מכון היצוא

אפריקה

סקירות סחר, יחסי מסחר, סקירות כלכליות ומידע על אפריקה

מידע וסקירות

בעשור האחרון סך יצוא הסחורות ללא יהלומים מישראל למדינות סב סהרה ירד בחדות מכ-1.1 מיליון דולר לכ-0.6 מיליון, בעוד שסך היצוא מישראל גדל בכ-30%.

פרטים נוספים

אפריקה היא יבשת עצומת ממדים, היא גדולה בשטחה פי שלושה מאירופה. אפריקה שמדרום לסהרה ניצבה עד ראשית המאה ה-21 בשולי הכלכלה העולמית. קפיצת המדרגה שהתחוללה בתהליך התיעוש העולמי בעשרים השנים האחרונות, היוותה זריקת מרץ לכלכלות היבשת.

פרטים נוספים

אפריקה היא יבשת עצומת ממדים: עם שטח בן למעלה מ-30 מיליון קמ"ר, היא גדולה פי שלושה מאירופה. במעמקי שטח זה טמונים אוצרות רבים, הנחשקים על-ידי מעצמות העולם והרפתקנים במאות השנים האחרונות. אך אפריקה שמדרום לסהרה ניצבה עד ראשית המאה ה-21 בשולי הכלכלה העולמית. המשטרים הקולוניאליים לא דאגו ליצירת תשתית כלכלית, והתוהו ובוהו שנוצר בעקבות עידן הקולוניאליזם לא אפשר יצירה של משקים תחרותיים ומגוונים. קפיצת המדרגה שהתחוללה בתהליך התיעוש העולמי בעשרים השנים האחרונות, היוותה זריקת מרץ לכלכלות היבשת. הביקוש לחומרי הגלם הגביר את ההתעניינות באפריקה שמדרום לסהרה בקרב המעצמות החדשות, הנוהרות אליה ומזרימות לה השקעות רחבות היקף. כתוצאה נהנות רבות ממדינות אפריקה מצמיחה, הנמשכת מאז ראשית המאה הנוכחית.

פרטים נוספים

סקירה כלכלית תוך מיפוי ענפי - אגרוטכנולוגיה למדינות : אנגולה, אתיופיה, גאנה, טנזניה, ניגריה, קניה

פרטים נוספים

אפריקה היא יבשת עצומת ממדים: עם שטח בן למעלה מ-30 מליון קמ"ר, היא גדולה פי שלושה מאירופה. במעמקי שטח זה טמונים אוצרות רבים, הנחשקים על-ידי מעצמות העולם והרפתקנים במאות השנים האחרונות. אך אפריקה שמדרום לסהרה ניצבה עד ראשית המאה ה-21 בשולי הכלכלה העולמית. המשטרים הקולוניאלים לא דאגו ליצירת תשתית כלכלית, והתוהו ובוהו שנוצר בעקבות עידן הקולוניאליזם לא איפשר יצירה של משקים תחרותיים ומגוונים.

פרטים נוספים
טעינה
טעינה