מכון היצוא

מפגש עם מנהלי פלטפורמת הסחר האלקטרוני TMALL GLOBAL

ביום חמישי 18.7.19 קיימנו מפגש ראשון מסוגו בין מנהלי פלטפורמת הסחר האלקטרוני הגדולה בסין TMALL GLOBAL מקבוצת ALIBABA לבין חברות יצואניות ישראליות בתחום מוצרי הצריכה, מקטגוריות המוצר הבאות: קוסמטיקה, מזון ותוספי מזון, אופנה, ילדים ותינוקות, מוצרים לבית, חיות מחמד ועוד.

במהלך הסמינר הוצגו נתוני מאקרו מעניינים לגבי השוק הסיני ועליבאבא:
- השוק הסיני הוא שוק הקמעונאות הגדול בעולם – נכון ל 2017 – 5.69 טריליון $
- ב 2020 שוק האון-ליין יגיע לאחוז חדירה של 25% מסה"כ שוק הקמעונאות
- 40% מהצרכנים הסינים שקונים אוןליין, קונים מותגים מיובאים
- בפסטיבל המכירות של קבוצת עליבאבא שהתקיים ב- 11.11.18, הלא הוא יום הרווקים הסיני, נמכרה סחורה בשווי 30.8 מיליארד דולר ביום אחד!!
- כחלק ממדיניות ממשלת סין לתמוך ביבוא סחורות למדינה באמצעות אי-קומרס, הכריזה עליבאבא כי עד 2023 תייבא סחורה בשווי של 200 מיליארד דולר מ- 120 מדינות שונות ומ- 8000 קטגוריות מוצר שונות.
- ישראל נמצאת בין עשר המדינות המובילות באחוז הגידול במכירות בפלטפורמות עליבאבא
- הפוטנציאל לחברות לישראליות גדול!

במהלך הסמינר הוצגה הסביבה והפעילות העסקית של קבוצת Alibaba ו- Tmall Global- פלטפורמת ה- Cross Border E-commerce של הקבוצה, התקיימו מפגשים קבוצתיים עם מנהלי הקטגוריות של T-MALL בהם נמסר מידע ממוקד ומעמיק להבנת הקטגוריה: רגולציה, התנהגות צרכנים, גורמים להצלחה, הדרישות והתנאים לשותפות עם Tmall Global, וכן התקיימו מפגשים אישיים של החברות עם מנהלי הקטגוריות.

TMALL הודיעו על מחויבותם ורצונם לסייע לחברות ישראליות לחדור, להצליח ולהרחיב את פעילותן בשוק הסיני ואנו בטוחים כי מפגש זה מהווה קרש קפיצה שיוביל לסיפורי הצלחה של חברות ישראליות בשוק הסיני.

לצפייה במצגת על Tmall שהוצגה בכנס לחץ כאן

חברות המעוניינות לבחון השתלבותן בפלטפורמות אלו מוזמנות לפנות לדפנה שטרנפלד Daphna@export.gov.il

 

 

 

טעינה