מכון היצוא

הזדמנויות עסקיות עם הנספחים הכלכליים - איטליה מילאנו

לוח שנה
Outlook Google (online)

23

פברואר
2021
לתאריכים המלאים
23
פברואר
יום ג'

סוג אירוע

וובינר

ענפים

לא הוגדר

קוד אירוע

13816

מיקום

תגית מחיר מחיר האירוע:   חינם

לעלויות ופרטים נוספים, אנא צרו קשר

לבקשת מידע נוסף

לעשות עסקים באיטליה - עם הציר הכלכלי וראש הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה באיטליה

הרחב הכל

לעשות עסקים באיטליה - עם הציר הכלכלי וראש הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה באיטליה

+

מועד: יום ג' 23/2/2021 בין השעות: 11:00-10:00

איטליה היא הכלכלה התשיעית בגודלה בעולם, עם תעשיות שהן מובילות עולמיות בתחום הרכב, מכונות, הגנה, כימיקלים, הקמת תשתיות, קוסמטיקה, חקלאות, מזון, מוצרים מעוצבים, אופנה וריהוט. תחום השירותים מפותח מאוד ומוביל את הכלכלה מבחינת מועסקים ותוצר.
בשנים האחרונות, בשל שינויים מבניים ברוב התחומים עליהם מתבססת הכלכלה האיטלקית, יש עניין רב בחדשנות בכל התחומים באיטליה. זהו שינוי מהותי שכן הכלכלה האיטלקית שמרנית באופייה.

המצב הכלכלי שנוצר בעקבות מגפת הקורונה מזרז את הצורך והעניין של החברות האיטלקיות להשקיע בחדשנות. ממשלת איטליה בתמיכת האיחוד האירופי מתכננת להשקיע 740 מיליארד יורו שמתוכם 209 מיליארד יורו יגיעו מהאיחוד האירופי כמענקים והלוואות כשמטרתן העיקרית לשדרג את התשתיות ולהשקיע בחדשנות וקיימות.

השקעות אלה בסדר גודל כזה שלא נעשו מאז התקופה שאחרי מלחמת העולם השנייה מהוות הזדמנות ייחודית לחברות ישראליות להיות חלק מהשינוי. לחברות הישראליות יש יתרון בשוק בשל ההכרה בשוק האיטלקי ביכולות החדשנות הישראלית והחברות הישראליות.
מעבר לחשיבות של השוק האיטלקי, עבודה משותפת עם חברות איטלקיות מאפשרת לחברות הישראליות ליהנות מרשת הקשרים הבינ"ל של החברות האיטלקיות שהן מובילות עולמיות בייצוא. הייצוא האיטלקי הוא הגורם המרכזי לכך שאיטליה במצב טוב יותר מהתחזיות לתוצאות שנת 2020.
התקופה הנוכחית מהווה חלון הזדמנות מיוחד לחברות ישראליות שמוכנות להשקיע בכניסה לשוק האיטלקי או בחיזוק הפעילות. השנים האחרונות הראו יותר ויותר סיפורי הצלחה של חברות ישראליות שנענו לאתגר הזה ויצרו פעילות עסקית משמעותית באיטליה.

בתכנית:
• איטליה – רקע כלכלי
• ההזדמנות הייחודית באיטליה
• התחומים המרכזיים שבהן מתמקדת הנספחות הכלכלית
• אתגרי שוק ותרבות עסקית
• מה דרוש כדי להתמודד בהצלחה בשוק האיטלקי?

המרצה:
יונתן הדר, הציר הכלכלי לאיטליה וראש הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה. בתפקידו האחרון בארץ היה סגן מנהל המינהל לסחר חוץ עם אחריות על קידום היצוא של ישראל מטעם משרד הכלכלה שכללה בין השאר אחריות על מערך הנספחים הכלכליים של ישראל בעולם. כמו כן, שימש בעבר גם כנספח הכלכלי של ישראל בקוריאה וזו השליחות השנייה שלו באיטליה.

ההשתתפות בוובינר הינה ללא עלות אך מחייבת הרשמה מראש

טעינה