מכון היצוא

זו ההזדמנות שלך להשפיע על קשרי המסחר בין ישראל לבריטניה

רוצה להשפיע על הסביבה העסקית בסחר מול בריטניה?
נתקלת בחסמים בייבוא או בייצוא ?
תנאי הסחר בשירותים חשובים לפעילות החברה שלך?

 
זו ההזדמנות שלך להשפיע במענה על סקר בנושא הסחר עם בריטניה, שמקיים בימים אלו משרד הכלכלה והתעשייה. השתתפותך חשובה ביותר ותסייע למשרד הכלכלה לזהות צרכים ושיפורים אפשריים בהסדרי הסחר וההשקעות בין ישראל לבריטניה, לטובת קידום העסקים עם שוק חשוב זה. 

הרקע לסקר: 
בתאריך ה-1 בינואר 2021, פרשה בריטניה באופן מלא מהאיחוד האירופי, וההסכם של ישראל עמה לאזור סחר חופשי (להלן "הסכם אס"ח" או "ההסכם"), נכנס לתוקף. כזכור, ההסכם בין שתי המדינות מאמץ בחלקו הגדול את נוסח הסכם האסוציאציה שקיים בין ישראל לאיחוד האירופי משנת 1995 - ונועד להבטיח את המשכיות הסחר בין המדינות.
 
נכן להיום, בריטניה חתמה על למעלה מ-40 הסכמי אס"ח, המכסים את הסחר שלה עם קרוב ל-100 מדינות. רוב ההסכמים הללו, בדומה להסכם הקיים של ישראל ובריטניה, הינם הסכמי "המשכיות", עם זאת, בשנה החולפת בריטניה חתמה על מספר הסכמים חדשים ושאפתניים יותר, למשל עם 
אוסטרליה וניו-זילנד.
 
לאחרונה הוחלט ברמת ראשי ממשלות כי גם בריטניה וישראל שואפות לעדכן את הסכם הסחר שלהן ולהפכו להסכם מודרני אשר יעדכן וירחיב את ההסכם הקיים ויכלול פרקים חדשים בתחומים כגון הסחר בשירותים, השקעות, סחר אלקטרוני, קניין רוחני, חדשנות ועוד.
 
כחלק מהתהליכים הפנימיים לקראת המו"מ, אגף מדיניות והסכמי סחר במנהל סחר חוץ, משרד הכלכלה והתעשייה, מזמין חברות להן אינטרס בסחר עם בריטניה לענות על 
סקר זה. 

שימו לב!
מועד אחרון למענה על הסקר: 15 במאי 2022.
למענה על הסקר לחצו כאן
לפרטים נוספים:
אנאל ממן
מחלקת הסכמים בלטראליים אירופה במינהל סחר חוץ
074-7502298
​Anael.Maman@economy.gov.il
טעינה