מכון היצוא

מסמך להורדה

9 למרץ 2020 08:00
מאת: יחידת המודיעין העסקי מכון היצוא

חברת הייעוץ האסטרטגי דלוייט פרסמה מסמך (קישור) בנושא הקורונה המכיל ניתוח של האירוע וכן המלצות להתנהלות עסקית נבונה לעסקים התלויים באזורים הנגועים בנגיף וזאת על מנת לשפר את המשכיות העסק.
עסקים המתנהלים עם סין ו/או אזורים נגועים אחרים צריכים להקפיד על 6 הדברים הבאים:
1. מידע לעובדים - להדריך ולחנך את העובדים בכל הקשור להתפרצות. לספק להם מידע על הסימפטומים והדריכו כיצד יש לנהוג. מקום העבודה צריך להיות אחראי על העובדים ולספק הדרכה מתאימה.
2. פיקוח על בריאות העובדים – בצעו "סינון" לעובדים אשר מראים סימני מחלה והיו גמישים יותר בכל הנושא של ימי מחלת העובד. עדיף עובד ביום-יומיים מחלה מאשר סגירה כללית של הארגון עקב הדבקה.
3. התכוננו להעדרות עובדים – הכינו את העסק להעדרות ממושכת של עובדים, חלקם או כולם. בידקו את המשמעויות השונות ואפשרויות עבודה מהבית אם ניתן.
4. הגבילו נסיעות לא חיוניות – מינעו נסיעות של העובדים למשימות באזורים "נגועים" והקפידו על הנחיות הבידוד והסגר עם שובם של העובדים מחו"ל.
5. מיחשוב ומערכות מידע – ערבו את מחלקת הIT שלכם בהתכוננות למשבר. בקשו מהם להכין תוכניות המשכיות לכל התרחישים האפשריים. הכינו פתרונות לעבודה מרחוק אם ניתן ולהמשכיות הטיפול בלקוחות גם אם חלק מהעובדים ידרשו לבידוד.
6. ממלאי מקום – דאגו שלכל גורם מפתח בארגון יש ממלא מקום אשר יודע לתפוס את מקומו במידת הצורך. הפכו את הארגון ליותר מטריציוני כך שאנשים יוכלו לנהל את המשימות אחד של השני במידת הצורך.
7. תזרים מזומנים – בידקו את תזרים המזומנים של הארגון והטילו על מחלקת כספים לבנות תחזיות שונות על מנת לוודא את "אורך הנשימה" של הארגון.
המסמך המלא ניתן להורדה כאן (קישור).

טעינה