מכון היצוא

קוסמטיקה וטואלטיקה - רגולציה

חלק מהאתגר מולו ניצבים יצואנים בתחום הקוסמטיקה והטואלטיקה, הוא העמידה בדרישות הרגולציה השונות והמשתנות בין מדינה למדינה.

ענף הקוסמטיקה במכון היצוא שם לעצמו למטרה לסייע ולקדם את יצואני הקוסמטיקה. כחלק מכלל השירותים הניתנים בענף, מוצגים סקירות תקינה הבאות לתת תמונת מצב ראשונית.

באחריות היצואן לברר את  החוקים הספציפיים והרלוונטיים למוצר אותו משווקים בכל מדינה ומדינה.

בנוסף לסקירות אלו, תוכלו לקבל הדרכה וייעוץ בנושא מיחידת הייעוץ במכון היצוא – למידע נוסף לחץ כאן

ביטול אגרות הייצוא ליצרני הפארמה והתמרוקים – הודעת משרד האוצר בנושא

אירופה
רגולציית הקוסמטיקה החדשה באירופה נכנסה לתוקף ב 11 ביולי 2013. מטרתה היא צמצום השוני בין החקיקות הלאומיות וחיזוק הבקרה על מוצרי הקוסמטיקה בכדי להגן על בריאות הציבור. ביום כניסת הרגולציה לתוקף, הנציבות האירופאית פרסמה את ההנחיות לרגולציה המדגישות את הערכים העומדים מאחורי הצהרות סימון המוצרים (יושר, הוגנות, עמידה בדרישות משפטיות ועוד).

 


החקיקה בתחום הקוסמטיקה (מעודכן לאוגוסט 2017) – לחץ כאן 

לתקציר אודות הרגולציה בעברית – לחץ כאן

למסמך הרגולציה באנגלית – לחץ כאן

להנחיות באנגלית– לחץ כאן

ארה"ב
ארצות הברית מציבה סטנדרטים מחמירים ודרישות בלתי מתפשרות בנושאי התקינה. ארה"ב שמה דגש רב על בטיחות המוצר, הצרכנים ושקיפות מידע רבה ככל האפשר.

 

לחקיקה בתחום הקוסמטיקה בארצות הברית  – לחץ כאן

לאתר ה-FDA - U.S Food and Drug Administration – לחץ כאן

סין
שוק הקוסמטיקה בסין הינו השני בגודלו באסיה (אחרי יפן) והשלישי בגודלו בעולם כולו. השוק צומח משמעותית בעקבות תהליך עיור מזורז המתרחש בסין, צמיחת המעמד הגבוה הצורך מותגים מערביים והמכירות האינטרנטיות שגדלות. על כן, שוק הקוסמטיקה בסין בעל פוטנציאל רב לתעשייה הישראלית וטומן הזדמנויות רבות. מכירות הקוסמטיקה בסין לשנת 2013 הסתכמו בכ- 36 מיליארד דולר והצפי לשנת 2014 הוא 40 מיליארד דולר (לפי נתוני חברת המחקר יורומוניטור).


למסמך אודות רישום מוצרי קוסמטיקה בסין – לחץ כאן

  

רוסיה

מוצרי קוסמטיקה ברוסיה הם תחת אחריותה של רשות הרישום (State Registration). רשות הרישום מאשרת כי המוצר עמד בדרישות כללי ההיגיינה של איחוד המכסים בין רוסיה, קזחסטן ובלארוס.

למסמך אודות רישום מוצרי קוסמטיקה ברוסיה – לחץ כאן 
 

לטיפים לרגולציות וחוקים בשוק הקוסמטיקה הברזילאי לחצו כאן
 

למידע על רגולציה בטאייואן לחצו כאן

טעינה