מכון היצוא

נושאים שכדאי לדעת

'מודל החמש' יעזור לכם להגשים את המטרה: חמש החלטות שצריך לקבל ברמה הארגונית וחמישה דברים שכל עסק חייב לשאול את עצמו לפני המעבר למכירות און ליין

פרטים נוספים

מכירה לצרכן באינטרנט: מי בכלל צריך את זה?

פרטים נוספים

כל מה שחשוב לדעת ולהבין בעולם המסחר האלקטרוני

פרטים נוספים

החוק לעידוד השקעות הון מהווה אמצעי מרכזי במדיניות התיעוש והצמיחה הכלכלית של מדינת ישראל ולשם כך מעניק החוק הטבות מגוונות לחברות תעשיה והיי-טק, שתכליתן להגשים את מטרות חוק בפיתוח כושר הייצור של המשק, שיפור יכולתו של המגזר העסקי להתמודד בתנאי תחרות בשווקים בינלאומיים וביצירת מקומות עבודה חדשים.

פרטים נוספים

כמה פעמים שמעתם את המשפט "קניתי עם ביטוח"? כמה פעמים חשבתם מה אומר המשפט הזה והאם יש לו משמעות מעבר לעובדה הפשוטה – הטובין נקנו בחו"ל והביטוח נעשה ע"י הספק ?

פרטים נוספים

רוב האנשים סבורים, במידה רבה של הגיון, שאם הם שילמו עבור עבודה מסוימת, הזכויות בתוצרי העבודה הם שלהם. מדובר בטעות רווחת שיכולה לגרום להפסדים ניכרים!

פרטים נוספים

העניין באפריקה ובהזדמנויות הכלכליות הטמונות בה הולך וגובר, הן בידי חברות ישראליות והן בידי חברות מערביות וכמובן מתחרים מהודו וסין. מדינות רבות באפריקה חוות התעוררות כלכלית לאחר עשור של עליות במחירי הסחורות, סיום קונפליקטים שונים ביבשת וצורך אדיר בצימצום פערי תשתיות (תקשורת ניידת, כבישים, מים, אנרגיה רגילה ותחליפית, בניה ומרכזי מסחר ועוד ועוד).7 מ 10 המדינות הצומחות המהירות ביותר בעולם בשנים הקרובות נמצאות באפריקה.

פרטים נוספים

אחד המאפיינים של המבוטח הישראלי הסביר היא האימרה "לי זה לא יקרה" או הביטוי השגור בפי רבים "יהיה בסדר". על בסיס זה קובע לעיתים בעל המטען, שאין לו צורך בביטוח ו"חבל על הכסף", כי הכל יבוא על מקומו בשלום. איך אמר לי יבואן לא קטן – "עשרים שנה אני מייבא ולא קרה כלום, אז דווקא עכשיו אני אתחיל לבטח?".

פרטים נוספים

זכות יוצרים מגנה על ביטוי של רעיון ולא על הרעיון עצמו. להלן דרך משפטית לקבל הגנת זכויות יוצרים כשיש רעיון לאפליקציה שעוד לא הבאתם לעולם.

פרטים נוספים

הכפר הגלובלי הקטן של ימינו הפך את מושג השילוח הבינלאומי לנגיש יותר ומקובל יותר. למעשה, חברה המעוניינת לייצא, תהיה חייבת להכיר את המונחים הבסיסיים ביותר של תחום השילוח הבינלאומי. שילוח בינלאומי נוגע הן לייבוא והן לייצוא, והוא עוסק במכלול התחומים השונים העוסקים בשינוע של סחורות ומוצרים ממקום אחד לשני: לוגיסטיקה, הובלות מוצרים, שינוע ימי או שינוע יבשתי, העמסה על מכולות והעברת סחורה.

פרטים נוספים

בהגשת בקשה לרישום פטנט ישנם מספר שיקולים אסטרטגיים שכדאי לקחת בחשבון לצורך ההחלטה באילו מדינות תוגשנה בקשות פטנט, ומתי לעשות כן.

פרטים נוספים

''זכות יוצרים'' בישראל מוגדרת כיום בסעיף 1(2) לחוק זכות יוצרים, 1911, ומכוחה מוגנת, בין השאר, זכות יחיד להציג, להעתיק, לקרוא, לפרסם, להוציא לאור, לתרגם, להפיק – יצירות ספרותיות, דרמטיות, מוזיקליות ואמנותיות כגון מאמרים, ציורים, שירים, פזמונים, פסלים, סרטים, ועוד. המגמה בעולם היא להרחיב את הגנת זכות יוצרים גם לגבי תוכנות מחשב. ואכן, ההגדרה ''יצירה ספרותית'' בישראל, כוללת כיום גם תוכנה של מחשב (סעיף 2א לפקודת זכות יוצרים, 1924).

פרטים נוספים

כיצד ניתן לחסוך מאוד ואף אלפי דולרים בכל הגשה של סימן מסחר בארה"ב? מה היא הדרך היעילה ביותר להגיש בקשות סימני מסחר בארה"ב?

פרטים נוספים

זכות מוסרית לפי סע' 4א לפקודת זכות יוצרים, מקנה ליוצר את הזכות כי שמו ייקרא על יצירתו בהיקף ובמידה המקובלים (קרדיט), ושלא ייעשה ביצירתו כל סילוף, פגימה או שינוי אחר, או כל פעולה שיש בה משום הפחתת ערך ביחס לאותה יצירה, העלולה לפגוע בכבודו או בשמו.

פרטים נוספים

מי מאיתנו לא מכיר את התשובה "תקנה בעיתון", כאשר הוא בא לבחון (לממש) פרסום / ידיעה שהופיעה בכתובים ומופתע לגלות מציאות שונה ממה שראה בתקשורת הכתובה.

פרטים נוספים

ענף הביטוח ידוע בשמרנותו, ובמסגרתו הביטוח הימי הוא מנושאי הדגל, אשר פועל לפי כללים ונהלים שחלקם היה נכון לפני מאות בשנים. יחד עם זאת, מדי פעם באה "הבלחה" של שינוי – שיפור.

פרטים נוספים

העובדה שרבים מבין רוכשי פוליסות הביטוח אינם קוראים את הניסוחים הכלולים בתוך החוזה (כי הרי פוליסת ביטוח הינה חוזה לכל דבר) אינה צריכה להפתיע אף אחד. יתרה מכך, גם אלו שמחליטים לנהוג אחרת ולעבור על הסעיפים השונים, לא תמיד עושים זאת באדיקות רבה עד תום ולרוב גם "מרימים ידיים" ולא שואלים את המבטח או נציגיו לפשרם של שטף המילים בתנאים ובחריגים ובסובב אותם.

פרטים נוספים

כאשר יש חשד לרמאות מומלץ לבקש מהלקוח שישלח צילום של כרטיס האשראי שלו – סרוק או בפקס.

פרטים נוספים

אחד השלבים החשובים ביותר בתהליך השיווק הוא בדיקת הדרישות הרגולטוריות הקיימים בשווקי היעד.

פרטים נוספים

מהו תזרים מזומנים? תזרים מזומנים הינו תחזית תקבולים ותשלומים של החברה לפי מועדי התנועות.

פרטים נוספים

אברהם לינקולן ידע דבר או שניים על תכנון מראש והתנהלות מסודרת. "אם היו לי שמונה שעות לכרות עץ, הייתי מקדיש שש מהן להשחזת הגרזן", אמר פעם באחת האמירות הגדולות שלו.

פרטים נוספים

אז זהו-זה, החלטתם על הקמת אתר אינטרנט. אתם בונים בו חנות, מכינים עגלת קניות, מגבשים אסטרטגית משלוחים, מתחברים לגוף המספק שרותי סליקה וגבייה באמצעות כרטיסי אשראי ו/או אמצעים אחרים ושוקדים על קידום האתר - ברכותיי לעסק החדש.

פרטים נוספים

ההסדרים המרכזיים להגנת זכות יוצרים כלולים ב''אמנת ברן'', ב''אמנה העולמית לזכות יוצרים'', בהוראות הסכם TRIPS.

פרטים נוספים

מוצרים המיועדים ליצוא ישיר או עקיף למדינות האיחוד האירופי חייבים בסימון CE כהליך חוקי בכל המדינות החברות באיחוד וכן במדינות החברות באפט"א.

פרטים נוספים

אחד המשפטים הנפוצים ביותר שנשמעים ממבוטחים בביטוח ימי הוא: "יש לי ביטוח ממחסן למחסן" או לחילופין "מדלת לדלת". האמנם? האם זה אכן המצב? הסיבה לטעות הנפוצה הזו היא שאכן הפוליסה מתייחסת למסע ממחסן הספק עד למחסן המקבל, אך היא מתנה על כך ומבהירה את הדברים. אך לא הכל קוראים את הניסוח עד תומו.

פרטים נוספים

הכנת מענה למכרז בינלאומי היא תהליך הדורש השקעה משמעותית של משאבים למשך מספר שבועות, ובמכרזים מורכבים – אף הרבה מעבר לכך.

פרטים נוספים

לא אחת כשאני מתחיל פרויקט באריזה, אני נתקל באמירה כגון זו:״ אבל שנים אנו אורזים כך, למה לשנות?

פרטים נוספים
טעינה
טעינה