מכון היצוא

סין: הדממה עד ה-10 בחודש

4 בפברואר 2020.

מאת: מכון היצוא, יחידת המודיעין . נכתב על ידי רן בולדור, אנליסט סין 

בהודעה שפורסמה בסין, ציין סגן שר המסחר הסיני כי חברות רבות פועלות כעת כדי להשיב את הייצור במהירות. הממשל המרכזי ורשויות מקומיות ברחבי המדינה נוקטים כעת צעדים לקדם פעילות ייצוא ולהקל על חברות לעשות עסקים. מחוז ג'יאנגסו, למשל, פרסם תכנית לתמיכה בחברות קטנות ובינוניות נוכח הקורונה. 

רן בולדור, אנליסט המתמחה במידע עסקי מהרפובליקה מסין מציין כי בסוף ינואר הרשויות של עשרים מחוזות האריכו בשבוע את חופשת ראש השנה עד התשיעי לחודש. בין המחוזות - שנחאי, גוואנגדונג (כולל שנג'ן), ג'ה-ג'יאנג, ג'יאנגסו, חונאן, חנאן, חביי, שאנדונג, אנחווי, גויג'ואו, יונאן, ג'יאנגסי, פוג'יין, והמחוזות הצפוניים. במחוז חוביי, מוקד ההתפרצות, ההדממה תימשך עד ה-13 בחודש >> 

ייצור והפצה בכל הסקטורים במחוזות אלה יישאר בהדממה מלבד תעשיות חיוניות לחיי האזרחים ולתשתיות כמו מים, חשמל, תקשורת, מרכולים, חקלאות, וכן תעשיות רלבנטיות למאבק בקורונה (פארמה, מיכשור רפואי, אביזרי מיגון). 

לעומת זאת, הממשלה הודיעה על פטורים ממס על ייבוא של סחורות שנועדו לקדם את המאבק בנגיף, כולל מסיכות, חומרי חיטוי ואמבולנסים. הפטור יהיה בתוקף עד סוף מרץ, וכי המכס הסיני מתעדף שחרור סחורות הקשורות למלחמה במגיפה דבר שעלול להאט את קצב שחרור הסחורות המגיעות לסין. 

היצואנים מוזמנים לפנות לחדר המצב של מכון היצוא בכל שאלה ועניין הקשור להשפעות על הסחר בין ישראל לסין בטלפון ובווטסאפ -  052-3173178 .

 


טעינה