היחידה הכלכלית - מן העיתונות

התפתחות ההייטק הישראלי הגבירה את העניין של חברות גרמניות וגורמי ממשל בחברות סטארטאפ בארץ, ומפגש הממשלות של שתי המדינות נוצל גם לקידום שת"פ בתחומים אלה.

פרטים נוספים

מכון היצוא: עלייה של כ-50% ביצוא המצות לקראת פסח תשע"ח • בשנת 2017 הסתכם יצוא המצות בכ-14 מיליון דולר, עלייה של כ49% בהשוואה ל-2016 • עיקר הגידול בזכות היצוא לארה"ב שעלה בשיעור חד של כ- 105%.

פרטים נוספים

עליה של כ-50% ביצוא מצות לקראת פסח תשע"ח - יתד נאמן, 21.3.18

פרטים נוספים

יותר מאיטליה ומצרפת: ספרד שומרת על מקומה בראש הפירמידה כייצואנית היין הגדולה בעולם; במהלך 2017 ייצאה ספרד כ-2.28 מיליארד ליטר יין.

פרטים נוספים

משלחת של 12 מומחי יין ומובילי דעה בינלאומיים הגיעו בשבוע שעבר לישראל לסיור יקבים שארגן מכון היצוא, במטרה להכיר ולהתרשם מתעשיית היין המקומי. זאת לאחר שבשנה החולפת גדל היקף יצוא היין בכ-12%. "מספיק שיגידו שהם טעמו יינות מעניינים, טובים ואיכותיים - וזה יקפיץ אותנו קדימה".

פרטים נוספים

משלחת ישראלית של יצרני מוצרי טיפוח, קוסמטיקה וקוסמטיקה רפואית יצאה להיפגש עם מאות חברות מטייוואן ולהכיר טוב יותר את השוק הקמעונאי והצרכים של הקונה במדינה האסיאתית. "הפוטנציאל העסקי גדול ואנחנו יוצרים הזדמנויות לחברות הישראליות", אומרים במכון היצוא.

פרטים נוספים

יצוא הסחורות, כולל יצוא היהלומים הסתכם בכ-14.5 מיליארד דולר – עלייה של 1.6% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

פרטים נוספים

היקף היצוא, ללא יהלומים, עמד על 12.6 מיליארד דולר ● היצוא החלקאי ירד ב-9% ברבעון הראשון של השנה.

פרטים נוספים

בשלושת החודשים הראשונים של השנה צמח ייצוא הסחורות לחו"ל מ-6.5% והסתכם ב- 12.6 מיליארד דולר. הייצוא החקלאי ירד ב-9%, ההיי-טק חזר ללכיוון החיובי.

פרטים נוספים

מניתוח שנערך ביחידה הכלכלית במכון היצוא ובמשרד הכלכלה, עולה כי התנופה ביצוא הישראלי ממשיכה גם בשנת 2018, עם עלייה של כ-6% ביצוא ברבעון הראשון של השנה. "הממשלה שמה לעצמה ליעד לחצות את רף ה-120 מיליארד דולר ייצוא לשנת 2020".

פרטים נוספים

למרות המתיחות הפוליטית ביחסים בשנים האחרונות, ישראל וטורקיה ידעו לשמור על יחסים כלכליים תקינים. האם קשרי המסחר יצלחו גם את המשבר הנוכחי? בחברה הישראלית לביטוח סיכוני סחר חוץ, אשרא, מאמינים שהתשובה חיובית. ככה זה כשלאף אחד מהצדדים אין רצון לסכן את היקף הסחר בין המדינות הנאמד במיליארדי דולרים. "פגיעה ביחסי המסחר בין המדינות לא תועיל לארדואן"

פרטים נוספים

הודו היא אחת הכלכלות הצומחות בעולם. המשקל שלה כיום הוא 7.3 מהכלכלה העולמית והצפי הוא כי עד שנת 2050 היא תכפיל את עצמה ותגיע ל-15 אחוז מהכלכלה העולמית, יותר מארה"ב"

פרטים נוספים

סיפור הסטארט-אפ ניישן מהווה השראה לתקווה ותקומה לרבות ממדינות אפריקה ולכן על ישראל להתחיל לגבש ברצינות מדיניות רצינית שתעודד חיבורים וקשרים עם מדינות ביבשת השחורה

פרטים נוספים

שאולי כצנלסון סמנכ"ל מכון הייצוא מדבר על הייצוא שמתחת לאף - פודקאסט מדברים אסיה

פרטים נוספים

היקפי היצוא מישראל שוברים שיאים, יעדי הממשלה גדלים בהתאם, וגדלה גם פריסת המדינות שאליהן היא מייצאת.

פרטים נוספים
טעינה
טעינה

אירוע השבוע

כנס החודש