מכון היצוא

סקירות כלכליות על מדינות

מבין מדינות העולם, קשרי הסחר שמנהלת ישראל עם דרום קוריאה, הם מהגדולים והחשובים ביותר של ישראל בעולם.

פרטים נוספים

מבין מדינות העולם, קשרי הסחר שמנהלת ישראל עם טיוואן, הם מהגדולים והחשובים. בשנים האחרונות חל גידול בהיקף הסחר של ישראל וטיוואן.

פרטים נוספים

מבין מדינות העולם, קשרי הסחר שמנהלת ישראל עם סין, הם מהגדולים והחשובים ביותר.

פרטים נוספים

הונדורס היא שותפת הסחר החמישית של ישראל במרכז אמריקה.

פרטים נוספים

גואטמלה היא שותפת הסחר הרביעית של ישראל במרכז אמריקה.

פרטים נוספים

לקראת ביקורו הממלכתי של נשיא המדינה מר ראובן (רובי) ריבלין בדרום קוריאה במהלך חודש יולי 2019 מפרסמת היחידה הכלכלית במכון היצוא סקירה כלכלית מקיפה.

פרטים נוספים

מבין מדינות העולם, קשרי הסחר שמנהלת ישראל עם בריטניה, הם מהגדולים והחשובים ביותר. בריטניה מהווה מדינת הסחר העיקרית של ישראל באירופה ונמנית מבין יעדי היצוא הגדולים והחשובים ביותר של ישראל בעולם.

פרטים נוספים

היקף הסחר של ישראל וליטא, הסתכם בשנת 2018 בכ- 105 מיליון דולר, עלייה חדה של כ-25% ביחס לשנת 2017, אז הסתכם הסחר בכ- 85 מיליון דולר.

פרטים נוספים

בשנת 2017 הסתכם הסחר בין ישראל לאוזבקיסטן בכ-21 מיליון דולר. במהלך החודשים ינואר – אוקטובר 2018 הסתכם הסחר בכ-30 מיליון דולר, עליה של כ-60% בסחר לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

פרטים נוספים

בשנים האחרונות עוברת כלכלת יפן שינוי מהותי. מכלכלה רדומה ופסימית, הופכת חזרה יפן לכלכלה יוזמת ודינמית המבקשת להיחלץ סוף סוף מ"שני העשורים האבודים", להתנער מדימויה הכבוי ולצעוד שוב אל קידמת הבמה העולמית.

פרטים נוספים

הסחר בין המדינות תנודתי מאוד לאורך השנים. היצוא מהווה מרכיב משמעותי בסחר הרשמי בין המדינות. ע"פ הנתונים המפורסמים מהווה יצוא הסחורות כ-98% מסך הסחר בין המדינות , בעוד היבוא הרשמי מהווה כ-2% בלבד.

פרטים נוספים

בעשור השנים האחרון גדל היצוא לסין בקצב מהיר. בין השנים 2008-2017 גדל היצוא של ישראל לסין בשיעור מצרפי של כ- 190% , מכ-1.1 מיליארד דולר ב- 2008 לכ-3.2 מיליארד דולר ב- 2017 – קצב גידול ממוצע של 13% בשנה (CAGR).

פרטים נוספים

כלכלת הודו מציגה בשנים האחרונות שיעורי צמיחה פנטסטיים ועל פי קונצנזוס התחזיות בשנים הקרובות תמשך הצמיחה המהירה והודו תצמח בקצב הגידול המהיר ביותר מבין כל הכלכלות הגדולות בעולם. כבר כיום היא נחשבת ככלכלה השלישית בגודלה בעולם במונחי כוח קנייה ולדעת מומחים בתוך מספר עשורים בודדים תעקוף גם את ארה"ב.   

פרטים נוספים

לקראת ביקורו הממלכתי של הנסיך ויליאם בישראל בחודש יוני 2018, מוצגת בפניכם סקירה מקיפה אודות הסחר בין ישראל ובריטניה.

פרטים נוספים

ברזיל הינה מדינת הסחר הגדולה והחשובה של ישראל באמריקה הלטינית והיא נמנית מבין יעדי היצוא העיקריים של ישראל בעולם.

פרטים נוספים

היקף הסחר של ישראל והפיליפינים הסתכם בשנת 2017 בכרבע מיליארד דולר, עליה של כ- 20% ביחס לשנת 2016.

פרטים נוספים

אפריקה היא יבשת עצומת ממדים: עם שטח בן למעלה מ-30 מליון קמ"ר, היא גדולה פי שלושה מאירופה. במעמקי שטח זה טמונים אוצרות רבים, הנחשקים על-ידי מעצמות העולם והרפתקנים במאות השנים האחרונות. אך אפריקה שמדרום לסהרה ניצבה עד ראשית המאה ה-21 בשולי הכלכלה העולמית. המשטרים הקולוניאלים לא דאגו ליצירת תשתית כלכלית, והתוהו ובוהו שנוצר בעקבות עידן הקולוניאליזם לא איפשר יצירה של משקים תחרותיים ומגוונים.

פרטים נוספים

מיפוי ענפי HLS - אנגולה, אתיופיה, גאנה, טנזניה, ניגריה וקניה.

פרטים נוספים

היקף הסחר של ישראל וגאורגיה, הסתכם בשנת 2017 בכ- 91 מיליון דולר, עליה חדה בהשוואה לשנת 2016 אז הסתכם בכ- 26 מיליון דולר. הסחר בין המדינות מאופיין בתנודתיות רבה משנה לשנה ומושפע מהותית משינויים בענפי היבוא והיצוא העיקרי. היבוא מגיאורגיה מושפע באופן חד עקב תנודות ביבוא נפט ואילו היצוא נתון להשפעת ענף הכימיקלים. יצוא הסחורות לגאורגיה גדל בשנת 2017 בשיעור של כ- 53% והסתכם בכ- 30 מיליון דולר. יבוא הסחורות גדל הסתכם בכ- 60 מיליון דולר , עלייה חדה בהשוואה לנתוני 2016 וזאת עקב יבוא מוצרי נפט שהסתכם בכ- 53 מיליון דולר.

פרטים נוספים

היקף הסחר של ישראל ופורטוגל, הסתכם בשנת 2017 בכ- 318 מיליון דולר, עליה חדה בהשוואה לשנת 2016 אז הסתכם בכ- 259 מיליון דולר. הסחר בין המדינות מאופיין בתנודתיות משנה לשנה ומושפע משינויים בענפי היבוא והיצוא העיקריים.

פרטים נוספים

בעקבות ביקורו הממלכתי של נשיא המדינה בספרד, פירסמה היחידה הכלכלית סקירה מקיפה אודות הסחר בין ישראל וספרד. מניתוח זה עולה כי היקף הסחר בין המדינות הסתכם בשנת 2016 בכ- 2.5 מיליארד דולר, עליה של כ-16% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. העלייה בהיקפי הסחר נבעה מעלייה בהיקפי היצוא והיבוא. היצוא– מהווה כ-45% מסך הסחר.

פרטים נוספים

אירלנד וישראל חולקות מאפיינים דומים רבים. בין השאר מהוות השתיים כוחות כלכליים עולים בזירה הגלובלית ומרכזי חדשנות עולמיים. מצגת זו סוקרת כמה מן המאפיינים הללו ומנתחת את התפתחות קשרי הסחר בין המדינות, כמו גם את הפוטנציאל הרב הטמון בשיתוף פעולה ביניהן.

פרטים נוספים

היקף הסחר של ישראל ופרו, ללא הסחר ביהלומים, הסתכם בשנת 2016 בכ- 80 מיליון דולר, בדומה להיקף הסחר בתקופה המקבילה אשתקד.

פרטים נוספים

בעקבות ביקורו הממלכתי של ראש הממשלה בהודו, מוצגת בפניכם סקירה מקיפה אודות הסחר בין ישראל והודו. מניתוח זה עולה כי היקף הסחר בין המדינות הסתכם בשנת 2017 בכ- 1.8 מיליארד דולר, ירידה של כ-7% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. על פי ממוצע הסחר בין המדינות בעשור האחרון מהווה היצוא כ- 61% מסך הסחר ואילו היבוא מהווה בהתאמה כ- 39%.

פרטים נוספים

כלכלת הודו מציגה בשנים האחרונות שיעורי צמיחה פנטסטיים ועל פי קונצנזוס התחזיות בשנים הקרובות תמשך הצמיחה המהירה והודו תצמח בקצב הגידול המהיר ביותר מבין כל הכלכלות הגדולות בעולם. כבר כיום היא נחשבת ככלכלה השלישית בגודלה בעולם במונחי כוח קנייה ולדעת מומחים בתוך מספר עשורים בודדים תעקוף גם את ארה"ב.

פרטים נוספים

מדריך עסקים ישראל-הודו 2017, מהדורה דיגיטלית

פרטים נוספים

ערב המהפכה התעשייתית היתה הכלכלה בתת-היבשת ההודית השניה בגודלה בעולם, אחרי סין, ותרמה קרוב לרבע מהתפוקה העולמית, אולם כעבור 200 שנים של סטגנציה כלכלית וקולוניאליזם בריטי, חלקה של הודו בכלכלה העולמית הצטמק לכ-3% - הנמוך אי פעם.

פרטים נוספים

קשרי הסחר בין הודו לישראל התעצמו בשנים האחרונות. בשנת 2008 גדל היצוא מישראל להודו ב 92%- לעומת שנת 2007 והסתכם בלמעלה מ 1.3- מיליארד דולר. עם זאת הפוטנציאל הקיים להרחבת קשרי המסחר בין המדינות גדול עוד יותר.

פרטים נוספים

היקף הסחר של ישראל ויפן, הסתכם בשנת 2017 בכ - 2.8 מיליארד דולר, ירידה של כ- 6% ביחס לשנת 2016 , אז הסתכם הסחר בכ- 3 מיליארד דולר.

פרטים נוספים

היקף הסחר של ישראל והונגריה, הסתכם בשנת 2016 בכ- 492 מיליון דולר, עליה של כ-%21 ביחס לתקופה המקבילה אשתקד, אז הסתכם הסחר בכ-406 מיליון דולר.

פרטים נוספים

כלכלת ארגנטינה נמנית על הכלכלות הגדולות בעולם (G-20), ונחשבת לכלכלה השלישית בגודלה באמריקה הלטינית. שטחה העצום של ארגנטינה, הדומיננטיות שלה באזור אמריקה הלטינית ויחסי המסחר המוצלחים שלה עם מדינות רבות, מבטאים כולם את הפוטנציאל הכלכלי האדיר הטמון במדינה זו.

פרטים נוספים

בססח - עלייה חדה בסיכוני האשראי של יצואנים לארגנטינה: בעשרת החודשים הראשונים של 2011 ירדו רזרבות המט"ח של הבנק המרכזי למחצית ובמקביל טיפסה האינפלציה ברבעון האחרון לקצב של 25% - כפול מהשנה הקודמת.

פרטים נוספים

בסיכום 2016 הסתכם הסחר בין המדינות בכ- 256 מיליון דולר, בדומה להיקף הסחר שנרשם בשנת 2015. יצוא הסחורות הסתכם בכ-150 מיליון דולר (בדומה להיקפו אשתקד), כך גם יבוא הסחורות אשר הסתכם בכ-108 מיליון דולר.

פרטים נוספים

היקף הסחר של ישראל וקרואטיה, ללא הסחר ביהלומים, הסתכם בשנת 2016 בכ- 44 מיליון דולר, ירידה של כ-21% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד, אז הסתכם הסחר בכ-56 מיליון דולר.

פרטים נוספים

היקף הסחר של ישראל ואינדונזיה, ללא הסחר ביהלומים, הסתכם בשנת 2016 בכ- 297 מיליון דולר, עליה של כ-7% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד, אז הסתכם הסחר בכ-277 מיליון דולר.

פרטים נוספים

אינדונזיה היא אחת הכלכלות הצומחות בקצב המהיר ביותר בעולם. נכון להיום הכלכלה האינדונזית הינה הכלכלה ה-16 בגודלה במונחי תוצר נומינלי והכלכלה ה-15 בגודלה במונחי תוצר ע"פ כוח קנייה.

פרטים נוספים

סין הפכה בעשורים האחרונים לכוח כלכלי רב עוצמה וגורם מרכזי בכלכלה הגלובלית. חוברת זו היא כלי עבודה למבקשים להיכנס ולפתח עסקים בשוק הסיני. החוברת משלבת בתוכה מידע שימושי על כלכלת סין, המסגרת הרגולטורית במדינה זו, מערכת הקשרים הקיימים בין סין וישראל וההזדמנויות העסקיות הקיימות בשוק זה. מידע רב נוסף בנושא השוק הסיני קיים וזמין במכון היצוא על פי הגדרת צורך מצד החברות.

פרטים נוספים

אנו גאים להציג בפניכם סקירה עסקית-כלכלית, המקיפה והארוכה ביותר שנכתבה עד היום על ידי גלובס מחקרים ובשיתוף מכון הייצוא הישראלי.

פרטים נוספים

סין כמדינה המאוכלסת בעולם והכלכלה השנייה בגודלה צומחת בקצב מהיר ומשמשת כשוק אטרקטיבי ליצוא הישראלי. הפרוטוקול הפיננסי בין ממשלת ישראל לממשלת סין, תחת מטריית הביטוח של אשרא, תרם תרומה ממשית ליצוא הישראלי לסין בתחומי התשתית והטכנולוגיה.

פרטים נוספים

נכון לשנת 2016, טאיוואן הינה שותפת הסחר ה-19 של ישראל מבין מדינות העולם, המקור ה-17 ליבוא ויעד היצוא ה-18. היקף הסחר של ישראל וטאיוואן, ללא הסחר ביהלומים, הסתכם בשנת 2016 בכ-1.45 מיליארד דולר, עליה של כ-11% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד, אז הסתכם הסחר בכ-1.3 מיליארד דולר. העליה בהיקפי הסחר נבעה מהתאוששות ביצוא. בשליש הראשון לשנת 2017- המשך מגמת התאוששות ביצוא. הסקירה המלאה לפניכם.

פרטים נוספים

היקף הסחר של ישראל ואל סלוודור הסתכם בשנת 2016 בכ-10 מיליון דולר, עליה של כ- %157 שחלה בשל עליה ביצוא למדינה.

פרטים נוספים

שותפת הסחר הרביעית של ישראל במרכז אמריקה. היקף הסחר בין ישראל לגואטמלה הסתכם בכ-32 מיליון דולר, עליה של כ-%9 לעומת השנה המקבילה אשתקד.

פרטים נוספים

שותפת הסחר השלישית של ישראל במרכז אמריקה. היקף הסחר של ישראל והונדורס הסתכם בשנת 2016 בכ-35 מיליון דולר, עליה חדה של כ-%229 שחלה בעיקר בשל עליה ביצוא למדינה.

פרטים נוספים

היקף הסחר בין ישראל לניקרגואה הסתכם בשנת 2016 בכ-5.7 מיליון דולר.

פרטים נוספים

היקף הסחר של ישראל וקנדה, הסתכם בשנת 2016 בכ- 805 מיליון דולר, עליה של כ- %7 ביחס לתקופה המקבילה אשתקד, אז הסתכם הסחר בכ-753 מיליון דולר.

פרטים נוספים

בשנת 2010 התאושש המשק התאילנדי עם צמיחה חדה של 7.8% - הקצב המהיר ביותר מזה 15 שנה. בשנת 2011 הצמיחה הואטה ל-0.1% בעקבות השיטפונות הקשים ביותר שאירעו במדינה מזה 50 שנים

פרטים נוספים

מקסיקו היא הכלכלה ה- 14 בעולם (מדורגת אחרי הודו, ולפני אוסטרליה) עם תמ"ג של כ- 1,088 מיליארד דולר, והכלכלה השנייה בגודלה בקרב מדינות אמריקה הלטינית.

פרטים נוספים

היקף הסחר בין ישראל לקוסטה ריקה, ללא הסחר ביהלומים, הסתכם בשנת 2016 בכ-41 מיליון דולר, ירידה של כ-8% שחלה בעיקר בשל ירידה ביצוא למדינה.

פרטים נוספים

רוסיה מהווה כיום אחד מהכוחות הדומיננטיים בכלכלה העולמית ויעד השקעה מועדף על רבים.

פרטים נוספים

קוריאה הדרומית מונה כ-50 מיליון תושבים ונחשבת לכלכלה ה-11 בגודלה בעולם.

פרטים נוספים

הרפובליקה הסוציאליסטית של וייטנאם, היא מדינה בדרום-מזרח אסיה המשתרעת על שטח של כ- 331 אלף קמ"ר (65 בעולם) ונחשבת כאחת המדינות המאוכלסות ביותר בעולם, עם אוכלוסייה המונה כ- 90 מיליון נפש (14 בעולם).

פרטים נוספים

אוסטרליה היא האי הגדול ביותר בעולם, רק 6 מדינות עשירות יותר ממנה. מדובר במדינת יבשת עצומה בגודלה, המונה כ- 22 מיליון נפש בלבד ואשר נהנית מזה שני עשורים מצמיחה רצופה, כולל בשנות המשבר האחרון. רמת הצמיחה בה מתונה יחסית ועומדת על כ- 3% בממוצע בשנים הבאות ובטווח הארוך (2015-2030).

פרטים נוספים
טעינה
טעינה