מכון היצוא

עדכון מאוסטרליה

16 במרץ 2020
מאת מחלקת קשרי חוץ מכון היצוא

קיים איסור מוחלט על אזרחי ותושבי אוסטרליה לנסוע לבקר בסין, איטליה, איראן ודרום קוריאה באופן גורף.

תיירים ומבקרים וכל מי שאיננו אזרח או בעל אישור שהיה ועבודה (Permeant Residents) שמגיעים מסין, איראן, איטליה ודרום קוריאה – לא תותר כניסתם לאוסטרליה באופן גורף. כל המגיעים אל אוסטרליה מכל אחר יעד בעולם נדרש לבידוד עצמי של 14 יום.

ממשלת אוסטרליה הודיעה בשבוע שעבר על השקת תוכנית חבילה סיוע בחירום ותמרוץ הכלכלה בגובה של 15 מיליארד $ אוסטרלי (9.8 מיליארד $ ארה"ב), Stimulus Package במטרה לסייע לתעשייה האוסטרלית להתמודד עם השפעות ונזקי המשב הכלכלי. לחבילת הסיוע והתימרוץ 3 מטרות: 

  1. השארת עובדים במקום עבודתם
  2. השארת עסקים פתוחים ופועלים
  3. תמיכה כספית ווידוא שהכלכלה תתאושש במהירות האפשרית עם סיום המשבר

 אירועים וכנסים רבי משתתפים שתוכננו בחודשי מרץ ואפריל בוטלו או נדחו למועד לא ידוע.

מטרות חבילת התמריצים הם סיוע במענקים והלוואות לחברות קטנות ובינוניות Small and medium Businesses.

השתתפות המדינה על ידי סיוע למעסיקים במימון שכר (Wage Subsidies) של כ- 117,000 לעובדים שעתיים בחברות ובארגונים שמעסיקים עד ל- 20 עובדים לפרק זמן של עד 9 חודשים בדרך של מימון מחצית משכרם החודשי. האמור נועד לסייע למעסיקים קטנים לממן את שכרם של עובדים שאחרת היו הראשונים לאבד את מקום עבודתם.

 הקצאת סכום חד פעמי לפנסיונרים ואוכלוסיות נתמכי רווחה בגובה של 500 $ אוסטרלי (דולר ארה"ב).

הקצאת סך של 6.7 מיליארד $ אוסטרלי לסייע לחברות ועסקים עם תזרים המזומנים שלהם לתשלום משכורות.

 בנוסף, חבילת הסיוע תקצה סך של 2.4 מיליארד $ אוסטרלי (1.55 מיליארד $ ארה"ב) למימון ותמיכה בקליניקות ומרכזים רפואיים שעוסקים טיפול בווירוסים מסוגCovid-19  יחד עם מימון אמצעים, פתרונות וטכנולוגיות שיאפשרו הטמעת פתרונות מתן ייעוץ וטיפול מרחוק (Telemedicine) לאוכלוסיות שנמצאות בבידוד. מתוך האמור סך של 205 מיליון $ יוקצה למימון כ- 100 קליניקות שעוסקות בטיפול נשימתי על מנת להוריד את העומס מבתי החולים, ורופאים שמתמודדים עם עשרות ומאות פניות חדשות מידי יום מתוך חשש שנדבקו בנגיף. 

בתחילת השבוע הוריד הבנק המרכזי של אוסטרליה RBA את הריבית ב- 0.25% מ 0.75% ל- 0.5% מתוך כוונה לתמרץ את הכלכלה ולהגדיל את הנזילות בשוק ובתעשייה המקומית.

מקור: שי זריבץ, נספחות כלכלית ישראל באוסטרליה.

טעינה