המדינות וביקורי ראשי המדינות בחודשים האחרונים העניין בפתרונות ישראלים רק גבר. ננסה להכיר את השוק יותר לעומק, את הפערים התרבותיים וכיצד ניתן להסתייע בנספחות לכניסה לשוק. גב' דנה נהרי, נספחת כלכלית במומבאי.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר מיוחד - עדכון רגולציה בתחום המזון בסין - 27.2.2018

+

וובינר Food regulations-Itinerary בשיתוף הנספחות הכלכלית בביג'ין וחברת Reach 24  בסין, המתמחה ברגולציה בתחום  המזון

לצפייה לחץ כאן

וובינר עם רשת Fairway בארה"ב - 14.2.2018

+

לקראת ביקור קנייני רשת Fairway מארה"ב ב- 18-22.2.18 וארגון פסטיבל ישראל שיתקיים בחנויות הרשת בספטמבר 2018, קיים מכון היצוא וובינר הכנה והסבר על הרשת ועל הפעילות המתוכננת.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר בנושא: כניסה לשוק הגרמני - 22.1.2018

+

בוובינר דנו באפשרויות הקיימות לייצואנים ולעוסקים בסחר בינלאומי להקמת סניף או חברה בגרמניה, ועל השיקולים המשפטיים והעסקיים שכדאי ומומלץ לקחת בחשבון כשמקבלים החלטה להתרחב לכלכלה החמישית בגדולה בעולם  - גרמניה. 

וובינר בהנחיית עו"ד אלון ספושניק


לצפייה בוובינר לחצו כאן

הזדמנויות עסקיות בשוק הסיני עם מר אופיר גור, נספח כלכלי בבייג'ינג - 14.1.19

+

בוובינר נתמקד בתהליכים מרכזיים בהתפתחות היחסים בין המדינות מנקודת מבט כלכלית. נראה כיצד סין עברה מכלכלה הנשענת על כמות אוכלוסייה לכלכלה איכותית שרוצה להציב עצמה כמתחרה ראויה למערב. 
בשנים האחרונות נחתמו הסכמים ופרויקטים רבים בין המדינות וכיום הנספחות בבייג'ינג הינה אחת מהנספחויות העמוסות ביותר בעולם. זאת בהתאם לצורך בסיוע לחברות הישראליות הרוצות לחדור לשוק הסיני המסובך, בעל תרבות ושפה שונים מאלו המוכרים לנו במערב בנוסף לגידול הניכר בצרכים ובאתגרים של התעשייה המקומית שמייצרת הזדמנויות לתעשייה הישראלית.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר הזדמנויות עסקיות בהונג-קונג - 10.1.2018

+

מה בוובינר: היכרות עם הונג קונג על יתרונותיה ומורכבותה, היותה מרכז פיננסי גלובלי באסיה, תוך שילוב מעניין בין תרבות בריטית וסינית. המשמעות של שילוב זה על עשיית עסקים בהונג קונג, ההשפעה של בייג'ינג, ההזדמנויות והפוטנציאל להתרחבות ליתר אסיה ולסין בפרט ועוד.

וובינר בהנחיית גב' אסתר פרץ - בורק, נספחת כלכלית בהונג קונג


לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר: הזדמנויות עסקיות בשוויץ - 7.2.2018

+

 מה בוובינר? סקירה על הכלכלה השוויצרית ואירועים משמעותיים בשנים האחרונות. כמו כן, נדונה פעילות הנספחות המסחרית בג'נבה, סקטורים מרכזיים ושילוב אלה עם המאמץ המרוכז של השוויצרים "לייצר" חדשנות.

וובינר עם מר אסי יוסף, נספח כלכלי בשוויץ

לצפייה בוובינר לחצו כאן

טעינה