מכשור ומחשוב רפואי

ענף מדעי החיים, במכון לייצוא ולשיתוף פעולה בין-לאומי, ממלא תפקיד מרכזי בפיתוח קשרים בין התעשייה הישראלית לשוק העולמי.

שוק המכשור הרפואי העולמי מוערך בכ-308 מיליארד דולר והצפי הוא שעד שנת 2017 יצמח שוק זה להיקף של כ-435 מיליארד דולר. מדובר באחד התחומים המשתנים והצומחים ביותר בשנים האחרונות. יצוא של ענף מדעי החיים נמצא בעליה מתמדת. חברות מכשור רפואי הישראליות, אשר ידועות בעולם כשחקניות מרכזיות בשוק המכשור הרפואי, מספקות מענה טכנולוגי לאתגרי מערכות הבריאות העולמיות ומובילות את עולם הרפואה במעבר מטופלים מבתי חולים לטיפול ורפואה קהילתית וביתית, אבחון מוקדם ורפואה מונעת, יישום מערכות מחשוב לטיפול במחלות כרוניות ולמתן שירותי בריאות באזורים מרוחקים.

תעשיית מדעי החיים בישראל מונה כ-1,200 חברות מהן 62% מהן בתחום המכשור הרפואי, 24% בתחום הביופארמה, 7% בתחום המחשוב הרפואי וכ-7% - נותני שירות. חברות הציוד הרפואי הישראליות מייצאות ציוד אבחון וניטור, ציוד אמבולטורי ורפואה ביתית, ציוד מחקר ומעבדות, ציוד למצבי חירום ושיקום, מערכות מחשוב להתייעלות בתי חולים ומחשוב תיקים רפואיים,

היקף היצוא הישראלי בתחום המכשור והמחשוב הרפואי הסתכם בשנת 2012 במעל 1,7 מיליארד דולר, עליה של 4% משנת 2011. היצוא לצפון אמריקה הסתכם במעל 670 מיליון דולר עליה של 9% משנת 2011 ומהווה כ- 40% מכלל היצוא בתחום זה היצוא למדינות האיחוד האירופאי הסתכם בכ- 500 מיליון דולר, ירידה של כ- 5% מסך היצוא לאיזור זה בשנת 2011 ומהווה כ- 30% מכלל היצוא של התחום. היקף היצוא הישראלי למדינות דרום מזרח אסיה הסתכם בשנת 2012 בכ- 365 מיליון דולר עליה של 12% נהשנה הקודמת ומהווה מעל 20% מכלל היצוא של התחום.

הענף, העובד בשיתוף עם ארגונים מקבילים ברחבי העולם, מסייע בביסוסם של שיתופי פעולה עסקיים. אנו מהווים כתובת לחברות המכשור והמחשוב הרפואי ומטרותינו המרכזיות הן להיות קשובים לצרכים שלכם ולהוביל את חברתכם אל השותפים האסטרטגיים בעולם, ליצור קשר עם המפיצים הרלוונטיים, לבסס נוכחותכם במערכות בריאות במדינות שונות וביחד לאחוז במיצובה ולחזק את מעמדה של תעשיית מדע החיים הישראלית בזירה הבין-לאומית.

ישראל – מובילה עולמית בתחום המיחשוב הרפואי HIT

ישראל הייתה בין המדינות הראשונות שאימצו את השינוי התרבותי הקרוי מיחשוב רפואי. קיים בישראל ידע ויישום של 20 שנים ומומחיות ייחודית כדי לנהל את השינוי הזה.

בישראל קיים 100% של תיעוד רפואי אלקטרוני, ישראל היא המדינה הראשונה ליישם את מערכת שיתוף המידע הרפואי המכסה 70% מהאוכלוסיה. כדברי מכון המחקר גרטנר – 'מדינה קטנה עם תקציבים קטנים, מכריחה ארגונים לעבוד חכם וזול'.

למצגת המלאה
 

אנשי קשר

אנג'לה רבינוביץ'

מנהלת מחלקת מדעי החיים

תומר אפשטיין

מנהל ענף מכשור ומחשוב רפואי

עידן שירדינג

מתאם רגולציה ותכנית הבריאות

דניאל בר

מתאם ענף מכשור ומחשוב רפואי

לוח אירועים

רשימה
לוח שנה
Magnifier
רשימה
לוח שנה
טעינה

חיפוש אירוע

12-15

נובמבר
2018
לתאריכים המלאים
12
נובמבר
יום ב'

תערוכת Medica 2018

מכון היצוא מזמין אתכם לקחת חלק בתערוכה הבינלאומית המובילה בעולם בגודלה ובחשיבותה בתחום הציוד הרפואי. תערוכת מדיקה הינה התערוכה המקצועית והמובילה בעולם בתחום הציוד הרפואי ופרוסה על פני 114,000 מ"ר ב-19 אולמות שונים.

סוג אירוע

תערוכה

מיקום

דיסלדורף, גרמניה

לעלויות ופרטים נוספים, אנא צרו קשר

לבקשת מידע נוסף

12-15

נובמבר
2018
לתאריכים המלאים
12
נובמבר
יום ב'

תערוכת 2018 Compamed

<div><span><strong>מדיקה וקומפמד<br />12-15 בנובמבר 2018<br />דיסלדורף, גרמניה</strong></span></div> <p><br /><span>התערוכה המובילה בתחומי המכשור הרפואי וקבלני המשנה. התערוכה פרוaה על פני 115 מ"ר ב-19 אולמות תצוגה. מכון היצוא בשיתוף עם מנהל סחר חוץ מסייעים &nbsp;בפגישות מתואמות מראש&nbsp;תוך מיקוד צרכי החברה עם שותפים עסקיים אשר מעורבים בתחום שירותי הבריאות, מפיצים פוטנציאליים של מכשור &nbsp;רפואי, מנהלי בתי חולים ונציגי ממשל ומקבלי החלטות בכירים. 40% מהמבקרים הם מגרמניה 60% מהבקרים הם מחוץ לגרמניה.</span></p>

סוג אירוע

תערוכה

מיקום

דיסלדורף, גרמניה

לעלויות ופרטים נוספים, אנא צרו קשר

לבקשת מידע נוסף

מאמרים וחדשות

חיפוש מאמרים

סנן מאמרים לפי

השוק הרפואי הישראלי עם הפנים לברזיל - YNET, ה-6.2.18

עם פוטנציאל של 210 מיליון תושבים, מערכת בריאות ציבורית מתקדמת ושוק כלכלי מתאושש, ענף המכשור הרפואי הישראלי מוצא בברזיל שוק מתפתח עם פוטנציאל עצום. "הכובע של מדינת ישראל נותן הרבה כוח".

קרא עוד

הייטק ישראלי בשירות הרפואה הבינלאומית - YNET, ה-9.11.17

החשיבה היצירתית הישראלית מגיעה לתערוכת הציוד והמחשוב הרפואי הגדולה בעולם - מדיקה - שתיפתח בשבוע הבא. בתערוכה יקים מכון היצוא, בשיתוף מנהל סחר חוץ של משרד הכלכלה, את הביתן ישראלי הגדול עד היום, עם 65 חברות מכל ענפי התחום.

קרא עוד

MEDinISRAEL 2017 - פיזיותרפיה ב-VR: כך נראים החידושים האחרונים בעולם הרפואה - כלכליסט, 7.3.17

בכנס MEDinISRAEL שנפתח בת"א מוצגים למעלה מ-100 פיתוחים חדשניים לזיהוי וטיפול בבעיות רפואיות, בדגש על יישומי רפואה מרחוק ומציאות מדומה.

קרא עוד

MEDinISRAEL 2017 - ​מכון היצוא: עלייה של 6% ביצוא מכשור ומחשוב רפואי ב-2016, היצוא לסין נחתך - דה מרקר אונליין, 7.3.17

מנכ"ל מכון היצוא: "מספר החברות העוסקות בתחום המכשור והמחשוב הרפואי בישראל גבוה בצורה יוצאת דופן בהשוואה בינלאומית. התעשייה חווה שינויים גדולים המשפיעים על היצוא כמו מגמת איחוד בתי החולים בארה"ב והגברת המכירות לאוכלוסיות מוחלשות במדינות מתפתחות".

קרא עוד

כחול-לבן: ההמצאות שיצילו אותנו - מאקו, 7.3.17

בגני התערוכה בתל אביב הוצגו הפיתוחים הישראלים האחרונים בתחום הרפואה: בין היתר הוצג שם דיפברילטור שפועל באופן עצמאי, מכשיר לבדיקת אולטרסאונד ביתית, וחיישן שיתריע מתי צריך להחליף חיתול לתינוק.

קרא עוד

MEDinISRAEL 2017 - הכוח הנשי בתעשיית הרפואה - ynet, ה-8.3.17

אמש נפתח בתל אביב MEDinISRAEL - הכנס הבינלאומי למכשור ומחשוב רפואי בהובלת מכון היצוא. לרגל יום האישה שוחחנו בכנס עם 5 נשים, כולן מנכ"ליות מובילות בחברות ישראליות בתעשיית המיכשור והמחשוב הרפואי. יצאנו עם לא מעט תובנות.

קרא עוד

MEDinISRAEL 2017 - ערוץ 20, ה-8.3.17

MEDinISRAEL 2017 - ערוץ 20, ה-8.3.17

קרא עוד

MEDinISRAEL - העתיד כבר כאן - YNET, ה-8.3.17

שמונה חברות ישראליות שעומדות בחזית הפיתוח של הטכנולוגיה הרפואית בישראל, הגיעו לקו הגמר בתחרות החדשנות שהתקיימה במסגרת כנס MEDinISRAEL בהובלת מכון היצוא.

קרא עוד
טעינה

אירוע החודש