מכון היצוא

עדכון יומי - 13.2.2020

13.2.2020 15:13 מאת: יחידת המודיעין.

למרות התחלת החזרה לתפקוד בסין, דבר המתרחש באופן חלקי ומבוקר ברחבי המדינה ובהשגחה של הממשלה. ולמרות הפרסומים של חברות שונות על חזרה לשגרה, מתקשה המשק בסין להתאושש מהאירועים – מפעלים רבים נשארו סגורים וכן גם חברות עסקיות שונות.

הבורסות בסין חזרו לפעול וסופגות מכות קשות בזמן שחברות התעופה עדין לא החזירו את הטיסות המבוטלות וכמו גם חברות הספנות. ועוד חברות מבטלות את הקווים באופן זמני.

קפיצת הוירוס למדינות שכנות ומדינות במערב הובילו אף את הנהלת תערוכת המובייל הגדולה בעולם MWC להודיע על ביטול. שימו לב להודעה נפרדת שחדר המצב הוציא בנושא.

אנו מדגישים, יש לשים לב כי הנחיות ארגון הבריאות העולמי וכן ההנחיות וההוראות של מדינות אחרות אשר לא השתנו וכי ההגבלות שחלות על אזרחים סינים וכן השבים מסין ומחלק ממדינות האיזור לא השתנו.

יש לשים לב, שהחל מיום שישי שעבר, ישנן הנחיות חדשות של משרד הבריאות בישראל לכל השבים ממדינות באזור אסיה פסיפיק ובהם תאילנד, יפן, הונג קונג, סינגפור ודרום קוריאה.

ניתן להתעדכן בקישור: govextra.gov.il/ministry-of-health/corona/corona-virus

היצואנים מוזמנים לפנות לחדר המצב של מכון היצוא בכל שאלה ועניין הקשור להשפעות על הסחר בין ישראל לסין בטלפון ובווטסאפ - 052-3173178 .

טעינה