מכון היצוא

עדכון מדרום קוריאה - 24.3.2020

24 למרץ 2020 בשעה 14:52
מאת: KOISRA  חב' פיתוח עסקי ישראל – דרום קוריאה.

להלן עדכון אשר הגיע מנציג חברת KOISRA, הנמצא בדרום קוריאה כחלק מרשת חברות הפיתוח העסקי המפעיל מכון היצוא בשגרה ובחירום על מנת לסייע ליצואנים בשווקי המטרה

שדה תעופה/טיסות:

 1. שדה התעופה Incheon International Airport שהינו שדה התעופה הראשי בדרום קוריאה בו נוחתותת מרבית הטיסות הבינלאומיות. שדה תעופה זה נמצא בקרבת עיר הבירה סיאול (כשעה נסיעה).
 2. קיימות טיסות נוסעים אך היקפן קטן בשל צמצום נוסעים והפסקת טיסות של חברות תעופה שונות. באופן כללי יש ירידה של כמעט 90% בתעבורת הנוסעים דרך שדה התעופה ביחס לממוצע השנתי של שנה שעברה.
 3. בנוגע לטיסות מטען בשל הקטנה תעבורת הנוסעים קטנה גם תעבורת המטען, אולם עדיין טיסות המטען ממשיכות ליעדים רבים בעולם, כולל אירופה וארה"ב.
 4. חברת התעופה הלאומית הקוריאנית היא Korean Air והיא עדיין מקיימת טיסות סדירות, אך בתדירות מאוד נמוכה ומרבית הייעדים בוטלו. כך גם לגבי חברת התעופה השנייה בגודלה בקוריאה Asiana Airlines. הטיסות של חברת Korean Air  לישראל בוטלו עד להודעה חדשה. נוסעים המעוניינים להגיע לקוריאה עדיין יכולים לעשות זאת דרך ערים אירופאיות כגון לונדון, פריז ופרנקפורט אשר עדיין מפעילות טיסות בין המדינות. 
 5. שימו לב – להבדיל ממדינות אחרות בעולם קוריאה לא סגרה את שעריה בפני זרים המגיעים למדינה עבור עסקים או תיירות, אך נכנסו לתוקף תקנות חדשות:
  • כל מי שמגיע מאירופה יועבר מייד למתקן בידוד ושם תערך לו בדיקה לוירוס הקורונה. במידה והבדיקה חיובית, הנוסע יועבר לבית חולים לטיפול. במידה והבדיקה שלילית, על הנוסע להיכנס לבידוד ל-14 ימים.
  • כל הנוסעים מכל המדינות נדרשים להחזיק ברשותם טלפון נייד פעיל ולהתקין אפליקצייה ייעודית אשר בה הם יידרשו לעדכן לגבי מצבם הרפואי במשך 14 ימים מיום הגעתם.

נמלי ים:

 1. בקוריאה ישנם שני נמלים ימיים עיקריים והם Busan ו-Inchoen. במרבית המקרים ייצוא מישראל דרך הים מגיע לנמל שבעיר Busan.
 2. בשל וירוס הקורונה הנמלים עובדים במתכונת חרום שבה עובדי הנמל עשויים לשנות את מתכונת העבודה הרגילה, בהתאם לצורך כפי שמתפתח מעת לעת, אולם כרגע לא מדווח על הפסקת פעילות והנמלים פועלים במתכונת מלאה.
 3. בשל וירוס הקורונה ייבוא של בעלי חיים פראיים נאסרה לחלוטין עד להודעה חדשה.
 4. בשל וירוס הקורונה, ייצוא של ציוד רפואי נמצא תחת פיקוח הדוק של הרשויות, כך למשל נאסר לחלוטין ייצוא של מסכות הגנה בתקן מקביל ל N95 וציוד הגנה אחר. לעומת זאת, ייצוא של חומרי גלם לתחום החיטוי עדיין אפשרי. חשוב לציין כי ההוראות בעניין זה מתעדכנות מידי יום ויש לבדוק באופן פרטני בהתאם למספר פריט מכס. 

הסגר/הגבלת תנועה:       

אין בקוריאה סגר, מצור או הוראה מחייבת להישאר בבתים. קיימת המלצה להימנע מפעילויות לא הכרחיות מחוץ לבתים ולשמור על מרחק בין אנשים.

 1. החל מיום 22.03 ועד 05.04, ההמלצה הפכה להנחייה (שאינה מחייבת) לציבור להימנע מהתקהלויות ויציאה למרחב הציבורי ללא צורך הכרחי, כגון עבודה, רכישת מוצרים חיוניים וביקור במרפאה.
 2. התחבורה הציבורית פועלת במתכונת כמעט רגילה, לרבות אוטובוסים, רכבות, מטרו וטיסות פנימיות.
 3. לגבי מחוז Daegu ו-North Gyeongsang , בשל ריכוז גבוה של חולי קורונה באזור, מומלץ להיכנס לבידוד ביתי ל-14 ימים לאחר בביקור באזורים אלו.
 4. על אף שאין הוראה מחייבת, כאשר נמצאים במרחב הציבורי יש לעטות מסכת פנים.

מפעלי תעשייה ומשק:

 1. באופן כללי, ממשלת קוריאה נוקטת מדיניות של המשך פעילות משקית רגילה, אך זאת תוך הקפדה על כללי מיגון והגיינה לעובדים ובדיקות יומיומיות בהיקף נרחב.
 2. כל המפעלים ומתקני הייצור עובדים כרגיל, למעט במקומות בהם נתגלה חולה קורונה ויש חשש הדבקה לשאר העובדים. אלו שפועלים נדרשים להבטיח כללי הגיינה מחמירים, לרבות עטיית מסכות מגן לכלל העובדים.
 3. בדומה לשאר העולם, בתחום התיירות והתעופה ישנה האטה בפעילות וירידה בהיקף התעסוקה.
 4. חברות ומעסיקים מתבקשים להציע לעובדיהם אפשרויות העסקה גמישות יותר, לרבות עבודה מהבית. על המעסיק להבטיח תנאי הגיינה במשרד/מפעל לכל העובדים.
 5. מפעלים וחברות שאינן יכולות להבטיח תנאיי הגיינה, חיטוי ומרחק בין עובדים עליו להיות סגור.

 מידע רלוונטי אחר:             

 1. בתי משפט פועלים כרגיל בדרום קוריאה, לרבות רישומים משפטיים כגון רישום חברות.
 2. מרבית משרדי הממשלה פועלים במתכונת רגילה, אם כי חלקם במתכונת חרום בשל הטיפול במשבר וירוס הקורונה. השירות לאזרח ולעסקים נותר ללא שינוי ויש מענה אישי וטלפוני.
 3. על חברות ישראליות המעסיקות עובדים בדרום קוריאה להתעדכן בהוראות השונות בנוגע למימוש חופשות והוצאה כפויה לחופש של עובדים. שימו לב, להבדיל מישראל בדרום קוריאה הסיוע ניתן בעיקר לעצמאים כאשר ההנחה שהמעביד ידאג לעובדיו השכירים. פרטים נוספים ניתן למצוא כאן: www.koisraup.com/coronavirus-covid-19-advisory-for-employers-in-korea

גם בימים אלה, ניתן להיעזר בחברות פיתוח עסקי בינלאומי לשמר ולפתח קשרים בשוק היעד. לפרטים נוספים: www.export.gov.il/findingpartners

היצואנים מוזמנים לפנות לחדר המצב של מכון היצוא בכל שאלה ועניין הקשור להשפעות משבר הקורונה על הסחר הבינלאומי בטלפון ובווטסאפ - 052-3173178.

 מקורות המידע: KOISRA

טעינה