מכון היצוא

חנות מקוונת

משבר הקורונה הכריח חברות רבות לעבור לפורמטים דיגיטליים ולהוסיף למערך המכירות שלהם גם מסחר אלקטרוני אונליין או לשדרג מערך קיים.

הצורך במעבר למסחר אלקטרוני ברור היום יותר מתמיד אבל כדי לעשות זאת יש ללמוד איך מתנהל עולם האיקומרס ומה חשוב לדעת ולצורך כך ריכזנו לכם כמה טיפים חשובים כדי להתחיל:

  1. בחירת הפלטפורמה – זירות מסחר קיימות (אמזון, איביי, אטסי וכו') או פלטפורמות עצמאיות עם מערכות כגון שופיפיי, וורדפרס, מג'נטו, וויקס וכו'? חשוב מאוד ללמוד את היתרונות והחסרונות של כל פלטפורמה ולבחור את זו שמתאימה לכם ביותר. מומלץ להשקיע מספר ימי עבודה ולמידה לפני בחירת הפלטפורמה למרות הלחץ "להתחיל את התהליך". בחירת פלטפורמה נכונה תמנע תסכול ובזבוז זמן וכסף בעתיד.

    2. בניית שרשרת אספקה נכונה לפי מדינת היעד - המוצר צריך להגיע ללקוח, בעידן 2020 הסטנדרט הוא עד יומיים מרגע ההזמנה כמעט לכל מדינה בעולם, ההוצאות הלוגיסטיות בעולם המסחר האלקטרוני יכולות להגיע לעד 30% מההוצאות הגולמיות. חשוב לתכנן מראש את שרשרת האספקה לפי כל אזור (אירופה , ארה"ב, אמריקה הלטינית וכו'). בתכנון שרשרת האספקה מומלץ לשקול האם להשתמש במחסן קדמי באזור היעד, לקחת בחשבון את חוקי המיסוי בכל מדינה, לבחור חברת הפצה שיש לה יתרון תחרותי באותה מדינת יעד וכמובן שתהיה אוטומציה עם מערכת המכירות של החברה.

    3. תמחור נכון - יצואנים רבים לא לוקחים בחשבון את כלל העלויות בפעילות איקומרס , סיבה זו גורמת להם הרבה פעמים לא לתמחר נכון את המוצר עבור הצרכן הסופי. חשוב לקחת בחשבון את עלויות הייצור, עלויות הקידום והשיווק, העלויות הלוגיסטיות, עמלות הסליקה ואחוז ההחזרות המקובל בענף שאנו עובדים בו.

    4. למכור בשפת הלקוח - האתר שלנו צריך להיות כתוב בצורה שיווקית ובעל תמונות שיווקיות המתאימות לכל שפת יעד בנפרד. חשוב להחליט במה להתמקד (למשל בשלב הראשון ארה"ב-אנגלית) ולדאוג שהכתיבה השיווקית נכתבת בשפה "אמריקאית", תמונות מוצר, תמונות השימוש במוצר והאווירה, "לקוחות ממליצים" וכו' תואמים לאותן מדינות / אוכלוסייה שהם קהל יעד שלנו בשלב זה.

    5. שיווק, שיווק, שיווק – יש דרכים רבות לקדם את החנות שלכם – קידום אורגני, קידום ממומן, שיווק ויראלי, רשתות חברתיות, שימוש במשפיענים, קהילות דיגיטליות ועוד. חשוב להכיר את האופציות, את העלויות שלהן ולבנות את התמהיל המיטבי עבורכם.

הטיפים באדיבות ניר זיגדון, מומחה במסחר אלקטרוני וניהול חנויות בזירות מסחר מקוונות.


15.9.20 | וובינר – מתודולוגיות שיווק דיגיטלי לקראת חגי הקניות באינטרנט
22.9.20 | סדנה – סוגיות מיסוי ומשפט בסחר אלקטרוני
13.10.20 | סדנה – לוגיסטיקה בעולם המסחר האלקטרוני
3.11.20 | קורס - איקומרס למנהלים – 7 מפגשים

לשאר אירועי המכללה לחץ כאן 

לפרטים נוספים:
דפנה שטרנפלד
סמנכ"ל ומנהלת המכללה ליצוא ולשיווק בינ"ל

אימיילdaphna@export.gov.il
טלפון: 03-5142810

טעינה