מכון היצוא

וובינרים - פיננסים

הרחב הכל

איך לעבוד עם הבנקים הבינלאומיים לפיתוח? - 3.4.23

+

מה בוובינר:
הבנקים לפיתוח משקיעים למעלה מ-150 מיליארד דולר בשנה ומספקים מימון והלוואות לפרויקטים ולחברות הפועלות במדינות מתפתחות. בוובינר נסביר בשפה פשוטה על הכלים שהבנקים מציעים לחברות הישראליות ואיך לאתר את ההזדמנויות הרלוונטיות לחברה שלכם.

מרצה:
אייל מדן, מנהל תחום בנקים בינלאומיים לפיתוח במשרד האוצר.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

למצגת לחצו כאן

מקורות מימון, מוצרי אשראי ודרכי גיוס אשראי ליצואנים - 9.2.23

+

מה בוובינר:

כמעט כל יצואן צריך תמיכה פיננסית בשלב מסוים, וכל גוף פיננסי ישמח לעזור לו במתן האשראי ובכך להגדיל את תיק האשראי שלו.  למרות זאת, על פי סקר של משרד הכלכלה והתעשייה, רק 45% מסך כלל העסקים הפונים לבקש אשראי יצליחו לקבל את מבוקשם. 

הסיבה לכך היא שתהליך בקשת האשראי הוא ארוך, מסורבל ומייאש לכל הצדדים המעורבים בעניין. בנוסף, הגישה של עסקים לגופים פיננסיים מוגבלת ובמקרים רבים הם אינם יודעים אילו גופים מתאימים לצרכי האשראי שלהם. 

במסגרת הוובינר יינתן הסבר על שוק האשראי לעסקים, אפשרויות מימון, מוצרי אשראי וכלים שיכולים לסייע ליצואנים בגיוס אשראי. 

מרצה:
רן גבאי, מנכ"ל ומייסד אופטילון. מנהל אשראי בכיר עם ניסיון של עשרות שנים בתפקידי ניהול אשראי וניהול סיכונים בגופים הפיננסים המובילים בישראל. אופטילון היא זירה דיגיטלית חכמה המאפשרת לעסקים לבקש, להשוות ולקבל הצעות אשראי ממגוון רחב של בנקים, גופים חוץ בנקאיים וקרנות בתהליך פשוט ומהיר. 

לצפייה בוובינר לחצו כאן

למצגת לחצו כאן

כניסה לשוק בארה"ב באמצעות שת"פ עם חברה אמריקאית - 7.2.23

+

מה בוובינר?

מה התועלת בפרויקט פיתוח משותף עם חברה אמריקאית? כיצד ניתן לקבל לשם כך תמיכה של עד מיליון וחצי דולר? מה התועלת בשת"פ כזה מלבד מימון? ומי החברה שתתאים לי?

על כל אלה ועוד נענה בוובינר בו תוכלו ללמוד כיצד ניתן ליהנות מתמיכת קרן BIRD, ומניסיונה של חברת Datumate בכניסתה לשוק האמריקאי.

בתוכנית:

הצגת קרן BIRD ותכניותיה
טיפים לאיתור שותף אסטרטגי בארה"ב
שיחה עם המייסד והמנכ"ל היוצא של חברת Datumate, על ניסיון החברה בחדירה לשוק האמריקאי באמצעות שיתוף פעולה אסטרטגי, ועל התועלות שהשת"פ הזה הניב לה
שאלות ותשובות

המרצים:

טל קלם, מנהל פיתוח עסקי בקרן BIRD, יזם ונספח מסחרי לשעבר. עבד מספר שנים בתעשיית ההייטק וליווה את הקמתן של עשרות חברות סטארטאפ לפני שהצטרף לקרן BIRD.

טל מאירזון, חבר הדירקטוריון של Datumate, מייסד ומנכ"ל החברה לשעבר שהביא אותה לשוק האמריקאי, כיהן בעבר גם כמנכ"ל Starhome ו-Wavion ובתפקידים בכירים בחברות Alvarion, Gilat ואחרות. 

למצגת של טל קלם לחצו כאן

למצגת של טל מאירזון לחצו כאן

לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר: פעילות עסקית עם מדינות תחת משטרי סנקציות

+

מה בוובינר:
הוובינר, בהדרכתו של פרופסור עמיחי כהן, יעסוק בסוגיות שונות ועדכניות הנוגעות במשטרי סנקציות. במסגרת הוובינר פרופ' כהן יסקור את משטרי הסנקציות הקיימים כיום, את הרגולציה הישראלית והבינלאומית (אמריקאית, אירופית וכו'), ואת החשיפה האפשרית של יצואנים ישראלים לאי-עמידה ברגולציה זו.

בתוכנית:

משטרי הסנקציות המרכזיים כיום
משטרי סנקציות אמריקאים: על מי חלים? על מה חלים?
משטרי סנקציות אחרים: איראן, סין ועוד
חשיפות של ספקי משנה וספקי טכנולוגיה שאינם יצואנים ישירים
איך נמנעים מהפרת הסנקציות?
קהל היעד:
יצרנים/ות ויצואנים/ות ישראלים

המרצה:
פרופסור עמיחי כהן, חוקר בעל שם בתחומי המשפט הבינלאומי ומשפט הביטחון הלאומי של ישראל. פרופ' כהן, משמש כיועץ מיוחד במשרד ברנע ג'פה לנדה, חבר סגל בפקולטה למשפטים בקריה האקדמית אונו ומכהן כעמית בכיר במכון הישראלי לדמוקרטיה. לפרופ' כהן קריירה אקדמית עשירה, והוא מספק ייעוץ בתחומי המשפט הכלכלי, בין היתר בסוגיות של סחר חוץ, פעילות מסחרית ומשטרי סנקציות, הסכמי סחר בינלאומיים ועוד.

למצגת לחצו כאן

לצפייה בוובינר לחצו כאן

How to #GoGlobal USA - Investments - 29.11.22

+

The entrepreneurial arena has become saturated. Just like the American Dream, the dream of creating a new company from scratch and realizing growth opportunities has become the ultimate goal for entrepreneurs. Every year, startups emerge by the thousands globally and many consider the U.S. as the main market for venture capital raising and sales. U.S.-based investors offer higher valuations and easier access to capital to eligible companies. Additionally, they offer expertise in sales, marketing, and business development, which is also appealing to companies looking to Go Global.

How should you invigorate growth and navigate the current economic climate/upcoming recession as access to capital tightens across the world?

לצפייה בוובינר לחצו כאן

הענקת אופציות לעובדים תחת החוק האמריקאי 409A -ב-22.11.22

+

כל מה שצריך לדעת בנוגע להענקת אופציות לעובדים: על מי חל החוק? כיצד נקבע מחיר המימוש? מה השיקולים המרכזיים שצריך לקחת בחשבון?

לצפייה בוובינר לחצו כאן

 

מבוא לבלוקצ'יין ו- Web3 - ראשון באוגוסט 22

+

מה בוובינר?

לפי דו״ח שפורסם במאי 2022 ע״י Bank of America "ליישומי Web3 פוטנציאל לשנות תעשיות מסורתיות, כולל פרסום, דפדפנים, פיננסים, הימורים, משחקים, ביטוח, משפטים, מסרים, סטרימינג מוזיקה/וידאו, קמעונאות, מדיה חברתית, אחסון והון סיכון".

Bloomberg מעריך את המטאוורס בשנת 2024 כ״הזדמנות של כ- 800 מיליארד דולר״, וגארטנר קובעת כי ״עד שנת 2026 30% מהעסקים יציעו שירותים ומוצרים מוכנים למטאוורס״.

בשנה האחרונה צצו אינספור כותרות וחדשות מעולמות Web3 - מרוויחים (ומפסידים) ענקיים, לצד ארגונים בסדר גודל גלובאלי המזנקים לתחום בזה אחר זה. על אף הצניחה האחרונה, השוק ממשיך להתקדם: לפי הדו״ח של Bank of America, ״לטכנולוגית הבלוקצ׳יין התרומה המשמעותית ביותר להתפתחות תוכנה מאז האינטרנט״.

הטכנולוגיה החדשה מביאה איתה טרמינולוגיה שטרם הכרנו. במטרה להבין טוב יותר את הפוטנציאל וההזדמנות נקיים וובינר שבמסגרתו נבין טוב יותר כיצד הטכנולוגיה החדשה הזו עשויה לבוא לידי ביטוי אצל כל אחד מאיתנו.

דובר:
תומר הורוביץ, יזם בעולמות Web3. לשעבר עו״ד בפרקליטות הצבאית, מנהל פיתוח עסקי וחדשנות בחברת רכב, מייסד של אקדמיה אונליין למתכנתי בלוקצ׳יין, ופועל בתחום הקמת קהילות. בעל תואר ראשון במשפטים ותואר שני במנהל עסקים-MBA, שניהם מאונ׳ ת״א.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

למדריך להורדת ארנק וקבלת NFT לחצו כאן

חוק הגנת הפרטיות הסיני - 28.2.22

+

סין מהווה שוק יעד חשוב ליצוא הישראלי, כשהסחר בין המדינות עולה כל שנה ויסתכם בכ-20 מיליארדי דולרים בשנת 2021.  בשנים האחרונות חלים שינויים רגולטוריים רבים עליהם השפעה ישירה על פעילות של חברות זרות בסין.

חוקי הגנת הפרטיות הינם חלק משינויים אלו.

מכון היצוא והנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה בבייג'ינג מקיימים וובינר עם ד"ר קווין דואן, אחד מהמומחים החשובים בסין בתחום הגנת הפרטיות. 

ד"ר דואן הינו שותף בכיר בפירמת HanKun ומשמש כיועץ לממשלה הסינית.

במסגרת עבודתו ד"ר דואן מלווה את השחקניות הבינ"ל הגדולות הפועלות בסין.

את הוובינר תנחה גב' אסתי איילון-קובו, הנספחת הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה בשגרירות ישראל בבייג'ינג, אשר אמונה על התשתית לסחר בין המדינות, מדיניות סחר ורגולציה. 

למצגת מנהל סחר חוץ לחצו כאן

למצגת Compliance Guide to China’s New Data Protection Laws לחצו כאן

לצפייה בוובינר לחצו כאן

תכנית BIRD HLS כמנוף לשיתוף פעולה בין חברות ישראליות ואמריקאיות - 1.3.22

+

מה בוובינר?

קרן BIRD פועלת לעידוד שיתופי פעולה בין חברות ישראליות ואמריקאיות לצורך פיתוח משותף של מוצרים וטכנולוגיות. תכנית BIRD HLS מכוונת לפיתוח מוצרים ושירותים לתחום ביטחון הפנים (Homeland Security) ומעניקה מענק מותנה של עד מיליון דולר לפרויקט משותף, עד 50% מתקציב הפרויקט, בתחומים הבאים: טכנולוגיות מתקדמות לשימוש כוחות החירום וההצלה (כגון מערכות שליטה ובקרה, ניתוח וידאו, תקשורת, חיישנים לבישים, איתור וזיהוי מפגעים מרחוק, ציוד מגן אישי וכד)'; אמצעים טכנולוגים לאכיפת חוק כנגד פשעי סייבר; אבטחת תשתיות קריטיות ומתקני ציבור; ערים בטוחות ומאובטחות; הגנת גבולות כולל ביטחון ימי (כגון ביומטריה, מערכות סריקה ורובוטיקה); ומערכות אוויריות בלתי מאוישות (UAS).

תכנית BIRD HLS היא יוזמה של המשרד לביטחון פנים הישראלי ושל המינהל הטכנולוגי במשרד האמריקאי לביטחון המולדת ((DHS S&T, ופועלת זו השנה השביעית תחת ניהולה של קרן BIRD.

דוברים:

טל סימן טוב, מנהל ענף בטחון המולדת תעופה וחלל, מכון היצוא הישראלי

ד"ר גד פרישמן, המדען הראשי, המשרד לביטחון פנים

ד"ר איתן יודילביץ, מנכ"ל קרן BIRD

טל קלם, מנהל פיתוח עסקי ומנהל תכנית BIRD HLS, קרן BIRD

לימור נקר-וינסנט, סמנכ"לית פיתוח עסקי, קרן BIRD

טפסר משנה נתנאל ברקאי, ראש מחלקת מחקר ופיתוח, הרשות הארצית לכבאות והצלה

ישראל שטרית, ראש אגף בכיר ביטחון אישי, הרשות הלאומית לביטחון קהילתי

ירון קרון, מנהל תחום בכיר לטכנולוגיות, לשכת המדען הראשי, המשרד לביטחון פנים

דוד יעקב, מנכ"ל Cawamo

לצפייה בוובינר לחצו כאן

מענקים מהאיחוד האירופי לחברות דיפ טק - 17.1

+

האיחוד האירופי מתעדף חברות עם פתרונות טכנולוגיים בתחום הבריאות, שינויי האקלים, דיגיטליזציה וסיוע במשבר הכלכלי שנוצר בעקבות הקורונה, כמו גם סטארטאפים עם טכנולוגיה פורצת דרך בתחומים אלו אשר יש להם הוכחת היתכנות וטכנולוגיה בשלה.

בוובינר נצלול לעומק לתחום זה של המענקים ונבין איך אתם יכולים לנצל את התוכנית הזו לטובת החברה שלכם.

מרצה:
מיכל זילברברג מנכ"לית Twinnovation, חברת ייעוץ ישראלית לגיוס מענקים מהאיחוד האירופי. עם ניסיון עבודה במוסדות האיחוד האירופי והיכרות עם מגוון המענקים ואפשרויות המימון הקיימות בשוק המשותף, החליטה להשקיעה את מרצה בגיוס מימון אירופאי ליזמות ישראלית.

לצפייה במצגת לחצו כאן

לצפייה בוובינר לחצו כאן 

קניין רוחני - גאווה ודעה קדומה - 11.1.22

+

בתכנית:

בוובינר תיערך היכרות עם השיטות המקובלות להערכת שווי ה-IP ויוקנו כלים ניהוליים שיאפשרו קבלת החלטות בנושאים בעלי השפעה מהותית על תשלומי המס בעתיד וגם מה חשוב לדעת בנוגע לרישום הפטנטים.

 

קהל היעד:

האירוע מיועד למנכ"ליות/ים, יזמיות/ים, משקיעים, סמנכ"לים ומנהלי/ות כספים. 

מנחה:

עו"ד קשת סירוטה-לוינר, ראש מחלקת המיסים, נשיץ ברנדס אמיר 

דוברים:

גידי שלום בנדור, מנכ"ל ומייסד S Cube מקבוצת IBI Capital

ענבל אביעד, מנהלת המחלקה המשפטית, פאפאיה גלובל

עו"ד אהוד האוזמן, עורך פטנטים ושותף, קבוצת ריינהולד כהן

קובי וינוקור, סמנכ"ל כספים, Augwind Energy

 לצפייה בוובינר לחצו כאן

איך לאתר שותף אסטרטגי בארה"ב - 6.1.22

+

 מה בוובינר?

קרן BIRD פועלת לעידוד שיתופי פעולה בין חברות ישראליות ואמריקאיות לצורך פיתוח משותף של מוצרים וטכנולוגיות. הקרן תומכת בחדשנות בכל תחומי התעשייה ומעניקה מענק מותנה של עד מיליון וחצי דולר לפרויקט משותף, עד 50% מתקציב הפרויקט.

איך מאתרים חברה אמריקאית לפרויקט משותף? לאיזה חברות כדאי לפנות? מי החברה שתתאים לי? ומי יכול לעזור באיתור חברות בארה"ב?

על כל אלה ועוד נענה בוובינר בו תוכלו ללמוד כיצד ניתן ליהנות מתמיכת קרן BIRD וכיצד לאתר שותף אסטרטגי בארצות-הברית. 

המרצה:
טל קלם,
 מנהל פיתוח עסקי בקרן BIRD, יזם ונספח מסחרי לשעבר. עבד מספר שנים בתעשיית ההייטק וליווה את הקמתן של עשרות חברות סטארטאפ לפני שהצטרף לקרן BIRD. 

לצפייה בוובינר לחצו כאן

לצפייה במצגת לחצו כאן

לינקים

BIRD Representatives in the U.S. - https://www.birdf.com/bird-representatives-u-s

The Association of America-Israel Chambers of Commerce, Regional Offices - http://www.israeltrade.org/regions

מימון למיזוגים ורכישות - 26.12.21

+

מה בוובינר?
כיצד לבצע תהליך של מכירה ו/או רכישה נכון על כל ההיבטים הפיננסים, היכרות עם עולם המיזוגים והרכישות והצצה לעולמות הערכות השווי.

הדובר:
אהוד דקטר, סמנכ"ל וראש תחום מיזוגים ורכישות, לאומי פרטנרס. בעל ניסיון רחב של כ-15 שנה בתחום המיזוגים והרכישות. בעשור האחרון הוא חלק ממחלקת המיזוגים והרכישות של לאומי פרטנרס (חברת בת של לאומי) ובשלוש השנים האחרונות משמש כמנהל המחלקה. לאומי פרטנרס הובילה בשנים האחרונות עשרות עסקאות של מיזוגים ורכישות בארץ ובעולם בתחומים שונים.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

איך להצליח בניהול משאים ומתנים בינלאומיים? - 23.11.21

+

מה בוובינר?
העולם שלנו הפך מזמן לכפר קטן בו כולם עושים עסקים עם כולם. עסקים מאוד מצליחים במדינת ישראל לפתע מוצאים את עצמם במשא ומתן מול חברות במקומות שונים בעולם ומנהליה מגלים שההצלחה אינה מאירה פנים ולא ברור להם מדוע.
בוובינר נדבר על הדברים שגורמים למשא ומתן הבינלאומי לאתגר אותנו יותר ממשא ומתן מקומי ועל מה שחשוב לנו להבין ולהכיר לפני שאנחנו מתחילים במשא ומתן בחו"ל.

הדובר:
עו"ד אביחי אהרונוף, מומחה בהסכמים מסחריים מקומיים ובינלאומיים קרוב לעשרים שנה ומביא לידי ביטוי ידע נרחב וניסיון רב במשאים ומתנים בעשרות מדינות בעולם ובהסכמים מסחריים מסוגים שונים תוך הכרת הפרקטיקות הנהוגות בכל מקום ובכל סוג של הסכמים. ניסיון ייחודי זה, שנרכש במשרדי עו"ד מובילים ובחברת אמדוקס, מסייע להשגת תוצאה מקסימלית ללקוחותיו תוך פתרונות יצירתיים הנתפרים עבור כל לקוח על פי צרכיו ומטרותיו. בין לקוחותיו של עו"ד אהרונוף נמנו ונמנים: חברות ציבוריות, חברות פרטיות (מסטארט-אפים ועד חברות גדולות); בעלי הון ומשקיעים בחברות.

לצפייה במצגת לחצו כאן

לצפייה בוובינר לחצו כאן

איך לקבל את תמורות היצוא באופן המיטבי והבטוח ביותר? - 14.11.21

+

מה בוובינר? 
הוובינר יעסוק בהיכרות עם שיטות התשלום השונות בסחר הבינלאומי ויכלול דגשים עיקריים לקבלת הכספים מהקונה באופן המיטבי והבטוח ביותר בהתאם לצרכי היצואן. 

דוברת:
אורית אופיר, מנהלת מוצר סחר בינלאומי בלאומי בשנים האחרונות. לפני כן ניהלה מדורי סחר בינלאומי שטיפלו בכל שיטות התשלום ובערבויות בינלאומיות. כחלק מניהול המוצר מרצה ומקיימת הדרכות בנושאי הסחר הבינלאומי לעובדי הבנק וללקוחותיו ופועלת לקידום יוזמות חדשניות בתחום.

לצפייה במצגת לחצו כאן

לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר בנושא הכלכלה העולמית והיצוא הישראלי לקראת 2022, משמעויות והזדמנויות ליצואנים - 7.11.21

+

מה בוובינר? 
למרות שמגפת הקורונה עדיין בעיצומה במרבית מדינות העולם,  שנת 2021 התאפיינה בהתאוששות מרשימה בכלכלה העולמית לאחר המשבר והשיתוק הכלכלי שנרשם במהלך 2020. . עם זאת, המגיפה הגדילה את אי השוויון והפערים בין מדינות. לצד התאוששות המדינות המפותחות, מדינות רבות בדרום אסיה, אמריקה הלטינית ובאפריקה נותרו מאחור ועבור מדינות רבות התפוקה הכלכלית צפויה לחזור לרמות שלפני המגיפה רק בעוד שנה עד שנתיים. 

במפגש זה נסקור את המגמות הכלכליות העולמיות בעקבות המגפה, הכלכלה הישראלית והמשמעויות ליצואן.  

המרצה:
שאולי כצנלסון, סמנכ"ל כלכלה ושירותים מקצועיים, מכון היצוא   

לצפייה בוובינר לחצו כאן
לצפייה במצגת לחצו כאן

כללי מע"מ חדשים ומסחר אלקטרוני באיחוד האירופי -29.7.21

+

מה בוובינר?

ב-01.07.2021 נכנסו לתוקף כללים חדשים בנושא מע"מ על מסחר אלקטרוני לייבוא לתוך האיחוד האירופי.

החקיקה החדשה מציגה כמה שינויים משמעותיים אשר חשובים גם עבור היצואנים הישראלים:

סחורות מיובאות ממדינות שלישיות עד סכום של 150 יורו - המע"מ ייגבה בנקודת המכירה לפי שיעור המע"מ של מדינת מגוריו של הלקוח.
ליצואן ניתנת האופציה לדווח על העסקה באמצעות מערכת Import One Stop Shop, או שהמע"מ ייגבה עבור הלקוח באמצעות חברת שליחויות, מפעילי דואר או סוכני מכס.

ביטול הפטור המע"מ הנוכחי עבור סחורות במשלוח קטן בשווי של עד 22 יורו.
לאתרים מקוונים גדולים תהיה אחריות על גביית מע"מ על מכירות בפלטפורמות שלהם המיועדים לצרכנים באיחוד האירופי גם עבור חברות או מוכרים ממדינות שאינן חברות באיחוד האירופי.

בתוכנית:

הצגת הנספחות המסחרית לאיחוד האירופי ועבודתה למען היצואנים הישראלים
גב' נטע בר-אל, נספחת כלכלית לאיחוד האירופי, משרד הכלכלה והתעשייה

כללי המע"מ החדשים ודרכי פעולה אפשריות

מר Christoph Katz, יועץ בכיר בחברת הייעוץ EPPA

שיתוף מניסיון העבודה של חברת שילוח
גב' מרים צור, מנכ"ל FedEx ישראל

לצפייה בוובינר לחצו כאן

איך לשמור על רווחיות בעולם של שקל מתחזק? - 27.7.2021

+

מה בוובינר?

גידור חשיפות ליצואנים בעולם בו השקל מתחזק ותמורות היצוא קטנות. מה ניתן לעשות בכדי להקטין את החשיפה הפיננסית בתוצאות הכספיות של החברה?

איך מזהים חשיפות, מהי אסטרטגיה להגנה ובאילו כלים ניתן להשתמש לצרכי גידור.

המרצה:
עופר יחילביץ, מנהל מרכז השקעות וגידורים - בנק לאומי. בעל ניסיון של כ-30 שנה בשוק ההון בפעילות עם לקוחות פרטיים ועסקיים בשוקי ההון והמטבעות. כיום מנהל מרכז יועצים המייעצים בגידור חשיפות לחברות עסקיות בינוניות וגדולות מכל ענפי המשק הכוללות גם יבואנים ויצואנים.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

פתרונות מימון יצוא לזמן בינוני וארוך - 6.6.21

+

מה בוובינר?
היכולת להציע לקונה בחו"ל פריסת תשלומים למספר שנים מהווה חלק מהצעת הערך שיצואן מביא לעסקה ביצוא של ציוד הוני או ביצוע פרויקטים בחו"ל. המימון לזמן ארוך מאפשר ליצואנים הישראלים להתחרות בשווקים הבינלאומיים ולעתים זה המפתח לזכייה בחוזה.

עולם הבנקאות מציע מגוון פתרונות מימון אותם נציג בוובינר.

מרצה:
אריה שניי, אחראי תחום מימון בינלאומי בבנק לאומי בעשור האחרון.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

כל מה שרציתם לדעת על מענקים מהאיחוד האירופי - 9.5.2021

+

האיחוד האירופי מציע מגוון מענקים לחברות מסוגים שונים ובשלבים שונים. כדאי לחברות הישראליות להכיר ולדעת מה קיים ואיך לזכות בנתח מתוך התקציבים המוצעים לחברות. 

מה בוובינר?

 • מה היתרון במענקים מהאיחוד האירופי?
 • סוגי המענקים הקיימים באיחוד
 • איך יודעים איזה מענק הכי מתאים לנו?
 • טיפים לכתיבת בקשת מענק מנצחת

על המרצה:
גב' מיכל זילברברג מנכ"לית  Twinnovation, חברת ייעוץ ישראלית לגיוס מענקים מהאיחוד האירופי. עם ניסיון עבודה במוסדות האיחוד האירופי והיכרות עם מגוון המענקים ואפשרויות המימון הקיימות בשוק המשותף, החליטה להשקיעה את מרצה בגיוס מימון אירופאי ליזמות ישראלית.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר: גיוס כספים והון סיכון: הצצה לעולמו של משקיע - 25.4.2021

+

מה בוובינר?
הוובינר יספק הצצה לעולמו של משקיע בהון סיכון, תוך כדי התייחסות לאופן בו הקרן פועלת, למבנה הקרן, לאופן בו היא מקבלת החלטות ומעריכה הזדמנויות, ומצד היזמים - כיצד פיץ׳ צריך להיות בנוי, ומה מבנה תהליך ההשקעה. 

לצפייה בוובינר לחצו כאן

Show Me the Money - 19.4.2021

+

רוצים/ות לפצח את אשליית האופציות אחת ולתמיד? האם העובדים/ות באמת מבינים/ות מה שווי האופציות שהחברה מעניקה להם/ן? האם יש העדפה למניות חסומות או אופציות ואיך משתנה התגמול ההוני ככל שהחברה מתקדמת בשלבי החיים שלה?

הצטרפו אלינו לוובינר עם פאנל של מומחיות מהתעשייה שיעזרו לכם/ן לעשות סדר בדברים.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

שיתופי פעולה עם חברות אמריקאיות בתמיכת קרן בירד - 6.4.2021

+

מה בוובינר?
קרן BIRD פועלת לעידוד שיתופי פעולה בין חברות ישראליות ואמריקאיות לצורך פיתוח משותף של מוצרים וטכנולוגיות. הקרן, אשר הוקמה ע"י ממשלת ישראל וארה"ב, תומכת בחדשנות בכל תחומי התעשייה ומעניקה מענקים מותנים של עד מיליון דולר למימון הפרויקטים המשותפים, עד 50% מתקציב הפרויקט. המימון כולל את שלבי המחקר והפיתוח ועד לשלבים הראשונים של המכירות והשיווק. כספי התמיכה מוחזרים כתמלוגים רק אם יש מכירות מתוצרי הפרויקט.
בוובינר שיוקדש לפעילות הקרן יוכלו נציגי החברות ללמוד כיצד ניתן ליהנות מתמיכת הקרן, כיצד מוצאים שותפים ומגישים בקשות לתמיכת הקרן.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

התנהלות פיננסית נכונה לסטארט-אפ - 10.1.2021

+

הוובינר מתקיים בשיתוף קבוצת גוברמן ויעסוק בהתנהלות פיננסית נכונה לסטארט-אפ, ניהול כספי ותקציבי - הכנת תוכנית עסקית פיננסית, הפעולות לצורך הכנת התוכנית העסקית, נושאי הדיווחים לרשויות והאקזיט כמטרה.

הוובינר ייתן ערך מוסף מקצועי משמעותי ליזמים צעירים ובוגרים.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר: מגמות בכלכלה העולמית לקראת 2021 - 29.11.2020

+

המשבר הנוכחי מזעזע את השווקים והתעשיות בעולם והמיתון הנוכחי החמור ביותר מאז סוף מלחמת העולם ה-2. התוצר והסחר העולמי צפויים להתכווץ השנה בשיעור חד וכך גם בישראל.

במפגש זה נסקור את המגמות הכלכליות העולמיות בעקבות המגפה והמשמעויות ליצואן.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

לצפייה במצגת לחצו כאן

פאנל מקוון - הזווית האמריקאית על גיוס כספים - כל מה שאתם צריכים לדעת - 17.8.2020

+

הצטרפו אלינו לפאנל מקוון של מומחי תעשיית ההיי-טק מישראל ומארצות הברית בנושא גיוס הון. נשוחח על הסכמי השקעה, שווי חברות, גיוס כסף בעידן COVID-19, מצגות למשקיעים ומה קרנות בודקות לפני השקעה - תוך בחינת ההבדלים בין ישראל לארה"ב ולאור המשבר. 

דוברי הפאנל יתנו מידע פרקטי, ישתפו בסיפורים אמיתיים על גיוס הון ובתובנות על גיוס הון ממגוון זוויות והיבטים.

 לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר: תמחיר והמחרה בתקופת קורונה - 13.5.2020

+

מה בוובינר?
המצב הנוכחי מציב אתגרים בתחום התמחיר וההמחרה.

חלק מהלקוחות אינם פעילים, ביקוש למוצרים מסוימים עולה בעוד שביקוש למוצרים אחרים פוחת, עלויות היצור משתנות בשל רגולציה ושינויים לוגיסטיים ועוד.

הוובינר ייתן כלים לקביעת מדיניות תמחיר והמחרה בחברה לתקופה הנוכחית ולתקופת היציאה מהמשבר.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר: עסקאות A&M בין חברות טכנולוגיה לבין גופים מסין בעקבות הקורונה - 11.5.2020

+

מכון הייצוא ומשרד עורכי הדין מ.פירון ושות' שמחים להזמינכם ל-WEBINAR מקצועי בנושא עסקאות M&A בין חברות טכנולוגיה לבין רוכשים מסין בעקבות הקורונה.

מגפת הקורונה הגבירה את מלחמת הסחר בין ארצות הברית לבין סין. כתוצאה מכך, קשה היום יותר מתמיד למשקיעים סיניים לבצע עסקאות M&A בארה"ב ולרכוש טכנולוגיות חדשניות בתחומי הליבה בהם רוצה סין לשלוט. סין שמה לה למטרה כי עד שנת 2025 תשלוט ב-75% מהטכנולוגיות החדשניות בעולם. על כן, פונים הסיניים לשווקים אחרים. את ישראל מכירים הסיניים היטב ופועלים פה רבות. לחברות טכנולוגיה המשוועות כיום להשקעה, יש חלון הזדמנויות להשקעות ולשיתופי פעולה עם חברות סיניות.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר: ניהול אשראי לקוחות בתקופת משבר - 4.5.2020

+

משבר הקורונה ("COVID-19") משנה את כללי המשחק בכל הקשור לניהול אשראי לקוחות. בעשור האחרון שהתאפיין בצמיחה ושגשוג, פרקטיקות ניהול אשראי - הלקוחות הותאמו לעידן של סיכונים מדודים וסביבה כלכלית יציבה. העצירה הפתאומית בענפים רבים ושיבושים עולמיים בשרשראות האספקה מייצרים סביבת סיכונים שונה בתכלית מזו שהורגלנו אליה וכן קשיי תשלום בהיקפים חסרי תקדים. התאמת מתודולוגיות ניהול האשראי בתקופה זו הינו צורך קריטי שחברות חייבות לאמץ בכדי לשרוד בסביבה הכלכלית חדשה ומסוכנת יותר מכל מה שהורגלנו עד היום.

המרצה:
גב' עדי נוב, סמנכ"לית שיווק ופיתוח עסקי בבססח – החברה הישראלית לביטוח אשראי. בעלת ניסיון של מעל 20 שנה בביטוח אשראי וניהול אשראי לקוחות בבססח – חברה מובילת שוק בתחום ביטוח האשראי בישראל וחלק מקבוצת EULER HERMES, מבטח האשראי הגדול בעולם.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר מיוחד: הקורונה – לצלוח את האתגר הפיננסי - 22.3.2020

+

המצב הנוכחי מציב אתגרים פיננסים לעסקים. שאלה מרכזית הנה מהם צורכי ההון אשר נדרשים על מנת לצלוח את התקופה הנוכחית. הוובינר ייתן כלים לניתוח המצב הפיננסי ולהבנת צורכי ההון בעסק לאור המציאות הדינאמית.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

וובינר: גיוס הון מול חוב - איך לבחור את מקור המימון המתאים ביותר לחברה? - 25,27.5.2020

+

הכרת מקורות המימון השונים על היתרונות והחסרונות שבהם ובחירת מקור המימון המתאים ביותר הינה מכרעת עבור עסקים - על אחת כמה וכמה בעתות משבר ובזמנים מורכבים מבחינה כלכלית, כמו התקופה שאנחנו חווים כעת.
הסיבה שבעטיה מגייסים - כמו למשל הרחבת או הקמת פעילות חדשה, מימון מחקר או פיתוח - כמו כן השלב בו החברה נמצאת ותחום פעילותה ישפיעו רבות על סוג המימון הנבחר.

הוובינר מיועד עבור בעלי עסקים או מיזמים המעוניינים ללמוד כיצד לבחור מקור מימון בצורה הנכונה ביותר.

חלק ראשון - יום ב' 25.5.20
סקירה כללית ומימון 
מר גידי שלום בנדור, מייסד ומנכ"ל, S Cube, החברה עוסקת בהערכות שווי וייעוץ כלכלי

וובינר שני – יום ד' 27.5.20
מימון הון חוזר ומימון בנקאי
מר אורן כהן, מנהל יחידת מוצרי מימון מורכבים, בנק הפועלים 
מר גדעון ציגלמן, שותף, SPIKES FUND - קרן המציעה מימון מהיר לחברות טכנולוגיה עם מכירות חודשיות של מינימום 50 אלף דולר.

למצגת החלק הראשון לחצו כאן

לוובינר החלק הראשון לחצו כאן

למצגת החלק השני (אורן כהן) לחצו כאן

למצגת החלק השני (גדעון ציגלמן) לחצו כאן

לוובינר החלק השני לחצו כאן

המוסדות הפיננסיים לפיתוח בוושינגטון - 12.12.18

+

מה בוובינר?

 • מה עושה משרד הכלכלה עם המוסדות הפיננסיים לפיתוח (הסכמים, קרנות) ואיך זה יכול להשפיע על החברה שלך בתחומי המים, החקלאות, הגנת הסייבר ותחומים נוספים?
 • איך פועלים הבנק העולמי (WB) והבנק הבין-אמריקאי לפיתוח (IADB)?
 • מה הפעילויות הצפויות בשנה הקרובה?
 • מהם הממשקים של החברות הישראליות המעוניינות לעבוד בעולם המתפתח, בשיתוף עם מכון היצוא, מחלקת שווקים מתעוררים והמוסדות הפיננסיים לפיתוח במשרד הכלכלה, ועם הנספחות המסחרית-כלכלית בוושינגטון?

לצפייה בוובינר לחצו כאן

מחירי העברה בדגש על מיסוי ישיר ומכס בעסקאות בינלאומיות והיבוא לישראל - 18.7.2018

+

מה בוובינר? 

 • תמחור עסקאות בהתאם לכללי מחירי העברה אל מול כללי המכס - הדומה והשונה
 • התאמות מחיר בעסקאות בין צדדים קשורים - השלכות מכס אפשריות
 • לגשר על הפער - תכנון נכון של עסקאות בהיבט מחירי העברה ומכס 

לצפייה בוובינר לחצו כאן

גיוס מענקי מו"פ - 15.4.2018

+

עם הגידול בכמות החברות הפונות לקבלת מענקים, התחרות על הכספים הופכת קשה יותר ומורכבת יותר. במקביל, קיים היצע רחב יותר של תוכניות מימון הדורש הבנה מעמיקה בתנאים ובהזדמנויות שכל תוכנית טומנת בחובה. כדי להצליח בתהליך גיוס הכספים, יש צורך בידע מקצועי שיוביל אותך לבניית אסטרטגיית המימון האפקטיבית והמתאימה ביותר לצרכים של החברה שלך. המרצה, מר ג'וני כגן, יועץ בכיר ומנהל פרויקטים בחברת FreeMind.

לצפייה בוובינר לחצו כאן

טעינה