אודות מכון היצואלתקנון המכון - לחץ כאן 

למועצת מנהלים - לחץ כאן 

מכון היצוא הוא ארגון ממשלתי-פרטי שמטרתו לתמוך ולסייע ליצואנים ישראלים. המכון מקדם את היצוא התעשייתי ויצוא השירותים של ישראל וכן מפתח יחסי סחר, שיתופי פעולה ושותפויות אסטרטגיות עם גורמים מחו"ל במטרה לעודד את היצוא והשת"פ הבין לאומי של חברות ישראליות. מאז הקמתו בשנת 1958 המכון מהווה בית עבור היצואנים הישראליים ומעניק בכל שנה שירותים לאלפי יצואנים ואנשי עסקים בישראל.  

תפקידי מכון היצוא
תפקידיו העיקריים של המכון הם לסייע לחברות הישראליות להגדיל את מכירותיהן ברחבי העולם, לפתוח דלתות ליצואנים הישראלים לחברות בינלאומיות וכן ליזום ולפתח שיתופי פעולה עם חברות זרות‏, וכמובן לסייע בבניית יכולותיהם של יצואנים מתחילים בכך מהווה המכון צומת משמעותית עבור התעשייה הישראלית. 

השירותים שמעניק מכון היצוא
מכון היצוא מקדם את האינטרס של היצואן הישראלי על-ידי יוזמות בין-לאומיות ותוכניות ייחודיות במדינות רבות, באמצעות הנציגים הרשמיים של ישראל - נספחי המסחר והכלכלה ונציגי פיתוח עסקי מקומיים. בנוסף מקיים המכון קשרי עבודה עם הנציגים הדיפלומטיים ונספחי המסחר הזרים המכהנים בישראל, ועם ארגוני סחר בין-לאומיים ברחבי העולם.
 
המכון מספק שירותי מידע ויעוץ, קשרים וסיוע מקיפים בקידום היצוא של חברות ישראליות וכן שירותים משלימים עבור קהיליית העסקים הבין-לאומית. המכון יוזם ומארגן משלחות עסקיות יוצאות ונכנסות וכן יוזם, מקים ומנהל ביתנים לאומיים וביתני מידע בתערוכות ובירידי סחר בין-לאומיים ברחבי העולם, בהם מציגות החברות את יכולותיהן במגוון תחומים. דרך הפעילות של המכון מערבת מעורבות עמוקה את קהילת היצואנים, אלו משפיעים באמצעות הנהלות ציבוריות על סדר היום ותוכנית העבודה של המכון. 
 
למכון שתי חטיבות ענפיות – חטיבת טכנולוגיות וחטיבת מוצרי צריכה, וכן חטיבת שירותים מקצועיים וחטיבת תערוכות. 
 
חטיבת ענפים טכנולוגיים
החטיבה פועלת במטרה להגדיל את ההזדמנויות העסקיות עבור היצואנים הישראליים בתחומים הטכנולוגיים, עם דגש על יצירת קשרים עסקיים איכותיים ברחבי העולם. במסגרת פעילותה השוטפת יוזמת החטיבה מפגשים עסקיים אפקטיביים, הסכמים לשיתופי פעולה, ופעילות שיווקית בתערוכות. היחידה פועלת לחיבור בלתי אמצעי בין חברות ישראליות לגורמים עסקיים ומוסדיים בעולם, וכן לפתיחת דלתות ליצואנים אצל אינטגרטורים. 
 
ענפי היצוא המיוצגים בחטיבה הם: תקשורת, מדיה דיגיטאלית, תוכן, קולנוע וטלוויזיה, תעופה וחלל, ביטחון המולדת ((HLS, סייבר, מדעי החיים, אגרוטכנולוגיה, טכנולוגיות מים, רכב, ופרויקטים בין לאומיים. כמו כן פועלת בחטיבה יחידה המרכזת את פעילות המכון אל מול השוק הסיני. יחידה זו פיתחה שירותים ממקודים לשוק מורכב זה שמטרתם לייעץ, ולהכין החברות לפגישות וכן לסייע בפולו-אפ והבנת התרבות העסקית. 
 
חטיבת מוצרי צריכה
חטיבה זו מהווה צומת של מידע עסקי רב חשיבות ליצואני מוצרי הצריכה. החטיבה ממוקדת ביצירה והרחבת הזדמנויות עסקיות ליצואנים הישראליים, תוך יצירת קשרים עם הנהלות של רשתות קמעונאיות מובילות וחיבור לקניינים מובילים בתחום, ייזום מפגשים עסקיים בתערוכות בין-לאומיות, קישור לסוכנים ומפיצים, חשיפה באמצעי התקשורת ובקרב לקוחות פוטנציאלים. החטיבה יוזמת ומציעה ליצואנים ליטול חלק בפעולות שיווק מגוונות כמו ביקורי קניינים ועיתונאים ומפגשים עם לקוחות באתרים שונים בחו"ל.
 
הענפים המיוצגים בחטיבה הם: מזון ומשקאות, תוצרת טרייה ויין, מוצרים לבית ולמשפחה, DIY, קוסמטיקה וטואלטיקה, אריזה, טקסטיל, אופנה ותכשיטים, יודאיקה וחפצי-חן.
 
יחידות המספקות שירותים מקצועיים ליצואנים 

  • אגף התערוכותיוזמת מקימה ומנהלת ביתנים לאומים בכ- 30 תערוכות בין לאומיות מובילות ברחבי העולם בכל שנה .
  • חטיבת קשרי חוץ: אחראית לארגון משלחות עסקיות נכנסות ויוצאות ויוזמת תוכניות הדדיות עם שותפים מרחבי העולם
  • המרכז ללימודי יצוא וסחר בינלאומי: מציע מגוון אירועי הכשרה, לרבות קורסים, סדנאות וסמינרים בהיבטים מגוונים של השיווק הבינ"ל. 
  • חטיבת כלכלה ושירותים מקצועייםמנתחת ומפרסמת מידע וסקירות כלכליות על מדינות ושוקי יעד לייצוא הישראלי.
  • יחידת מידע ומודיעין תחרותי: מעמידה לרשות היצואנים מקורות מידע איכותיים מהמתקדמים והמובילים בישראל.
  • היחידה לאיתור שותפים עסקיים: עוסקת באיתור שותפים עסקיים ליצואנים  במדינות היעד.
  • היחידה לשירותי יעוץ: נותנת מענה מקצועי לפניות היצואנים בכל הנושאים הקשורים לתחום היצוא.
  • מרכז סיוע ליצואנים קטנים: משמש כתובת מרכזית לעסקים המעוניינים להיכנס לפעילות יצוא, או יצואנים קטנים שמחפשים דרכים להגדלת היצוא.זוהי יחידת מטה העוסקת בחיבור היצואנים אל מגוון השירותים במכון ואל כלי הסיוע שמדינת ישראל מעמידה עבור אוכלוסייה זו.

תודה רבה! פנייתך התקבלה
טעינה

תערוכת החודש