מכון היצוא

מכון היצוא חותם על הסכם עם אחד הארגונים המשמעותיים והמובילים באיחוד האמירויות

מכון היצוא חותם על הסכם עם אחד הארגונים המשמעותיים והמובילים באיחוד האמירויות - מרכז הסחר העולמי בדובאי DUBAI WORLD TRADE CENTRE. שיתוף הפעולה כולל שותפות בכנסים בינ"ל ותערוכות ענק, חילופי משלחות וארגון משלחות של אנשי עסקים בין המדינות וכן תמיכה במימוש הזדמנויות עסקיות בשתי המדינות. ההסכם הינו תוצאת שיתוף פעולה בין מכון היצוא למשרדי הכלכלה והחוץ לקידום התעשייה הישראלית לאחר חתימת השלום עם איחוד האמירויות. מכון היצוא הינו אחראי על הביתנים הישראליים בתערוכות הבינלאומיות וכעת לראשונה גם במדינות המפרץ. מרכז הסחר העולמי בדובאי מארח ומארגן כמה מהאירועים והתערוכות מהגדולים והידועים ביותר בעולם, ואחראי על אירועים משמעותיים המשתרעים על פני תחומים מגוונים הכוללים טכנולוגיה, מזון, סייבר ולייף סטייל. הארגון הינו מרכז אסטרטגי אזורי לעסקים ופיננסים ומהווה יעד מוביל לכנסים בינלאומיים וירידים מסחריים. כמו כן, שייך הארגון למערכת התומכת בצמיחת עסקים ברחבי המזרח התיכון, צפון אפריקה ודרום אסיה (MENASA). ופועל רבות למען צמיחה והשקעה כלכלית לדובאי ולאיחוד האמירויות. עבדאללה בין טוק אל מארי, שר הכלכלה של איחוד האמירויות אמר: "החתימה ההיסטורית על סכם אברהם פתחה דרכים חדשות לחיזוק שיתוף הפעולה והחליפין בין איחוד האמירויות לישראל. בנוסף היא יצרה מסגרת לפריחה של סחר דו-צדדי וקשרים כלכליים בין שתי המדינות. לשותפויות כמו זו שבין מרכז הסחר העולמי בדובאי לבין מכון היצוא הישראלי תהיה השפעה חיובית רחבת היקף, מכיוון שלא רק שתי המדינות יכולות להפיק תועלת, אלא גם אזור רחב יותר, בפרט באמצעות הזרמת השקעות וסחר פנימי, שיתוף פעולה מוגבר, שיתוף ידע וחדשנות רחבת היקף".


מכון היצוא חתם על הסכם שיתוף פעולה עם משרד ההשקעות של אבו דאבי (ADIO). ההסכם הינו תוצאת שיתוף פעולה בין מכון היצוא למשרדי הכלכלה והחוץ לקידום התעשייה הישראלית לאחר חתימת השלום עם איחוד האמירויות. החתימה על ההסכם החתימה נערכה ביום שני, 5 באוקטובר במעמד H.E. ד"ר טאריק בין הנדי מנכ"ל ADIO, אדיב ברוך יו"ר מכון היצוא וגדי אריאלי מנכ"ל מכון היצוא.

ההסכם מהווה את הבסיס ליחסי סחר חזקים בין אבו דאבי לישראל על ידי פתיחת הזדמנויות לשיתוף פעולה בהשקעות. הוא יסייע גם במפגשים עם חברות השקעות פוטנציאליות בשני השווקים, אירוח אירועים משותפים ותמיכה במשלחות ממשלתיות ותעשייתיות. ADIO תעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם מכון היצוא לתמיכה בהזדמנויות סחר והשקעה עבור חברות ישראליות, ויחבר אותן עם שותפויות אסטרטגיות ומשאבים על מנת לעודד הצלחה ארוכת טווח באמירות.

שר הכלכלה והתעשייה, עמיר פרץ: "הסכם שיתוף פעולה עם משרד ההשקעות באבו דאבי, הוא גשר נוסף להידוק הקשרים הכלכליים שהולכים וגדלים מדי יום עם אבו דאבי בפרט ועם איחוד האמירויות בכלל . דווקא בתקופת הקורונה, כשהמשק הישראלי במצב קשה, ומחזור ההכנסות של לא מעט חברות ישראליות טובות נפגעו משמעותית כתוצאה ממשבר הקורונה, ההסכם מקבל משמעות אפילו גדולה יותר. אני מקווה שהקשרים הכלכליים הנבנים בחודש האחרון עם איחוד האמירויות יהיו חלק משמעותי בהאצת המשק הישראלי בתקופה קשה זו".

שר החוץ, גבי אשכנזי: "משרד החוץ פעיל שנים רבות בתחום הכלכלי במפרץ בכלל ובאמירויות בפרט ואני מברך על צעד זה שנעשה בשיתוף פעולה עם מכון היצוא, ואשר יסייע לקידום הכלכלה הישראלית והאמירתית לטובת שני העמים. הפוטנציאל הכלכלי ביחסים הכלכליים עם האמירויות הוא עצום ולכן הנחתי להציב את קשרי הסחר כיעד מרכזי להסכמים בין ישראל לאמירויות".

לקריאה לחצו כאן

טעינה