מכון היצוא

תוצרת טרייה ויין

קשרים בינלאומיים ענפים, בצד פתרונות מעשיים וחדשניים, מאפשרים לענף התוצרת הטרייה והיין במכון היצוא לפתוח את הדלתות הנכונות עבור החברות הישראליות ולמצב אותן כמובילות בשווקים בחו"ל, כאשר לא מעט הצלחות כבר נרשמו הודות לאיכות הגבוהה של המוצרים המקומיים והעידוד של מכון היצוא.

הענף פועל ליצירת הזדמנויות עסקיות עבור החברות הישראליות, במטרה להגדיל את היצוא ולהרחיב את השווקים שבהם הן פועלות. בנוסף, חשיפת מוצרים ישראליים בפני גורמים שונים מסייעת להגברת המודעות למוצרים ישראליים איכותיים.


דרכי הפעולה העיקריות

ענף התוצרת הטרייה והיין במכון היצוא מייצג למעלה מ – 580 חברות ומעודד את התעשייה הישראלית בשלל דרכים, ובהן בניית פלטפורמה ליצירת הזדמנויות עסקיות ברחבי העולם, ליווי וייעוץ מותאמים אישית לצרכים של כל חברה וחברה, גישה למאגר מידע נרחב בתחום התוצרת הטרייה והיין, הדרכה מקצועית בתחום הפעילות של החברה וחשיפה ללקוחות מקצועיים בחו"ל.

אנשי קשר

יערה שמעוני

מנהלת ענף תוצרת טרייה ויין

אלונה טריואקס

מתאמת שיווק בחטיבת מוצרי צריכה

נועה קולמן

מתאמת שיווק בחטיבת מוצרי צריכה

לוח אירועים

רשימה
לוח שנה
Magnifier
רשימה
לוח שנה
טעינה

חיפוש אירוע

22

אוקטובר
2019
לתאריכים המלאים
22
אוקטובר
יום ג'

תערוכת Fruit Attraction

סוג אירוע

תערוכה

מיקום

לא הוגדר

לעלויות ופרטים נוספים, אנא צרו קשר

לבקשת מידע נוסף

מאמרים וחדשות

חיפוש מאמרים

סנן מאמרים לפי

Medjoul dates: Israel's next big export

Itzik Saig, CEO of Osem, is looking to market Medjoul dates to the world as one of Israel’s most successful and lucrative exports.

קרא עוד

Israeli scientists discover a way to make apples last an entire year

כתבה באתר Fresh Plaza הפונה לקוראים מכל העולם, ומתורגם לשפות שונות כמו: ספרדית, איטלקית, פורטוגזית, צרפתית וגרמנית, העוסקת בחדשנות הישראלית בתוצרת הטרייה, ובתפוחים בפרט.

קרא עוד

Scientists have discovered a way to make apples last an entire year

כתבה באתר The Grapevine העוסק בפיתוח וחדשנות קולינרית בישראל, העוסקת פיתוח החדשני בתוצרת טריה שפותח במכללת תל-חי, בשימור תפוחים

קרא עוד

“Channel blurring” can widen access to healthy food, UNLV researchers say

הקשר בין המחירים של פירות וירקות לבין איכותם. מחקר שנעשה באוניברסיטת UNLV, קבע כי מחירים נמוכים על תוצרת לאו דווקא מצביעה על איכותם.

קרא עוד

נסיך ליכטנשטיין הגיע לביקור בזק כאורחו של יו"ר מכון היצוא

נסיך ליכטנשטיין הגיע לביקור בזק כאורחו של יו"ר מכון היצוא

קרא עוד

השבוע בענף היין 161: סוגרים שנה – 2018 - אתר foodis, 28.12.18

2019 נוקשת בפתח וזה הזמן לסיכומים. אלון גונן מביא את הדברים הטובים והפחות טובים, מי שבלטו כיקבים וייננים ומי שפחות, הנקודות השחורות של השנה, ומבט כפול על הבציר האחרון. מאחלים ש-2019 תהיה שנה עוד יותר טובה לתעשייה ולאוהבי היין הישראלי

קרא עוד

מנהל פרויקטים באמזון: "ישראל - אומה של חדשנות ויצירתיות" - YNET, 16.12.18

כנס בנושא יצוא מוצרי צריכה בהשתתפות נציגי אמזון וג'יי-די שהתקיים לאחרונה ביוזמת מכון היצוא, חשף בפני עשרות חברות ישראליות את אפשרויות הסחר המקוון וכלים נוספים שיסייעו ליצוא הישראלי לצמוח.

קרא עוד

השבוע בענף היין 132: נשים חזקות – יערה שמעוני וענת לוי, וכנס משעמם - פודיס, 8.6.18

שבוע מאוד מעניין עבר על תעשיית היין הישראלית, שלא שוקטת לרגע. מכון היצוא עם מיזם חדש שמוליד בין היתר את האישה הכי חזקה בענף היין, יקב רמת הגולן חושף את הפעילות הסודית של ענת לוי, וכמובן המפגש השנתי בתל חי

קרא עוד
טעינה

אירוע השבוע