מכון היצוא

הזדמנויות עסקיות בצרפת עם הנספח

לוח שנה
Outlook Google (online)

24

נובמבר
2020
לתאריכים המלאים
24
נובמבר
יום ג'

סוג אירוע

וובינר

ענפים

לא הוגדר

קוד אירוע

12712

מיקום

תגית מחיר מחיר האירוע:   חינם

לעלויות ופרטים נוספים, אנא צרו קשר

לבקשת מידע נוסף

עשיית עסקים בצרפת בתקופת הקורונה

הרחב הכל

עשיית עסקים בצרפת בתקופת הקורונה

+

עשיית עסקים בצרפת בתקופת הקורונה
עם מר ירון שרטר, הציר הכלכלי וראש הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה בפריז
יום ג' 24/11/2020 בין השעות: 15:00-16:00  

 צרפת היא הכלכלה השישית בגודלה בעולם, אחד השווקים הגדולים והעשירים בעולם, ומשמשת בית לכמה מהחברות הגדולות בעולם שפעילות ומשפיעות גם הרבה מעבר לגבולות צרפת עצמה.

צרפת מהווה הזדמנות כלכלית מיוחדת במינה עבור חברות ישראליות, מכיוון שפוטנציאל הסחר ביחס לגודל הכלכלה ולגודלן של החברות הגלובליות הענקיות של צרפת טרם הגיע למימוש.  אבל צרפת מהווה גם אתגר משמעותי שנובע מפערי תרבות עסקית, שפה, ותפיסת עולם אינסולרית.

חברות הענק הגלובליות שמרכיבות את מדד ה- CAC40 של בורסת פריז דומיננטיות  בעולם העסקי הצרפתי, השמרני יחסית.    הריכוז של חברות ענק מהמובילות בעולם הופך את צרפת ליעד ברור לחברות ישראליות המחפשות גישה לשוקי אירופה, וחברות אלה פתוחות כיום יותר מתמיד לחיפוש של טכנולוגיות חדשות ולגישה של חדשנות פתוחה. גם המוניטין של ישראל בתחום זה חזק מאוד בצרפת.

מאידך, התרבות העסקית היא שמרנית, אליטיסטית וסגורה מטבעה, ויש לעיתים קושי לגשר על הפער שבין תרבות הניהול והתרבות העסקית של החברות הצרפתיות הגדולות לבין זו של החברות הישראליות.

התקופה הנוכחית מהווה חלון הזדמנות מיוחד לחברות ישראליות שמוכנות להשקעה בשוק המעניין הזה. השנים האחרונות הראו יותר ויותר סיפורי הצלחה של חברות ישראליות שנענו לאתגר הזה ויצרו פעילות עסקית משמעותית בצרפת ועם שותפים צרפתים.   

בתכנית:

  • צרפת – רקע כלכלי
  • אתגרי שוק ותרבות עסקית
  • צרפת במשבר הקורונה
  • עבודת הנספחות
  • מה דרוש כדי להתמודד בהצלחה בשוק הצרפתי?
  • הזדמנויות עסקיות ושיתופי פעולה אפשריים 

המרצה:

ירון שרטר, הציר הכלכלי לצרפת וראש הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה. בתפקידיו הקודמים האחרונים שימש כמנהל המו"מ של ישראל בארגון הסחר העולמי (WTO) וניהל את ההשתתפות ישראל במו"מ על הסכמי סחר מולטי-לטרליים. לפני כן שימש ירון כנספח כלכלי בהולנד האחראי גם על דנמרק ושבדיה. ירון הוא בוגר קורס הנספחים הכלכליים של משרד הכלכלה והתעשייה.  

ההשתתפות בוובינר הינה ללא עלות אך מחייבת הרשמה מראש

טעינה